Rüyada Örtü Görmek

Rüyada örtü görmek gizli ve sonu kötüye varabilecek bir komplonun hazırlandığına yorumlanır. Rüyada katlanmış örtü görmek gizlenen saklanan şeylerin gizli kalmayacağına işaret eder. 

Bir başka rivayete göre rüyada örtü görmek, bir şeyi gizleyen ve onu dış tehlikelerden koruyan şeylere işarettir. Kadının örtü görmesi, kocasına; kocanın örtü görmesi, karısına delalet eder. 

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Başörtüsü, Örtmek / Örtünmek

Rüyada bir şeyin üstünü örttüğünü görmek, sır saklamaya ve size anlatılan ve açıklanmaması gereken sözlerin başkalarının kulağına gitmememesi için dikkatli olduğunuza, aileniz arasında bazı geçimsizlikten doğan küçük tartışmaların başkalarına aksetmemesini önlemeye çalıştığınıza işarettir.

Rüyada Yatak Örtüsü Görmek

Rüyada görülen yatak örtüsü yeni ise güzel, hal ve vakti yerinde eşe; eski ve yırtık yatak örtüsü de dini ve vefası olmayan birine delâlet eder.

Rüyada Beyaz Örtü Görmek

Rüyada beyaz örtü görmek rüyayı gören kişinin geçmişinden gelen büyük bir sırrı olduğuna ve bu sırrın ortaya çıkmaması için yalan söylediğine işarettir. 

Bir başka rivayete göre temiz ve parlak beyaz örtü görmek kişinin iş sahibi olacağına, çeşitli güzel olaylara vesile olacak adımlar atacağına, hayırlı ve dürüst bir kişi ile evlilik yoluna gireceğine delalet eder.

Rüyada Yeşil Örtü Görmek

Rüyada yeşil örtü görmek rüya sahibinin ibadetlerini artıran bir kimse olacağının, hayatına daha bir çeki düzen vereceğinin alametidir. Doğru şekilde yaşamak için gayret gösterileceğine; yanlış yapmamak, günaha düşmemek için kişinin nefsine hakim olma konusunda mücadele vereceğine delalet eder. Bazı alimlere göre rüyada yeşil örtü görmek bekar kimselerin yuva kuracağına ve mutlu olacağına, rüya sahibi erkek ise askere gideceğine yorulur. Genel olarak bu rüya güzelliklere ve hoşluklara işaret eder.

Rüyada Kırmızı Örtü Görmek

Rüyayı gören evli kimseler için kalabalık ve neşeli misafir ağırlamaya, yetişkin çocuğu olanlar için onları baş göz etmeye delalet eder. Bir kimsenin rüyada kırmızı örtü görmesi işinin gücünün rast gitmesi sayesinde kazancının çoğalacağına, cesaret edip kimsenin denemediği şeyleri gerçekleştireceğine ve başarılı olacağına işarettir.

Rüyada Siyah Örtü Görmek 

Rüyada siyah örtü görmek rüyayı gören kişinin hayatında yaşanan kötü durumların kısa sürede düzeleceğine, dost ya da akrabalarından alacağı büyük destek sayesinde kurtulacağına ve bir işten dolayı kötü insanlar ile muhatap olmak zorunda kalacağına, sıkıntıdan sonra feraha erileceğine işaret etmektedir.

Rüyada Mavi Örtü Görmek

Rüyada mavi örtü görmek, rüyayı gören kişinin beklentilerine ve de amaçlarına kavuşacağına, huzursuzluklarının sona ereceğine, rızık elde edeceğine, sosyal çevre içinden bir kişi ile dünya evine girileceğine, işlerin gün geçtikçe daha da artacağına, gelecek zamanlar için tasarruf yapacağına delalet ettiğine inanılır. 

Bir başka rivayete göre yapacağı bir hareketin neden olacağı şeylere çok üzülse de başka çıkar yol bulamayacağına yorulur.

Rüyada Beyaz Örtü Takmak

Rüyada beyaz örtü taktığını görmek son derece hayırlı ve kişiyi mutluluğa boğacak gelişmelere yorumlanır. Uzun bir ömre de işaret olan rüya, kişinin çocukları ile beraber yaşayacağı çok güzel günlere ve huzurlu bir geleceğe delalet eder.

Rüyada Pembe Örtü Görmek

Rüyayı gören kişinin inancından ve ibadetinden vazgeçmeyeceğine ve ahiret hayatı için de güzel işler yapacağına rivayet edilir. Rüyada pembe örtü görmek işlerinde engellenemeyecek ve önüne geçilemeyecek bir yükselişe geçeceğine, iş hayatındaki bu rahatlığın aile hayatına yansıması sayesinde çok büyük mutluluklar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Halı Örtüsü Görmek

Rüyada halı örtüsü görmek rüyayı gören kişinin parasının ve malının artacağı işler yapacağına, sıkıntılarından ve üzüntülerinden kısa bir zaman içinde kurtulacağına, hayırlı bir ortaklık kuracağına, çok yakın arkadaşlardan destek alacağına delalet eder.

Rüyada Dantel Örtü Görmek

Rüyada dantel örtüsü görmek bu rüya iki farklı şekilde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada görülen dantel temiz ise iyi ve güzel haberler geleceğine işaret ederken, dantel pis ise hastalığa ve sıkıntıya işaret etmektedir.

Rüyada Namaz Örtüsü Görmek

Rüyayı gören kişinin manevi olarak boşluk yaşayacağına fakat işinde çok büyük adımlar atacağına işaret eder. Rüyada namaz örtüsü görmek ve üzerinde namaz kılmak, kendisini kötü hissetmesine neden olan sorunların ortadan kalkacağına, yaşamında arka arkaya pek çok güzellik meydana geleceğine, sorunların gösterilecek sabır ve azim sayesinde ortadan kalkacağına delalet eder.

Rüyada Sarı Örtü Görmek

Rüyada sarı örtü görmek çok büyük mutluluk yaşanacağına, fikirlerinin hak ettiği takdiri toplayacağına, ele geçen kazancın günden güne artacağına, sofrasının hiçbir zaman aşsız kalmayacağına delalet etmektedir.

Rüyada Çekyat Örtüsü Görmek

Rüyayı gören kişinin işlerinin çok hayırlı kazançlar getireceğine, aile bireyleri arasında yaşanan tartışmaların kısa süre içinde sona ereceğine, elde edeceği zaferlere ve iş alanındaki kariyerinin sürekli yükseleceğine işaret eder.

Rüyada Mor Örtü Görmek

Rüyada mor renk örtü görmek rüyayı gören kişinin hayatındaki aksiliklerin ve engellerin ortadan kalkacağına, üzüntülerinin birer birer sona ereceğine, eşler arasında yaşanan tartışmaların kısa süre sonra sevgi ile son bulacağına, maddi ve manevi olarak uğranmış olan zararın kısa bir süre içerisinde ortadan kalkacağına delalet eder.

Rüyada İşlemeli Örtü Görmek

Rüya sahibinin uzun zamandan beri hayal ettiği şeye kavuşacağına işarettir. Rüyada işlemeli örtü görmek kişinin hayatında güzel gelişmeler yaşayacağına, maddi rahatlığa ve girdiği bütün işlerde büyük başarılara ulaşacağına delalet eder. (Bkz: İşlemeci)

Rüyada Örtülü Kadın Görmek

Rüyada örtülü kadın görmek genel olarak hayırlı yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin karşısına çıkacak iyi ve yeni dostluklara, mutluluğa ve berekete delalet eder.

Rüyada Siyah Örtü Takmak

Hem iyi hem de kötü anlamlara sahip bir rüyadır. Kimi rüya yorumcularına göre rüyada siyah örtü takmak rüyayı gören kişinin büyük miktarda paraya sahip olacağına, işlerini evlatlarına veya çok güvendiği insanlara emanet ederek dinlenmek isteyeceğine, ortak olarak gireceği bir işte çok acemi olan ortağının kendisini geliştirmesinde büyük bir yardımda bulunacağına alamettir. (Bkz: Yazma)

Bazı rüya yorumcularına göre ise kişinin yas dönemine girmesine neden olacak üzücü bir haber alacağına veya bir yakınını kaybetmekten dolayı gözyaşı dökeceğine delalet eder.

Örtü

“Rüyada Örtü Görmek” için bir yorum

  1. Rüyamda şu hayatta olan babamı yeşil bir tabut örtüsüne sarılı ölmüş, cami ya da türbe gibi bir yerde yatarken görüyorum, üstü tamamen örtülü. Onun göğsüne elimi koyup ağlarken “Ölme babacığım, ne olur geri gel” diyorum. Birden babam Allah sesiyle başını kaldırıyor, yüzünü açıyorum, gözlerini görüyorum. Gözleri tavana sabit bakıyor ellerinin ve ayaklarının uçları kararmış, kirpik dipleri de sanki kurumuş kan varmış gibi kir vardı. Yorumunuzu rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir