Rüyada Kamçı Görmek

Rüyada kamçı görmek, durumuna uygun arkadaşa, düşmana galip gelmeye; gökten kamçı inmesi ilahi gazaba; birini kamçılamak ona öğüt ve nasihatta bulunmaya; kamçılanan kimseden kan çıkarsa kötü ve yararsız söz söylemeye işarettir.

Bkz: Kamçı gibi Şeylerle Vurmak

Rüyada bir hayvanı kamçılamak, dua ile birlikte rızık için çalışmaya ve her şeyin sebebine sarılmaya; bir canlıyı yahut nesneyi kırbaçlamak, artık ümit kesilen şeyin gerçekleşmesine, bir sıkıntının haline delalet eder. Elde tutulan kamçı, baston, cop ve her çeşit sopa, birini rezil ve perişan etmeye, yükselmeye ya da hayır ve şerden bir şeye yardım etmeye delalet eder. Kamçı ihtiyaç ve isteklerin sona ermesine yorumlanır. Aynı zamanda kamçı temiz bir arkadaşa işaret olarak yorumlanır.

Güç, iktidar, kudret, itibar olarak yorumlanır. Kamçı kişinin elinde ise işinde başarılı olacak demektir.

Ayrıca Bakınız; Baston.

Rüyada kamçı görmek, arzu ve isteğe yorumlanır. Rüyada kamçı görmek, çocuğun oyun oynamasına elverişli bir arkadaşa delalet eder. Rüyada gökten kamçı indiğini görmek, Allah’ın (C.C.) gazap ve azabına işarettir. Rüyasında hayvanın kuyruğunun güzel bir şekilde kesilerek, kamçı gibi yapıldığını görmek, o kimsenin bir devlet adamına yakın olmasına delalet eder.

Rüyada kamçı ile merkebini dövdüğünü görmek, geçimi için Allah’a (C.C.) duada bulunduğuna; kamçısı ile kendi bindiği atını kırbaçlayarak koşturmak istemek, acele yapılması lüzumlu bir işin yapılması için Allah’a duacı olduğuna delalet eder. 

Rüyasında bir yerde bir kamçı bulunduğunu görmek, bir devlet büyüğünden yardım göreceğine delildir.

Rüyasında kimseye zararı dokunmadan gezip tozan bir adamı kırbaçla dövdüğünü görmek, o kimseye nasihatte bulunduğuna delalet eder. Eğer dövmesiyle bu adam hasta olursa, nasihatinin o kişi üzerinde tesir yaptığına ve günahları varsa tövbe etmesine, böyle bir hal olmamış ise nasihatinin fayda vermediğine delalet eder.

Rüyada bir adamı döverek vurduğu yerden kan çıktığını görmek, o adama karşı zulüm yaptığına, kan akmamış ise o adamın bu dayağı hak ettiği bir suç işlemiş olmasına işarettir. Dövdüğü adamın kanı kendi vücudunun herhangi bir yerine bulaşırsa, döven kişi haram mal yer.

Rüyada dövüldüğü sırada kamçı eğilir veya kırılırsa, rüya sahibinin aklının noksanlığına ve sapıklığına delalet eder. Rüyada bir devlet büyüğü tarafından dövüldüğünü görmek, yediği kırbaç adedi kadar mala veya paraya nail olacağına delildir. 

Rüyada bir kimseyi kamçılamak, o kimse hakkında kötü bir söz söylemeye; eğer vurulan yerden kan akarsa, malından zarar edeceğine işarettir.

Rüyada kırbaçla herhangi bir eşyaya vurmak, kendisinden ümit kesilen bir işin yeniden canlanarak aydınlığa kavuşmasına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kamçı, rüya sahibinin ihtiyaçlarının bitmesine, arzu ve isteğine erişmesine ve düşmanını kahretmesine işarettir.

Kamçı, çocuğa ve haline uygun arkadaşa işarettir. Bir kimse rüyada gökten kamçı indiğini görse, Allah (C.C.)’in gazabina ve azabına işarettir. Bir kimse kendi kamçısıyla merkebini dövse, o kimse geçimi hakkında duada bulunur. Kırbacıyla kendi bindiği atını döverek koşturmak istese, o kimse acele yapılması gereken çetin bir isinin meydana gelmesi için dua eder.

Bir kimse rüyada, bir adamı kamçı ile dövdüğünü görse, o kimseye vaaz ve nasihat eder. Eğer dövmesiyle o adama bir ağrı veya bir titreme gelmişse, o adamın vaaz ve nasihatinin onun üzerinde tesiri meydana gelir ve yaptığı günahlardan tövbe istiğfar eder. Böyle bir hal meydana gelmemişse, o adam yapılan vaaz ve nasihatten tesir görmez. Dövdüğü o adamdan kan akarsa, o kimsenin o adama söylediği söz hak olmayıp sadece zulüm olduğuna; kan akmamışsa söylediği sözün hak söz olduğuna işarettir. Dövdüğü zaman dövene kan isabet etse, o kimseye dövülen tarafından haram mal gelir. Döven tarafından kan sıçrayıp dövülene gitse, dövülen döven tarafından haram mala kavusur.

Rüyada kamçı, kırbaç görmek; yüksek mevki sahibi olmaya, paraya, bazı yorumculara gören de iftiraya uğramaya ve üzüntüye işarettir.

Kamçı

“Rüyada Kamçı Görmek” için bir yorum

  1. Merhaba, rüyamda bir çocuğun kamçı ile hayvanları dövdüğünün şahidi oluyordum. Aslan, zebra aklımda kalan hayvan oldu. Ama en çok Aslan'ı dövüyordu. Bir ara Aslan onun üzerine atlamak istedi ama nasıl olduysa kendi yerine döndü. Hayvanların çocuğa yaklaşmaması için boyları kadar tahtadan kafese benzer bir şey vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir