Rüyada Ördek Görmek

Mal sahibi, güzel ve muhterem bir kadına, Beyaz ördek almak eline çokça mal ve mülk geçmesine, Ördeklerin ötüşmesi kadınların ağlaşmalarına; yangın, su baskını vs. gibi üzüntülü durumlara, Ördek otlatmak soylu ve büyük bir kavmin başına geçip onları yönetmeye ve bol dünyalık elde etmeye, Yabanördeği ticaret maksadı ile yolculuk yapan kimselere, evcil ördekler eşe, hizmetçiye, bekçiye, mülke, aileye ve bazen üzüntüye delalet eder.

Havada uçan veya gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde yaşadığınıza ve hayatınızdan memnun olduğunuza işarettir.

Rüyada uçan ya da gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde hayatınızı sürdüreceğinize, hayatınızdan memnun olduğunuza yorumlanır. Rüyada ördek temiz, hayırlı kısmet anlamına gelir. Ördek yakaladığını görmek elinize toplu para geçecek demektir.

Vahşi ördekler, bir yerden elinize para geçeceği ve seyahate çıkacağınız anlamına gelir. Ördek avlamak, işinizden ayrılacağınızın işaretidir.

Hayırlı kısmet, toplu paradır. Ördek sayısı çoksa kişi zengin olacak veya mal, mülk sahibi olacak demektir.

Rüyada beyaz ördek görmek mal, para ve zenginlige yorumlanır. Siyah ördek hizmetçiye, beyaz ördek güzel bir kadina delalet eder. Rüyasinda bir ördek kesip etinden yediğini görene; esinden çok miras kalir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ördek görmek, güzel, mal sahibi, serefli bir kadin île tabir edilir. Bir yerde ördeklerin sesli olarak ötüsmeleri, kadinlarin sesli ve feryat edercesine aglasmalan ile tabir edilir. ördekleri otlattigini gören kimse, sanli ve büyük bir kavmin yüksek mevkilerinde bulunur ve onlar tarafindan çokça mala nail olur. Bazi tabirciler, ördek görmeyi üzüntü ve keder sahilb bir sultan île tabir ederler ki, bu sultan, deniz ve karaya hakim bir insandir. Yabani ördekleri görmek, kara ve denizde ticaretle yolculuk yapan kimselere üzerine işarettir. Evcil olanlari görmek ise aile, üzüntü, zevce, mülk, cariye, köle veya bekçilere işarettir. ördek görmek, bazen çok güzel veya sisman bir kadina, bazen de bir yerde bagirmalari ise yangin, bogulma ve ölümden dolayi üzüntü ve kedere işarettir. Beyaz ördek aldiğini gören kimsenin eline çok mal mülk geçer.

Rüyada ördek temiz, hayırlı kısmettir. Ördek yakaladığını gören kimse toplu para alır. Mal mülke kavuşur. Yeşil başlı ördek büyük kısmettir.

Rüyada ördek görmek; ilerlemeye, elinde ördek görmek; yakın bir tarihte evlenmeye, elinden ördeğin kaçması; karısı veya sevgilisinin elinden kaçacağına işarettir.

Ördek

“Rüyada Ördek Görmek” üzerine 10 yorum

  1. Rüyamda ben uyurken yeşil başlı bir ördeğin yatağıma geldiğini elimden yem yediğini anemin yanımdan uzaklaştırmak istemesine rağmen tekrardan yanıma geldiğini gördüm beni çok seviyordu sevecen bir ördekti. Rüyanın anlamı nedir acaba?

  2. Rüyada karlı bir yer ve kerpiç bir evdeyim. Yahudi olduğunu bildiğim biri bana kendilerine katılmamı istiyor. Ben Müslüman olduğumun ve bunu yapamayacağımı söylüyorum. O da güya askerlerine beni yakalamaları için emrederken, ben o evden kaçmaya çalışıyorum. Sonunda o evden kaçarak bir tepenin üstüne çıktım. Çıktığım tepeden o evi görebiliyordum. Birde bakıyorum yakalanmam için emir verilen askerler ördek yavrularıymış. Evin Bahçesinde bir sürü ördek yavrusu, tek düzene girmişler. Emir veren kişi asker gibi içtima alıyor. Ve beni yakalayamadıkları için kızıyordu. Ben de onları tepeden izliyordum. Ve uyandım. Bunun Yorumu ne olabilir?

  3. 2 tane beyaz ördek vardı onlar yumurtluyordu. 2 veya da 3 tane yumurtaları oluyordu. Ben alıp bakarken, elimde çatlayıp, beyaz ördek yavrusu çıkıyor ve dudak kenarımı öpüyor gibi suratıma yaklaştırdı. Ve daha sonra diğeri de yumurtadan çıkacakken, uyandım. 🙂 Teşekkürler.

  4. Ya ben rüyamda baya bir yumurta görüyordum. Ördek yumurtası. Hepsi kırılıyordu bir tanesi kırılmıyordu. O çıkanların hepsi ölüyordu. Çıkmayan kırılıyordu ve iki renkli bir tarafı kahve, diğeri beyaz ama kafasında kahverengi yok. Neyse ben kucağıma alıyordum orda bitiyordu. Birde bir tavuk mu ne işte onun yumurtası ayakta iken düşüyordu ama kırılmıyordu. Kısa ve öz yorumlar mısınız?

  5. Rüyamda elimde bir sarı ördek tutuyordum. Kutusuna koymak istiyorum ama o elime gelip uyumak istiyordu. Seviyordum. Bunun anlamı ne?

  6. Rüyamda ördek merdivenlerdeydi ve beni yukarı bırakmadılar, bacaklarımı ısırıyorlardı. Bunun anlamını bulamadım. Çok etkisinde kaldım. Bana bunun ne demek olduğunu söyler misiniz? Teşekkürler.

  7. Rüyamda ördek kafesin içerisindeydi. Ben de kafesin önünde ona bakarak şarkı söylüyordum daha sonra o da benimle söylemeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir