Rüyada Bardak Görmek

Rüyada pırıl pırıl bir bardağın görülmesi, kişinin sevgilisi ve mahbubu ile tabir olunur.

Rüyada cam bardaktan su içtiğini görmek, kişinin dost ve yakınlarından sevgi ve muhabbete mazhar olmaya delalet eder. Rüyada bazen de bardak görmek, ele geçecek bolca paraya işarettir.

Ayrıca bkz: Züccaciyeci

Bir kimsenin rüyada bardak satan birini görmesi, çocuklarını sevmeye ve ilme delalet eder. Yine elinde su dolu bir bardak görmek, bol bir kısmete işarettir.

Rüyada toprak bardaktan su içtiğini görmek, hizmetçi veya bir yakını eliyle gelecek mala delalet eder.

Rüyada bir bardak kırılması görmek, yakınlarından birinin ecelinin yaklaştığına veya fena bir habere delalet eder. Cam bardak hediye edilmesi sevgiliden görülecek fazla muhabbete işarettir.

Rüyada topraktan mamul bardakla su içmek, kadın tarafından mala; porselen bardak, asil ve hürmetli bir kadına; bardaktan tatlı bir şey içmek, eşinin muhabbetine, ekşi bir şey içmek eşler arasında meydana gelecek hoşnutsuzluğa işaret eder.

Rüyada bardağın çatlaması gönül kırıklığına, kırılması maiyetinde bulunanlardan birinin yahut çocuğunun ölümüne delalet eder.

Rüyada bardak satan kimseyi görmek, neslin devamına, çocukları sevmeye ve ilim öğrenmeye delalet eder. Dolu bardak, iyi haber anlamına gelir. Bardak, güven vermemeye veya bir yardımcı anlamına gelir.

Rüyada boş bardak görmek, iyi giden evliliğinizin bozulacağı ve çok sıkıntı çekeceğinize işarettir. Ayrıca bardak geleceği de temsil eder. Bardak görmek, dünya ve ahiret işlerinde çekilen sıkıntı veya görülen mutlulukla yorumlanır.

Rüyada kişinin bardağında kırmızı renkli bir sıvı olduğunu görmek, kişinin eşinin rahatsızlanacağına; bir bardak su doldurduğunu, fakat suyun bardağı doldurmayıp dibinden aktığını görmek, elindeki paranın beceriksizlik yüzünden eriyip biteceğine işarettir.

Rüyada bardak görmek ne demek, beraber olduğunuz kişinin sevgisini gösterir.

Bardak

“Rüyada Bardak Görmek” üzerine 18 yorum

 1. Rüyamda bir arkadaşıma sinirlenip, elimdeki bardağı yere atıp kırıyorum. Bunun anlamı nedir? Şimdiden teşekkür ederim. 🙂

 2. Bana rüyamda miras kalıyor, kalan mirasta bolca bardak ama çok değerliymiş. Benim dışımda birine de kalıyor, o çok alıyor. “Bana neden az oldu?” diye çıkışıyorum kişiye ama kim olduğunu hatırlamıyorum… Bunun anlamı nedir? Şimdiden teşekkür ederim…

 3. Rüyamda benden mevkisi büyük biriyle çay bardağında çay içiyoruz. Fakat ikimizin de bardağının ortalarında kurumuş bir leke vardı. Bardak kirliydi yani. “İyi yıkanmamış” diyorum. Ne demek sizce? Teşekkürler.

 4. Rüyamda bolca bardak gördüm ama yere atmama rağmen kırılmıyorlar. Acaba anlamı nedir? Teşekkürler.

 5. Beyaz bir bardak bana hediye ediliyor. Kalabalık bir ortamdayız ve insanlar kıskanıyor. Bardak yere düşüp kırılıyor.

 6. Bir tır dolusu yeni cam bardak, tırın hareket etmesiyle dengesi bozulup tümü düşüp kırılıyor. Ne demek?

 7. Rüyamda bilmediğim bir yerdeyim ve çay içiliyor. Ben de çay içmek için bakınıyorum ama bir sürü çay bardağı içilmiş ve bırakılmış olarak görüyorum. Ben de vazgeçip içmiyorum.

 8. Rüyamda cam bir bardak, ağzına kadar cappuccino ile dolu, bol köpüklü kahve taşmak üzere gibiydi. Hastanedeydim. Doktor iyileştiğimi “Bardağın dolu olması onu gösteriyor” dedi. Anlamadım. Teşekkürler.

 9. Rüyamda ölmüş annem geliyor rüya mı, yoksa sağ mı, anlayamıyorum sonra sinirleniyor ve elindeki cam bardağı bana fırlatıyor. Cam bardak elime çarpıp yere düşüp kırılıyor sonra zeytin yiyor. Bunun anlamı nedir? Teşekkürler.

 10. Merhabalar, rüyamda kız kuzenimi görüyorum. Çeyizinde çay bardağı var, ben çay bardaklarının üst kısımlarını ağzımla ısırıp bardakları küçültüyorum. Teşekkürler.

 11. Rüyamda çay koyarken bardağın sıcak sudan kırıldığını gördüm. Bunun anlamı nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

 12. Ben de aynı rüyayı gördüm fakat bir anlam çıkaramadım. Bana yardımcı olur musunuz rica etsem?

 13. Rüyamda elimde 3 adet bardak var ve elimden kayıp kayalıklardan aşağı uçuyor, bardaklar ama hiçbiri kırılmıyor.  Yeğenim de koşup alıp bardakları tekrar bana getiriyor. Anlamı nedir acaba? Teşekkür ederim.

 14. Rüyamda, eski erkek arkadaşım gelmiş ve bana bir kutu bardak ve kalıp kalıp peynir getirmişti. Anlamına ayrı ayrı baktım ama anlayamadım…

 15. İki gecedir aynı rüyayı görüyorum. Bir odadayım elimde bir bardak su temiz ve taze. Ağızıma koyuyorum, içmeyi düşünüyorum su yerine kırık bardak giriyor boğazıma. Resmen cam parçası içiyorum… Lütfen yardım edin bunun anlamı nedir?

 16. Rüyamda ayrılmış olduğumuz sevgilimin annesi (kendisini tanımıyorum) evde bu kız da buraya gelir demiştim gelmiş işte diyor üzerime boş su bardaklarını atıyordu beni gitsin diye oğlu da hiçbir şey söylemiyor engel olmuyordu annesine sonrasında onunla arabayla bir yere gittik elime kendi yazmış olduğu kâğıdı veriyordu lütfen yorumlar mısınız?

 17. Mahalle kuşelerinde dükkân önlerinde bardakaltı ve içilmiş cay bardağı boşlarını topluyorum manası ne olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir