Rüyada Çanta Görmek

Ayrıca bkz: Çantacı Görmek, Para Cüzdanı, Valiz Görmek

Rüyada para çantası görmek, geçim ve dirliğe; boş para çantası, üzüntüden kurtulmaya; valiz türü çanta ise yolculuğa işarettir. Aynı zamanda bir yere gönderilecek elçiye ve rızka delalet eder.

Rüyada bir çanta torba veya poşet görmek işlerinizdeki başarıya işarettir. Eğer bunlar yırtık veya delikse, düşünmeden para yatıracağınız bir iş size para kaybettirecektir .

Rüyada bir çanta görmek işlerinizde başarılı olacağınızı haber verir. Eğer çanta yırtık veya delikse, düşünmeden para yatıracağınız bir iş sizi hayal kırıklığına uğratacak ve para kaybettirecek demektir. 

Rüyada açık çanta görmek ise, elde etmek istediğiniz para için çok uğraş emek sarf etmeniz gerekeceğini ve yakın zamanda başarılı olacağının işaretidir. Kazanmak istediğiniz para için çok çalışmanız gerekecek, fakat yakında sorunların üstesinden gelecek, başarıyı elde edeceksiniz. İşlerin engelden sonra düzeleceği anlamına gelir. Yırtık çanta ise zarara işaret eder.

Rüyada çanta görmek ne demek yakında bir yolculuğa çıkacağınızı delildir. Deri bir çanta görmek, ev içindeki dargınlıkların tatlı bir şekilde sona ereceğine; kumaştan yapılmış bir çanta görmek, bazı dedikodular duyup üzüleceğinize, yırtık bir çanta görmek ise, çılgınca bir işe hiç düşünmeden para yatıracağınıza işarettir.

Rüyada çantasına para koyduğunu görmek, banka hesabının çoğalacağına; çanta kaybettiğini görmek, banka hesabında parasının azaldığına; çantasını kaybettiğini ama birkaç gün sonra bulduğunu ve sevindiğini görmek, satışa çıkardığı bir malından yüklü bir para alacağına işarettir.

Rüyada elindeki çantasının birdenbire bez çanta haline geldiğini görmek, dostları tarafından zarara uğrayacağına; aslında bez olduğu halde elinde birdenbire deri çanta görmek, bu rüyanın aksiyle yorumlanır. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada çanta görmek, yolculuğa çıkmaya işarettir. Ayrıca kazanmak istediğiniz para için çok çalışmanız gerekecek, fakat yakın zamanda sorunların üstesinden gelecek ve başarıyı yakalayacaksınız.

Çanta

“Rüyada Çanta Görmek” üzerine 43 yorum

 1. Merhaba,
  Rüyamda patronum bana siyah bir Bond çanta uzatıyordu. Açtığımda içinde profesyonel bir fotoğraf makinası çıkıyordu, rüyamı yorumlayabilir misiniz.
  Teşekkürler.

  1. Rüyamda her zaman kullandığım çantamı gördüm. Tanımadığım bir bayan çantanın fermuarını ve çantanın içindeki şeyleri ne varsa alıyor. Cevabınız için teşekkürler.

 2. Evden dışarıya atılmış çantalar, kapının önünde valizler, sağlam evi yukarı kattan temizlik yapıldığı için su basmış bu nedenle valizler kapının önünde. Geçen yıl kaybettiğim annemi gördüm ona soruyorum “Bunlar niye dışarı çıktı” diye. Üst kata çıkıp onları aşağı indirip göstermeye çalışıyorum ve çok kızıyorum onlara halılarım da beyaz tüylü bastıkça ayaklarım suya gömülüyor bağırarak uyandım…

 3. Abimden veya babamdan orasını tam hatırlayamadım mor tonlarını içinde barındıran bir çanta alıyorum ve çok beğeniyorum. Farklı bir rüyada da kızımla birlikte pazardan nar alıyoruz fakat narın yarısına paramız yetiyor ve ikimiz birlikte yiyoruz. Bu arada da eşime ulaşmaya çalışıyorum fakat ulaşamıyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

 4. Tıka basa dolu bir çanta gördüm ama şu ilkokul çocuklarının çantasından içinde ne olduğunu bilmiyorum ama çok ağır ve fermuarı zor kapanmış haldeydi ve çanta benimdi.

 5. Merhaba kalabalık bir yerdeyiz, kardeşimle birlikte. Çantamı bir yere bırakıyorum, bir kadının çantamı alıp gittiğini görüyorum. Kardeşime söylüyorum, o peşinden koşturuyor, kalabalıkta onları arıyorum. Bir müddet sonra kardeşim geliyor, elinde bir çanta “Abla çantanı getirdim” diyor. Bakıyorum “Bu benim çantam değil” diyorum içine bakıyorum boş, çok üzülüyorum. Uyanana kadar çantamı aradım.

 6. Merhaba rüyamda krem rengi rugan bir çantam vardı, bir derenin kenarında duruyor. Kısa bir süre oradan ayrılıyorum. Geri döndüğümde ise çantamı suya doğru kaymış halde buluyorum, fermuarını açtığımda içinden sular aktığını görüyorum. Yorumlarsanız sevinirim…

 7. Rüyamda teknede 2 arkadaş oturuyorduk sonra biri suya atladı, bir sure sonra ikisi yok oldular. Ben de suya atladım, çanta buldum, içinde kulaklığa benzer bir şey vardı. Denizin üstünde bir çanta daha vardı, onu almadım, üzülerek gitmesini seyrettim sonra o iki arkadaşım köpeğe dönüşüp bana zarar vermeye çalıştılar. Aslan gelip beni korumaya çalışıyordu.

 8. Merhaba rüyamda yatmaya hazırlanırken yatağın üzerindeki valizi yere atıyorum. Yere ters düşüyor. Ters düşmüş valizi titriyor gördüm. Korkup düz çeviriyorum, gene titriyordu. Valizin ağzı hep açıktı, eşyalar dökülmüyordu. Başkalarına haber vermeye gidip geldiğimde ise valizdeki eşyalar yerlere saçılmış olarak gördüm ve valiz artık titremiyordu. Bu neye işarettir, yorumlar mısınız? Teşekkürler…

 9. Rüyamda bir mağazadan 40 tane falan çanta alıyordum. Hepsi de yeni ve şıktı. Bunun yorumunu yapabilir misiniz?

  1. Rüyamda dilediğim kişinin arkası bana dönüktü. Sonra yüzüme bakıp, gülümsedi. Bunun anlamı nedir, sizce?

 10. Rüyamda bir çantacıda rengarenk pırıl pırıl yeni çantalar. Yeşil, sarı, kırmızı, kavuniçi, çok güzel çantalar. Yanımda yakın arkadaşım var. Çanta seçmeye çalışıyoruz. Günlük güneşli bir hava hatırlıyorum.

 11. Rüyada yavru dinozor görmek nedir? Çantamda taşıyordum ondan korkup özgür bırakıyordum. Simsiyah ve çok sevimliydi. Araba sürmek için onu çantamdan çıkarmam gerekiyormuş.

 12. Rüyamda çarşıdan geçerken indirimli çanta görüp onu almak istedim. Çanta masmavi renkteydi. Lütfen yorumlayın.

 13. Ben rüyamda yeşil renkte büyük bez çanta içinde destelerle dolu kağıt para doluydu. Biran yanımda küs olduğum abim belirdi. Sözde tatile gitmişiz oradan ayrılıyoruz. Para dolu çantamı orada unutmuşum geri almaya gittiğimde annemin yattığı bazanın etrafında buruşturulmuş kağıt peçeteler vardı ve duvarları silen eski bir tanıdık gördüm. Çantayı alıp çıktım oradan. Sözde postane ve bankada ödemelerim varmış. Son anda elimde 1 deste param kaldığını gördüm. Çantada raf gibi bölümde bir deste kağıt para daha varmış onları saklıyorum çantaya. Abim yanımdan yok oluyor. Biran ben sözde bir adres arıyorum, ıssız bir yerlere gidiyorum. Taksi arıyorum binmek için biranda saçma sapan insanlar derme çatma evler görüyorum. Biranda tabut görüyorum sözde annem ölmüş. Sonra biranda uyanıyorum. Ne anlama geliyor, yorumlar mısınız rica etsem? Teşekkürler.

 14. Eski bir dostumun evindeyim karısı bana şeffaf plaj çantasına benzer büyük bir çanta veriyor. Alıyorum bakıyorum ki yırtık üst tarafları, geri veriyorum. Yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

 15. Ben ile kardeşim rüyada gece saat 9 saatlerinde bir şehirdeki yokuştan çıkıyorduk, birde arkamızda bir adam bizi takip ediyordu. Ben çok korktum.

 16. Rüyamda babam bana ayakkabı ve çanta getirdi. Ayakkabı küçük geldi ama bir kaç tane çanta verdi. Anlamı nedir?

 17. Rüyamda eski okul çantamı sırtıma almışçasına okulun yanındaki yol ile eve doğru gidiyordum. Yolun sonuna gelmemle arkamdan eski sevdiğim oğlan seslendi ve çantamın ağzının açıldığını söyledi ve hemen kendisi kapattı. Ben de bu yardımı için teşekkür ettim. Lütfen ne anlama geliyor? Yardım edin.

 18. Elimde naylon poşet vardı, içinde salatalık domates gibi sebze vardı. Poşet yırtıldı ve bunlar döküldü, geri topladım, poşete yarımda olsa doldurdum. Yorumunuzu bekliyorum. Saygılarımla.

 19. Rüyamda çanta içinde para gördüm. Haram, günah, Allahtan korktuğum için almadım çantayı. Yorumlarsanız sevinirim.

 20. Rüyamda oğlum diğer oğlum için “Sana evde valiz hazırladım alırsın” diyor. Nedir, yorumlar mısınız?

 21. Rüyamda çantamı biri saklamış, vermemekte ısrar ediyor. Ben de ısrarla geri istiyorum.

 22. Merhaba, ben rüyada içerisinde her şeyin bulunduğu sırt çantası gibi bir şey görüyorum siyah, (galiba) o kadar çok şey var ki taşacak nerdeyse. Parfümler kozmetik ve küpeler (en sevdiğim şeyler.) Hiç görmemiştim o küpelerden, çok güzellerdi. Çantadan çıkarıp allık sürüyorum. Birde gözlerime bir şey sürüyorum. Aynaya bakıyorum güzel olmuştum (Küpeler pahalılardı ona eminim.) Birisi rüyamı yorumlayamasa da ben pozitif hissediyordum rüyada. Herkese iyi günler.

 23. Rüyamda çanta gördüm birçok. Birde balık gördüm acaba neye yorumlanır, bilen var mı? Net ne demek oluyor, çanta ve balık çok büyük deniz balığı.

 24. Rüyamda çantanın içine 1000tl kâğıt para koyup denize atıyorum. Sonra denize girip kaybolan çantamı arıyorum. Su tamamen yok oluyor. Sadece taş ve çakıl görüyorum. Çantamı bulamamanın üzüntüsüyle oradan ayrılıyım derken akraba bakıyorum berrak su tekrar gözüküyor. Rüyayı yorumlarsanız sevinirim.

 25. Kalabalık bir yere giriyorum ama kimsenin yüzünü hatırlamıyorum. Çok pastel tonlarda çok güzel bir makyaj yapmışım. Pembe/lila/mor renklerde. Başıma eflatun/mor karışımı bir eşarp takmışım arkadan bağlı. Herkes çok güzel olduğumu söylüyor ve bana bakıyor. Bir yere para vermem lazımmış ama bende hiç para yok. Utanıyorum hiç param yok diye. Çünkü vermem gereken para 10Tl. Eşimin deri çantasından 10 TL çalıyorum(?) yakalanmadığıma seviniyorum ama bir taraftan 10 TL bile param yok ve ben nasıl hırsızlık yaparım bu kadar küçük bir tutar için ve eşimden diye rüyamda üzülüyorum

 26. İyi günler, Rüyamda bir deri çanta güzel alımlı, içinde de yine güzel küçük bir cüzdan içine özenle yazılmış kuran sureleri vardı bütün kuran değildi parçalı idi.(yazı matbaa yazısı)

 27. Merhaba. Arkadaşım rüyasında onun çantasını koluma taktığımı çantanın bir tarafının yeşil renkte olduğunu söyledi ve dediği çanta ona hediyeymiş kullandıktan sonra geri verse diye içinden geçirdiğini söyledi acaba nasıl yorumlanır teşekkürler.

 28. Rüyamda kızımın beğenerek kullandığı rengi yeşil çantasını genç bir oğlan aldı ve ben istedim istedim kızımın çantasını vermedi ve bana onu unut dedi yani sanki genç kızımın çantasını çaldı gibime geliyor rüyamı yorumlar mısınız?

 29. Rüyamda benim olan kırmızı bir spor ayakkabı çantasının içinden başka bir şey, benim spor ayakkabılarım başka bir çantadan çıktı.

 30. Bu rüyayı annem görüyor. Bir düğün evine gidiyor çantasını askıya asıyor sonra bulamıyor çantayı çok arıyor bulamıyor gelin almaya gelenler dua yaparken dışarıya çıkıp bi tane çantayı göstererek bu çantanın sahibi kimse çıksın benim çantamla karıştırmış çıkmazsa çantanın içindekileri dökeceğim etrafa diyor tüm kalabalık anneme bakıyor ama kimse cevap vermiyor. Sonra gitmek için hazırlanıyor ayakkabısı ve eşyaları da yok oluyor ve bu şekilde uyanıyor. Sabah ezanları okunuyorken görüyor.
   

 31. Rüyamda dört gün önce ayrıldığım sevgilim benim kol çantamı taşıyordu. Rüyamı yorumlar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir