Rüyada Halı Görmek

Dünya nimetlerine ve alnı secdeye koyarak ancak elde edilebilin kulluk şerefine delalet eder.

Zenginliğin ve bolluğun simgesidir. Zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Eğer bir halı üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok zengin ve mutlu olacaksınız.

Zenginliğin ve bolluğun haber verir. Halı, varlıklı arkadaşlara sahip olacağınızı belirtir. Halı üzerinde yürüdüğünü görmek, mutlu olacağınızı işaret eder.

Rüyada halı görmek, zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Halı, zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir.

Zenginlik, bolluk, kısmet, yükselme, başarı olarak yorumlanır. Halı görmek çok iyidir. Rengine, şekline, boyutuna bakarak yorumlanır.

Rüyasinda kendisi için yere yeni bir hali serildiğini gören dünyada uzun bir ömre, genis bir rızka sahip olur. Bir bilme-digi yerde ve tanimadigi kimseler arasinda yere bir hali serilerek üzerinden geçtigini görmek, memleketinden ayrilip gurbete düsecegine işarettir. Dürülmüs bir haliyi arkasina alip bir yere götürdügünü görmek, bütün varligini üzerinde tasiyacak derecede fakirlesecegine delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz’e göre: hali görmek dünyalikta ve rizkta genisliktir. Onun büyüklügü ve kalinligi nispetinde ömrün uzun-lugu ve rizkin bollugu belirlenir. Küçüklügü kazanç azligina, yer-den toplanmasi ise rizkin azalacagina delalet eder. Ibni Sirin’e göre; yere büyük bir hali serdiğini ve bu halinin kendi mali oldugunu gören, nimet ve bolluk görerek çok yasar. Rizkini kolaylikla temin eder. Ev halki, akrabalari ve arkadaslari ile bu halinin üzerinde oturdugunu görmek, hayir ve nimettir. Bir yabancinin evinde bir haliyi toplanmis ve sarilmis görmek, o kişi-nin gurbette ölecegine işarettir. Danyal Aleyhisselama göre; rüyasinda küçük ve ince bir ha-li görenin hem rizki, hem ömrü az olur. Eski ve delik bir halisi ol-dugunu görenin geçiminde darlik ve hayatinda sikinti olur. Yesil renkli bir hali görmek genis bir rızka delalet eder. Halinin çiçekli ve desenli olmasi hayirdir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada hali görmek, dünyaya ait seylerle tabir edilir.

Zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Halı, zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına gelir. Halı üzerinde yürüdüğünüzü görmeniz, mutlu olacağınız anlamına gelir.

Zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Halı, zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına gelir. Halı üzerinde yürüdüğünüzü görmeniz, mutlu olacağınız anlamına gelir.

Halı

“Rüyada Halı Görmek” üzerine 42 yorum

 1. Rüyamda evimin bir yolluğunu balkonda silkeliyorum. Yeni olan halımın birde bakıyorum ki kenarları açılmış 3 bölüm olmuş ve halımın bir kenarına çamur bulaşmış küçük yolluğu silip içeri alıyorum yerine seriyorum ama büyüğü balkonda kalıyor içeri girip aldığım yerin telefonunu arıyorum, adama derdimi anlatmadan uyanıyorum ve bu arada evimin içinde konuşmadığım küs olduğum insanlar var.

 2. Rüyamda abim uykudan uyanıp çişini yapıyor yere, ben endişeleniyorum. Hemen sileyim derken annemin eski halısı abimin sidiğini emdi yetişemedim silmeye.

 3. Pembe renkli çok büyük bir halıyı yıkadığımızı ve balkondan aşağı astığımızı gördük. Ne anlama gelmektedir? Teşekkür ederim.

 4. Rüya da halı yıkamak, ne anlama gelmektedir? Halıyı babaannem yıkıyordu ama önce kendim yıkadığımı gördüm. Eve geldiğimde kapının önünde babaannemin de halıları serip yıkadığını gördüm.

 5. Rüyamda evin dış kapısını açıyorum. Erkek kardeşimin kız arkadaşı bir ışıkla birlikte içeri giriyor. Işık çok kuvvetli, gözlerimi alıyor. Sonra kızımı görmek istiyor kızımın odasına gidiyorum. Yerde halı yok, eşim odanın halısını salona sermiş. Sanki taşınacak gibi eşyalar karışmış. Daha sonra bir anda evde önce amcamın karısını, annemi, erkek kardeşimi ve babamın akrabalarını görüyorum. Anneme kızıyorum benden bir şey saklıyorlarmış. Annem bir odaya gidiyor, akrabaları da kahve içiyor. Ben de yapmak istiyorum. Mutfağa gidiyorum, kahve makinesine su koymak için, musluğun altına koyuyorum, sular taşıyor. Sesim hiç çıkmıyor, beni dinlemiyorlar. Babamın ikinci eşinden olan bir kız kardeşim var, görüşmediğim. Onun için gelmişler, yardım etmek için ama ne olduğunu söylemiyorlar.

 6. Rüyamda odada sigara içiyorum. Ayağa kalkarken sigaranın ateşi halıya düşüyor, halıda küçük bir delik oluşuyor, yanmaya başlıyor. Sesleniyorum “Su getirin!” diyorum. O esnada ellerimle ateşi söndürüyorum. Bakıyorum, halının altında çocuk oyuncakları sonra koltuğu düzeltiyorum. Halının yanığı görünmesin diye.

 7. Rüyama halımı balkondan sarkıtırken yarısının yırtılıp koptuğunu gördüm ama küçük bir bölümünün. Eşime haber vereyim diye düşünürken, uyandım.

 8. Merhabalar rüyamda eve geldiğimde evimin bomboş olduğunu gördüm. Sadece yerde halım duruyordu. Sonradan öğreniyorum ki, evimi eşim boşaltmış. Şimdiden çok teşekkürler.

 9. Rüyamda eşimle birlikte yatağımızda yatarken, ben birden eğilip yatağın altına bakıyorum. Yatağın altında yuvarlak bir anahtarlığa takılı, iki daire kapısı görüyorum. Sonra kalkıp yürümeye başlıyorum, Odamda iki halı üst üste serilmiş, üsteki biraz daha küçük. Üzerlerinde şaşırarak yürümeye başlıyorum. Kapıya yaklaşırken odamda iki kanepe görüyorum. Birinin üzerine uzanıyorum. Kanepe rahatsız edecek kadar alttan sarsılıyor. Korkarak uyanıyorum. Tabir ederseniz memnun olurum.

 10. Rüyada annem 2.kattan bahçeye bakıyormuş. Bahçede ipte annemin babasından kalan halılar varmış. Babam dedemden kalan halıları satacakmış. Annem 2.kattan aşağıya koşarak inmiş, “Satma” diye. Bu arada, annemle babam ayrılar.

 11. Rüyada yıkılan iş yerimizin yerine yenisini yapıyoruz. Ağabeyim koluma giriyor, beni yazıhanesine götürüyor. Yazıhanede kırmızı halı serili henüz bitmemiş, mobilyalar var. Bana “Kız kardeşimi isteyenler var” diyordu. Yaşlı bir teyze ilaç alacağını ve su istiyor. Ben kapıda küçük kardeşimi görüyorum. Su getirmesini söylüyorum.

 12. Rüyamda yeşil çiçekli halımı hortumla ıslatıp, yıkamaya çalışıyorum. Ev sahibi bana kızgın bir şekilde, hortumu alıp yıkamamı engelliyor.

 13. Ben halı yıkamayı aradım bulamadım. Lütfen ekleyin ve e-mail adresime gönderin ne demek olduğunu.

 14. Rüyamda halılarımı yıkamıyorum fakat halılar yıkamadan geliyor. Eve seriyorum ama bütün halılarım lekeli ve kirli. Ne anlama geliyor merak ettim?

 15. Rüyamda iki tane halının üst üste sarılı olduğunu gördüm ama bunun anlamını bir türlü bulamadım 🙁

 16. Rüyamda evimde serili olan halımı eskimiş gördüm ona bakıyordum pembemsi hal almıştı ama kötü görünüyordu tüyleri azalmıştı. Acaba ne demek? Teşekkür.

 17. Rüyamda alaturka bir tuvalete giriyorum ve bu tuvalette çok güzel kırmızı desenleri olan bir halı kaplı. Tuvalet oldukça geniş, ferah, hafif eğimli bir zemin. Bir yandan düşünüyorum bu canım halıyı niye buraya sermişler diye. Sizce ne anlama geliyor, yorumlayabilir misiniz?

 18. Rüyamda kayınvalidem bizim evde salonda yerde duran halının üstüne bir kova su boşaltıyor ve bana “Halıyı yıkayabilirsin” diyor. Ben durumdan hoşnut değilim. Halı aslında benim eskiden kullandığım bir halı ama rüyamda o an o halıyı kullanıyormuşum gibi düşünüyorum.

 19. Bir komşumuz bizim evimize mavi çiçekli halı getirildiğini görmüş neye çıkar? Teşekkürler yorumunuz için.

 20. Rüyamda halı üzerinde oturuyoruz. Fakat halıyı çok kirlettiğimiz için halıları siliyorum ve tertemiz oluyor. Anlamı nedir?

 21. Rüyamda annemle birlikte kırmızı bir arabamız var ve eski, kocaman Isparta halımızı yıkatmadan sarılı bir halde evimize getiriyoruz. Ne anlam çıkartmalıyım bu rüyamdan?

 22. Rüyamda bahçeli kerpiçten evim varmış. Bahçeden sokağa açılan kapının üst duvarı kerpiçtenmiş ve orası düşüyor. Kapıyı çıkarıp kenara koyuyoruz. Bahçede evin tüm halıları rulo yapılmış, yıkanmaya gidecekmiş. Evin giriş kapısına gelince, küçük bir erkek bebek emekleyip kapıya gelmiş ağlıyor. İçerde de 3 yaşlarında da başka erkek çocuk varmış. İkisi de benim çocuklarımmış.

 23. Oğlum rüyasında kız kardeşini görmüş, Marmaris’te bir otelde, pembe halı varmış üzerinde ece doğu çubuğun izniyle yazıyormuş. (Kızımı trafik kazasında kaybettik 2 yıl önce.) Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 24. Rüyada halının üzerinde peygamber efendimizi gördüm uçan bir halıydı benle ama peygamber efendimizin yüzünü göremedim. Özetle.

 25. Rüyamda amcamın kızına gidiyorum ve çekyatın üzerinde 5 tane yeni halı görüyorum ve amcamın kızı bana halıları açıp gösteriyor ne anlama geliyor?

 26. Rüyamda evde güzel olan halımın kenarına overlok çektirdim. Halıya overlok çekmeye gerek yoktu ama rüyamda öyle gördüm ne olacak?

 27. Merhabalar. Ben rüyamda sevgilimin evini gördüm. Bizim halımızın aynısındandı halıları ve sevgilim halının üzerinde oturuyordu. Bunun yorumu nedir acaba? Cevabınızı bekliyorum.

 28. Birçok orta boy halı içerisinden kızım, bir adet halı almak üzere seçti ama satıcı birkaç halı parası aldı.

 29. Evimin salonun halısını salonda hortumla yıkıyorum. Tamamen hortumla ıslattıktan sonra pişman oluyorum. Halının çok temiz olduğunu görünce sonra neyse ıslattım bir kere sabunla yıkayayım durulayayım diyorum orda uyanıyorum halımda çok temiz ve çok yeni.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir