Rüyada Satın Almak Görmek

Rüyada bir şey satın almak, alınan şey hayırlı ise başarı ve bolluktur. Aksi ise sorunlara işaret eder. Zengin, hasta ve imamlar için bu rüya hayır değildir.

Rüyada satmak ve satılmak, satılan şeyin değişmesiyle tabiri de değişir. Satıcı için her zaman şer olan şey, satılan kimse için hayırdır. Satıcı için hayır olan şey de satılan kimse için şerdir. Bazıları da satmak, mülkün gitmesine; satıcı müşteriye, müşteri de satıcıya işarettir, dediler. 

Rüyada bir şey satmak, satılan şey üzerine tercihtir. Bundan dolayı bir kimse dünyaya işaret eden bir şeyi satarsa, ahireti dünyaya tercih eder. Böyle olmazsa satılan şeyin kıymet ve parası miktarınca hali değişir.

Rüyada hür adamın satıldığını görmesi, Hz. Yusuf (A.S.)’un kıssasına göre devlet ve hayırlı akıbete işarettir. Rüyada satmak, sattığı şeyden kurtulmaya; almak ise aldığı şeye rağbet etmeye işarettir. Bir kimse kötü bir şey satıp yerine iyi bir şey alsa, eğer harpte ise şehit olarak ölür.

Rüyada iyi bir şeyi satıp yerine kötü bir şey alırsa Allah’a sığınmaya ve akıbetinin fena olmasına işaret eder. Bazen de dünyayı ahirete, hür insanı köleye veya maşiyeti itaata tercihe eder.

Ayrıca bkz:  Araba Satın Almak

Satın Almak

“Rüyada Satın Almak Görmek” için bir yorum

  1. Merhaba. Rüyamda 2 tane araba aldım. İkisi de lacivert veya siyah ama birinin üzerinde birazcık sanki yumruk vurulmuş gibi çökme vardı. bunu yorumlamanızı rica etsem? Saygılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir