Rüyada Baston Görmek

Ayrıca bkz: Kamçı, Çoban Değneği, Asa (Değnek)

Rüyada baston görmek, bastonun cinsi, şekli ve boyuna göre ayrı şekilde yorumlanır.

Rüyasında bastonun uzadığını gören kişi, arzularına kavuşur. Kırık baston, kötü bir hadiseye; demir baston hastalığa işarettir.

Rüyada elindeki bastonu yere vurup su çıktığını görmek, zenginliğe, servete; bastonla birine vurmak karlı bir alışverişe işaret eder. Değnekle yürümek sözü dinlenir olmaya delalettir. Elinde asası olduğunu görmek şeref, kudret ve varlığa işarettir.

Rüyada asanın kırılması, görevden azledilmeye; baston görmek, itimat edilir kimseye işarettir.

Rüyada eli sopalı birini görmek, despot bir adama delalet eder.

Rüyada elinde bir baston olduğu halde sokakta yürüdüğünü görmek, kişinin kendisine sadık bir dostunun bulunduğuna delalettir.

Ayrıca bkz: Bebeğin Yürüdüğünü Görmek

Rüyada bastona dayanıp bir yerde dinlendiğini görmek, akrabalarının kendisinden bazı menfaatler beklediğine işarettir.

Rüyada bastonunun kırıldığını görmek, çok sevdiği bir akrabasının ölümüne işarettir.

Rüyada elindeki bastonun birdenbire altın veya gümüş gibi kıymetli bir madene dönüştüğünü görmek, kişinin büyük bir mevki sahibi olacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de, rüyada baston görmek, rüya sahibinin günlük işlerini görmek için etraftan yardım istemek zorunda kalacağına işarettir.

Baston

“Rüyada Baston Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Merhabalar rüyamda sedef işlemeli bir baston satın alıyorum. Başka bastonlara bakıyorum, beğenmiyorum. İnce, uzun bir sedef işlemeli baston satın alıyorum. Ne anlama gelmektedir? Teşekkürler. İyi günler.

    1. Rüyamda bir yere girip birkaç parça eşya aldıktan sonra “Bana baston lazımdı” diyorum. Hemen elimi bastonun birine götürüyorum. Üzeri hafif işlemeliydi sonra fiyatını sordum. “50 lira” dedi. Ben de param çıkışmayınca alamadım. Ne anlama geliyor? Teşekkürler.

  2. Rüyamda büyük ev, odalar. Her odaların köşelerinde biri rahmetli babamın, biri rahmetli amcamın, biri de annemin bastonunu, annemin bastonu ise ucu az kırık ve eski olarak gördüm. (Annem hayatta) amcamın bastonunu gördüğümde “Aa amcamın da burada. Ne kadar da yeniymiş onun” demişim. Bu ne demek? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir