Rüyada Taş Görmek

Yerde yahut duvarda görülen taş takı kalpliliğeğe, cehalete, gaflete işsiz kimseye; Bir taşa sahip olmak yahut satın almak, yukarıdaki vasıfta birine galip gelmeye yahut bu itelikte bir kadınla evlenmeye; Taş bazen ölüme, Taş olduğunu görmek dinde bozuklluğa ve katı kalpliliğe, felç olmaya yahut ölmeye, İnsanların üzerine taş yağdığını görmek katı kalpliliğe ve insanlara salınacak vergiye, Gökten düşen taşın parçalanarak bunların evlere dağılması umum musibete, Bekarın taşa binmesi evlenmesine, boynunataş asılması üzüntüye, Yeşil ve diğer değerli taşlar güzel sanatlara, rızık ve geçime; Taşçı, takı kalplilerin başına, insanların büyüklerine yaklaşamaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çakıl, Taşlamak, Taş direk, Taş Temel.)

Rüyada taş görmek , düğün ya da nişan haberi olarak yorumlanır

Rüyada taş görmek, düğün ya da nişan yapılacağına işaret eder.

Rüyada taş ve toprak görmek; yüksek mevki sahibi birinden elinize mal ve para geçeceğine, taşları bir yere yığılmış görmek; sevindirici bir haber alacağınıza, birisine taş attığınızı görmek; düşmanlarınız tarafından takip edildiğinize, yerden taş almak; para kazanmak için bir yolculuk yapacağınıza, kırdan topladığınız taşları şehre götürdüğünü görmek; haram kazanç sağlayacak bir işe gireceğinize, bir taşın üzerine başka bir taş koyduğunu görmek; malınızı istemeden başka birine vereceğinize, ufak taşları gizlice toplayıp cebine koymak; başkalarının parasında gözünüz olduğuna işarettir.

Taş

“Rüyada Taş Görmek” üzerine 14 yorum

  1. Selam rüyamda çakıl taşını, bir polis okulunda, bir bayanın başına atıyorum ve sevmediğim insanlar orada.

  2. Merhaba irili, ufaklı taşların üzerinde yürümek ne anlama geliyor? Bir de taşların yan tarafında yeşilbiber ağaçları var ve biberler büyük(olması gereken büyüklükte) çok parlak görünüyor. İlginize teşekkür ederim.

  3. Rüyamda teyzem beni arıyor ve benden bebek kırkı çıkarmak için 40 tane taş istiyor. Saat gecenin yarısı ve ben sokakta ağlıyorum. Temiz ve güzel taşlar topluyorum. Gidip, veriyorum… Anlamı, lütfen!

  4. Ben rüyamda normal kaldırım taşına benzer bir taşı yerden alıp anneme veriyordum. Bunun anlamı nedir? Bilen varsa yazsın.

  5. Bir arkadaşım beni rüyasında görmüş. Yamaçtan aşağı atlayarak denizdeki taşları toplamışım ama deniz çekilmiş ve düz taşları toplamışım. Ne anlama geliyor?

  6. Rüyamda birkaç asker gördüm, ikisi rütbeli idi. Rütbelilerden biri rütbesiz bir askeri silahıyla taradı. Diğer rütbeli “şimdi görürsün sana ne yapacağımı” deyip rütbesiz askeri silah sıkan rütbeliyi yumruklamaya başladı sonra vazgeçti, bu kez sağ ve sol elime iki taş alıp o rütbeliyi kovalamaya başladım. Çenesinde az sakalı olan genç biri ona arka çıkınca gözüm kesmediğinden geri döndüm, arka çıkan adam peşimden gelmeye devam edince dönüp adama vurmak istedim ama adama bir şey isabet ettiremiyordum “sende nerden çıktın” diye adama sorduğumda, Molfix'in sahiplerindenim dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir