Rüyada Ördek Görmek

Rüyada ördek görmek, mal sahibi, güzel ve muhterem bir kadına işarettir. Rüyada beyaz ördek almak, eline çokça mal ve mülk geçmesine; ördeklerin ötüşmesi, kadınların ağlaşmalarına, yangın, su baskını vs. gibi üzüntülü durumlara işaret eder.

Rüyada ördek otlatmak, soylu ve büyük bir kavmin başına geçip onları yönetmeye ve bol dünyalık elde etmeye; yaban ördeği, ticaret maksadı ile yolculuk yapan kimselere; evcil ördekler eşe, hizmetçiye, bekçiye, mülke, aileye ve bazen üzüntüye delalet eder.

Rüyada havada uçan veya gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde yaşadığınıza ve hayatınızdan memnun olduğunuza işarettir.

Rüyada ördek görmek ne anlama gelir: Temiz ve hayırlı kısmet anlamına gelir. Ördek yakaladığını görmek, elinize toplu para geçecek demektir.

Rüyada görülen vahşi ördekler, bir yerden elinize para geçeceği ve seyahate çıkacağınız anlamına gelir. Ördek avlamak, işinizden ayrılacağınızın işaretidir. Ördek sayısı çoksa, kişi zengin olacak veya mal, mülk sahibi olacak demektir.

Rüyada beyaz ördek görmek; mal, para ve zenginliğe yorumlanır. Siyah ördek hizmetçiye; beyaz ördek güzel bir kadına delalet eder. Rüyasında bir ördek kesip etinden yediğini gören, eşinden çok miras kalır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ördek görmek; güzel, mal sahibi, şerefli bir kadın ile tabir edilir. Bir yerde ördeklerin sesli olarak ötüşmeleri, kadınların sesli ve feryat edercesine ağlaşmaları ile tabir edilir. Rüyada ördekleri otlattığını gören kimse, şanlı ve büyük bir kavmin yüksek mevkilerinde bulunur ve onlar tarafından çokça mala nail olur. Bazı tabirciler, ördek görmeyi üzüntü ve keder sahip bir sultan ile tabir ederler ki, bu sultan, deniz ve karaya hakim bir insandır.

Rüyada yabani ördekleri görmek, kara ve denizde ticaretle yolculuk yapan kimselere üzerine işarettir. Evcil olanları görmek ise aile, üzüntü, zevce, mülk, cariye, köle veya bekçilere işarettir.

Rüyada ördek görmek tabiri, bazen çok güzel veya şişman bir kadına; bazen de bir yerde bağırmaları ise yangın, boğulma ve ölümden dolayı üzüntü ve kedere işarettir. Beyaz ördek aldığını gören kimsenin eline çok mal mülk geçer.

Ayrıca bakınız: Yeşil Ördek, Çayır Görmek

Rüyada ördek görmek, ilerlemeye işarettir. Rüyada elinde ördek görmek, yakın bir tarihte evlenmeye; elinden ördeğin kaçması, karısı veya sevgilisinin elinden kaçacağına işarettir.

Ördek

“Rüyada Ördek Görmek” üzerine 10 yorum

  1. Rüyamda ben uyurken yeşil başlı bir ördeğin yatağıma geldiğini elimden yem yediğini anemin yanımdan uzaklaştırmak istemesine rağmen tekrardan yanıma geldiğini gördüm beni çok seviyordu sevecen bir ördekti. Rüyanın anlamı nedir acaba?

  2. Rüyada karlı bir yer ve kerpiç bir evdeyim. Yahudi olduğunu bildiğim biri bana kendilerine katılmamı istiyor. Ben Müslüman olduğumun ve bunu yapamayacağımı söylüyorum. O da güya askerlerine beni yakalamaları için emrederken, ben o evden kaçmaya çalışıyorum. Sonunda o evden kaçarak bir tepenin üstüne çıktım. Çıktığım tepeden o evi görebiliyordum. Birde bakıyorum yakalanmam için emir verilen askerler ördek yavrularıymış. Evin Bahçesinde bir sürü ördek yavrusu, tek düzene girmişler. Emir veren kişi asker gibi içtima alıyor. Ve beni yakalayamadıkları için kızıyordu. Ben de onları tepeden izliyordum. Ve uyandım. Bunun Yorumu ne olabilir?

  3. 2 tane beyaz ördek vardı onlar yumurtluyordu. 2 veya da 3 tane yumurtaları oluyordu. Ben alıp bakarken, elimde çatlayıp, beyaz ördek yavrusu çıkıyor ve dudak kenarımı öpüyor gibi suratıma yaklaştırdı. Ve daha sonra diğeri de yumurtadan çıkacakken, uyandım. 🙂 Teşekkürler.

  4. Ya ben rüyamda baya bir yumurta görüyordum. Ördek yumurtası. Hepsi kırılıyordu bir tanesi kırılmıyordu. O çıkanların hepsi ölüyordu. Çıkmayan kırılıyordu ve iki renkli bir tarafı kahve, diğeri beyaz ama kafasında kahverengi yok. Neyse ben kucağıma alıyordum orda bitiyordu. Birde bir tavuk mu ne işte onun yumurtası ayakta iken düşüyordu ama kırılmıyordu. Kısa ve öz yorumlar mısınız?

  5. Rüyamda elimde bir sarı ördek tutuyordum. Kutusuna koymak istiyorum ama o elime gelip uyumak istiyordu. Seviyordum. Bunun anlamı ne?

  6. Rüyamda ördek merdivenlerdeydi ve beni yukarı bırakmadılar, bacaklarımı ısırıyorlardı. Bunun anlamını bulamadım. Çok etkisinde kaldım. Bana bunun ne demek olduğunu söyler misiniz? Teşekkürler.

  7. Rüyamda ördek kafesin içerisindeydi. Ben de kafesin önünde ona bakarak şarkı söylüyordum daha sonra o da benimle söylemeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir