Rüyada Perde Görmek

Rüyada perde görmek; işleri gizlemeye, sır araştıran arkadaşa, malını başkasından kıskanan kadına işarettir. Desenli perde görmek; kadına, çocuğa ve kişinin sahip olduğu şeylerle edindiği itibar ve hürmete delalettir.

Ayrıca bakınız: Tahta Perde, Jaluzi, Tül 

Rüyada bilinmeyen perde görmek, üzüntü ve kedere; ev kapısındaki perde görmek, dünyalıktan gelecek üzüntüye; eski perde, devamlı olmayan üzüntüye; yeni perde sürekli üzüntüye delalet eder.

Rüyada yırtık perde görmek, ferahlık ve sevince; siyah perde görmek, mal tarafından gelecek üzüntüye; yeşil perde hayır ve menfaate; cami kapısındaki perde dince üzüntü ve kedere yorulur.

Rüyada perdeyi olmaması gereken yerde asılmış olarak görmek, sonu hayırla bitecek üzüntüye; katlanmış ve ağır olan perde ziyade üzüntüye; perdeyi kesilmiş yahut alıp götürülmüş görmek, üzüntü ve kederin geçmesine tabir edilir.

Rüyada çıplak olan birinin yahut kocasız kadının ev kapısında perde görmesi, kendilerini günahtan ve yoksulluktan alıkoyacak biriyle evlenmeye; dikey olarak yani uzunlamasına yırtılan perde, çabuk çıkacak olan sevinç ve ferahlığa; enine yırtılan perde, sahibinin ırz ve namusunda meydana gelecek noksanlığa delalet eder.

Bir sıkıntısı olanın rüyada taht üzerinde perde görmesi, emniyet ve güvene; perdelerin açılıp kaldırılması, rezillik ve rüsvalığa delalet eder.

Rüyada perde görmek ne demek: İstenmeyen bir misafir ve canınızın aşırı derecede sıkılmasına yorumlanır.

Rüyada perdeyi kapatmak ne anlama gelir: Bu rüya önlemdir ama içerisi karanlık oluyorsa, önlem boştur. Perde yeşil ise her şeyin çok iyi olacağına işarettir. Açılan perdeler doğru söz, sırların ortaya çıkması, dürüstlüktür.

Rüyada perde görmek, birçok şekilde tabir olunur. Kuvvet, zaaf, keder, örtü, ve daha başka şeyler. Gerektiğinin dışında bir yerde perde çekilmiş görmek, hüzün ve korkudur. Eğer bu perdenin olduğu yer fena bir yerse daha kötüdür.

Rüyada perdenin kalın olması, hüzün ve kederin şiddetine ve perdenin inceliği, korkuya işarettir. Bir perdeyi yerinden çıkarıp götürdüklerini görmek, o perde sahibinden keder ve korkunun sık olmasına işarettir. Eğer perde sahibi bilinmiyorsa, rüya sahibinin keder ve korkudan kurtulmasına işarettir. Bazı tabircilere göre; rüyada perde görmek, iyi huylu insanlar için örtü yani günahlardan ve halkın dedikodusundan kurtulmaktır.

Cabir’ül Mağribi’ye göre: Devlet adamları için yeni perde görmek; ferah ve sevince, halk için hüzün ve kedere işarettir. Eski perde ise genellikle hüzün ve keder, bir rivayete göre de sevince delalet eder. 

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada perde görmek, kadın tarafından hüzün ve keder vermeye işarettir. Dükkan kapısında asılı perde görmek, geçim yüzünden kedere; mescit ve cami kaplamda perde görmek, din yönünden endişeye; evin kapısında perde görmek, dünya için keder ve sıkıntıya delalet eder.

Ayrıca rüyada eski ve yırtık perde görmek, keder ve sıkıntının hemen geçeceğine; yeni perde ise uzun sürecek keder ve endişeye; yukarıdan aşağıya yırtık perde, çabuk ferah ve sevince; eninden yırtılan perde, rüya, sahibinin ırzının lekelenmesine işarettir. Bir köpeğin bir perdeyi yırttığını gören, keder ve sıkıntısından kurtulur. Siyah perde hükümet tarafından gelecek kedere; beyaz veya yeşil perde keder ve sıkıntının geçerek hayra ulaşılacağına delalet eder. Bir rivayete göre, korku ve endişesi olan bir kimsenin perde görmeyi hayırla yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada perde görmek, bir kişinin işleri gizlemeye işarettir. Bilinmeyen perde, onu gören için üzüntü ve kederdir. Mescidin kapısında olan perde dini işlerde, evin kapısında asılı olan perde de dünya işlerinde üzüntü ve kederdir.

Rüyasında yırtılmış perde gören kimse neşe ve sevince erer. Siyah perde görmek, insana malı tarafından gelecek bir üzüntü ile tabir edilir. Verinin dışında asılı olarak görülen perde, üzüntü ve kederdir. Asılması çirkin görülecek yerde perdenin asılı olarak görülmesi, şiddetli sıkıntı ile tabir edilir. Fakat bu üzüntünün sonu hayırla sonuçlanır.

Rüyada siyah perde görmek, devlet başkanı tarafından üzüntü ve kederdir. Yeşil perde, hayra ve övülecek sonuca işarettir. Perdenin kesilmiş ve yırtılmış görülmesi, görenin üzüntü ve kederinin gitmesine işarettir. Çıplak olan bir kimse kapısına asılı bir perde görürse, kendisini dinen güzel bir yola götürecek ve fakirlikten kurtulup bir kadınla evlenmesine işarettir.

Rüyada görülen perdenin çokça büyük olması, üzüntünün de büyüklüğüne işarettir. Bir kimse rüyasında büyük bir köşkün penceresine asılı olan bir perde görülse ve yerlere de etekleri sarksa, o kimse uzak bir yolculuğa çıkar ve yolculukta çok zahmet çeker. Bazı tabircilere göre perde görmek, işlerin gizli ve saklı tutulmasına; perdelerin açılması veya kaldırılması ise rezil ve rüsva olmaya işarettir, demişlerdir.

Rüyada perde görmek nedir, yapmış olduğunuz hataları saklama çabanıza; perdeyi dükkan kapısında görmek, geçim sıkıntısı çekileceğine; evin kapısında siyah perde görmek, evde ölüm olacağına; eski perde, uzun sürmeyecek bir sıkıntıya;  yırtık perde, mutluluğa; beyaz perde, çabuk atlatılacak bir kedere işarettir.

Perde

“Rüyada Perde Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda bir hocanın oğluyla beraberlik yaşayarak kendi kendine tatmin olma olayı ve sanki erkek organın ucunda olan meniyi gördüm ve rüyamda hocanın evinde camlara ve duvarlara yeni kırmızı ve beyaz perdeler takıldığını gördüm. Lütfen bunu yorumlar mısınız ve mesaj olarak atar mısınız? Teşekkür ederim.

  2. Rüyamda gerçekte tanıdığım bir kızla geziyorduk ve onun yüzüne baktığımda yüzünde bir perde olduğunu gördüm. Bunu yorum olarak açıklar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir