Rüyada Taht Görmek

Rüyada taht görmek; kişinin eşine, insanın şeref duyacağı şeylere ve bineğe işarettir. Döşemesiz taht üzerine oturmak, yolculuğa yahut ölüme; bekar kadının bahtı yüklenerek evine getirmesi, evlenmesine delalet eder.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Köşk

Rüyada taht görmek tabiri, en yüksek mevkiye erişeceğinizi gösterir. Tahta oturmak, yüksek bir makam sahibi olacağınıza işarettir.

Rüyada tahtta oturduğunu görmek, çevrenizdeki insanların saygısını kazanacağınıza işaret eder. Rüyada başkasının tahtta oturduğunu görmek, başka insanların size yardım etmesiyle başarı kazanacaksınız anlamındadır.

Rüyada bir tahtta oturduğunuzu gördüyseniz çok yükselecek ve itibar sahibi olacaksınız demektir. Ayrıca bu rüya büyük ündür. Rüyada görülen taht boşsa kişi büyük bir işe heveslenecek demektir.

Rüyada taht görmek ne demek, çok çeşitli şekilde yorumlanır. Rüyasında bir taht üzerinde serilmiş bir halı, kilim veya şilte gibi bir şeyin üzerinde oturduğunu görmek, yolculuğa delalet eder. 

Rüyada altında bir şey serili ve üstünde bir şey örtülü olduğu halde bir taht üzerinde yattığını görmek, rüyayı gören düşmanlarını alt ederek, şerefe ulaşır. Eğer rüya sahibi fesat bir kimseyse ve uyumakta ise hastalanır. Bir rivayete göre ibadetten vazgeçer.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; bir tahtta oturduğunu gören ehil ise büyük bir rütbeye ulaşır; değilse fena bir ün yapar ve musibete uğrar. Oymalı ve nakışlı bir taht gören, bir memuriyete girer ve orada doğruluk ile halkın işlerini yapar. Sandal ağacından yapılmış bir tahtta oturduğunu görmek, yüksek bir memuriyete geçeceğine işarettir.

Cafer-i Sadık’a (R.A.) göre; rüyada taht görmek, sekiz şekilde tabir olunur: Yükseklik, şeref, yolculuk, rütbe, memuriyet, kadir, kudret ve söz geçirme. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen tahtın üzerinde döşemesi yoksa yolculuğa işarettir. Bazı tabirciler, taht zevcedir, dediler. Melikin (devlet başkanı) evinde döşeli bir taht görse sonra onun üzerine çıksa mülke nail olur.

Rüyada taht üzerinde olduğunu gören kimsenin elinden çıkmış olan şey yine eline döner. Döşemeli bir taht üzerinde bulunduğunu gören kimse, dinden gaflet eder ve münafik bir kavim üzerine yükselir. 

Rüyada bir kimse kendisinin güzel bir taht üzerinde olduğunu görürse devlet ve yüksekliğe, izzet ve şerefe nail olur. Taht ve üzerinde uyku uyunulan her şey rüya sahibinin hanımına ve hepsinin geçimlerine işarettir. Bazı tabirciler; tahtın, rüya sahibinin şerefleneceği, sevineceği zevce, gemiye ve her türlü binilecek şeylere işarettir, dediler. Döşemesi olmayan bir taht üzerinde olduğunu gören kimse, ölür yahut uzak bir yere yolculuk yapar. 

Rüyada hanımıyla beraber bir taht üzerinde olduğunu görürse, hanımıyla beraber zevk ve sata içerisinde yaşar. Bazı tabirciler, o kimsenin hanımıyla aralarında muhalefet meydana gelir, dediler. Kocası olmayan bir kadın tahtı yüklenerek evine girdiğini görse, birisiyle evlenir. 

Hasta olan bir kimsenin rüyada tahtanın kırıldığını görmesi; hastalıktan kurtulacağına, sıhhat ve afiyet bulacağına işarettir.

Taht

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir