Rüyada Asa Görmek

Bakınız; Baston

Rüyada asa baston veya sopa görmek, kişinin büyük güç elde edeceği anlamına gelir.

Rüyada kişi elinde bunlardan birini tuttuğunu görürse, fevkalade güçlenecek demektir. Rüyada asa görmek fakirlikle de yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de, rüyada asa görmek; şerefli, kuvvetli, kudretli ve halka yardım eden bir kimsenin varlığına işaret eder.

Rüyada asanın kırıldığını gören kimse, memur ise vazifesinden alınır. Esnaf ise işleri elinden gider. Asayı üzerinde bulunduğu yere vurduğunu gören kimse, o yere veya o yerde bulunan ve ona el koyan kimse ona galip gelir.

Rüyada görülen asa kendisine itimat edilen bir kimsenin varlığına işarettir.

Rüyada başka bir kimseyi asa ile dövdüğünü gören kimse, dövülen kimse hakkında dil uzatarak onun namusuna leke getirecek söz söyler.

Rüyada bir tasa asa ile vurduğunu ve ondan su tastan kaynayıp aktığını gören kimse eğer fakir ise, zengin olur; zengin ise, onun zenginliği artar. Bazen bu tarz bir rüyanın sahibi zahmet çekmeden rızka ve paraya erişir. Bazen de asa, sapık bir dine sahip olan bir kimsenin varlığına işaret eder.

Rüyada bir değnek üzerinde yürüdüğünü gören kimse, yakın zamanda bir gemiye binecek demektir.

Rüyada görülen asa; emire, yasağa, düşmana galip gelmeye, kişinin istek ve maksadına kavuşmasına delalet eder.

Eğer asa cirit değneğinden yapılma ise, yalnızlığa; badem ağacından ise, rüya sahibinin gerek hayır gerekse şer olarak bulunduğu durumundan ayrılmasına; şeftali ağacından olursa rüya sahibinin dininde münafık olduğuna delalet eder.

Asa

“Rüyada Asa Görmek” için bir yorum

  1. Benim rüyamda birinin elinde asa vardı ve ne yapacağını bilmiyordu. Ben asayı alıp bir şeyler söyledim ve istediğim kişiyi istediğim yere uçurabiliyordum. Bu ne anlama gelir, bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir