Rüyada Taş (kaya) Görmek

Tas menfaatle tabir olunur. Rüyada evinizin içinde büyük bir tasin bulundugunu görmeniz, yakinda büyük bir kimse tarafindan bir menfaat göreceginize işarettir. Sokaginizda yol üzerinde bir tasin bulundugunu görmek, memur iseniz derecenizin artacagina, ticaret yapiyorsaniz kazancinizin fazlalasacagina, ev kadini iseniz kocanizin size karsi sevgisinin artacagina; kapinizin önünde kapidan çikamayacak kadar, büyük bir tas bulundugunu, bu yüzden evinizden çikamadiğinizi görmek, yakin akrabalarinizdan birinden büyük miktarda bir mirasa konacağınıza. Yahut piyangonun büyük ikramiyesinin size çikacagina delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yerde veya duvarda görülen tas, ölüme işarettir. Bazen de, kati kalplilere, gafillere, cahillere ve issizlere işarettir. Bundan dolayi tasa sahip oldugunu veya satin aldiğini ya da tas üzerinde bulundugunu gören kimse, zikredilen vasiftaki kimselere zafer bulur. Yahut bu vasiflari tasiyan bir kadinla evlenir. Tas oldugunu gören kimse Allah’a asi, kalbi kati ve dini bozuk olur. Hasta ise ölür. Bunlar olmazsa, felç hastaligina yakalanir.Gökten yer üzerindeki herkese tas yagdiğini veya canilere yagdiğini gören kimsenin kalbi kati olduguna veya o yer halkina dagitilacak vergiye işarettir. Gökten düsen tasin kirilip parçalan evlere siçrasa, musibet ve belalarin o sehre dagilmasina işarettir. Gökten halk üzerine taslarin atilmasi, veba, yahut çekirge, dolu, rüzgar, yagmur ve borç gibi seylerden o yere gelecek azaba işarettir. Tasa bindiğini gören kimse bekar ise evlenir.Bogazina tas asildiğini gören kimseye üzüntü ve keder erisir. Baston île tasa vurdugunu ve tas yarilip ondan su aktigini gören kimse fakir ise zengin, zengin ise zenginligi artar. Bazen de taslar, ibadet eden ve zahit insanlara işarettir. Degirmen taslari, allmlere, çocuklara, zevcelere ve mala işarettir. Bundan dolayi degirmen tasma sahip oldugunu gören kimse ilim ve lezzete, nail, mal ve silahla düsmana galip olur. Bahsi geçen taslardan birisini yüklense ve ondan bir agirlik hissetse, hissettigi yükün agirligi ve hafifligi miktarinca kalbi kati birisinden üzüntüye düser. Yesil taslar, göz ve kulak agnsina, doktora, allme, rütbe sahibine, rahata, geçime, menfaata ve faydali sanata işarettir.Rüyada, mermer tasinin yerine adi kaldirim tasini görmek, rütbelerin, hanimlann, bineklerin, yerlerin ve geçimin degismesine alamettir. Nitekim mermer tasini kaldirim tasi yerine dösemek de hayra işarettir. Kaldirim tasinin zarurî olan yerlere dösenmesi ülfete, birlige, genislige, keder ve üzüntülerin dagilmasina, rızka ve elbiseleri yenilemeye işarettir.

Taş (kaya)

“Rüyada Taş (kaya) Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Gökten göktaşı yağıyor ben de yürüyorum bir tanesi omzuma çarpıyor sonra çok büyük iki parça geliyor ama değmeden gidiyor.

  2. Boş bir tarlada olan 3-5 taştan birini kaldırıyorum atmak istiyorum ama atmıyorum. Yorumlarsanız memnun olurum, saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir