Rüyada Anne Görmek

Ayrıca Ana, Sevgilinin Annesi, Annesinin Öldüğünü Görmek rüya tabirlerine bakabilirsiniz.

Rüyada anne görmek, hayır ve berekete işarettir.

Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu görmek gören hasta ise sağlıklı, fakir ise zengin olacağına işaret eder. Rüyada kişinin validesinin karnına girdiğini görmek, kişi uzakta ise vatanına döneceğine delalet eder. 

Rüyada bir anne ile oturduğunu veya beraber yürüdüğünü görmek, emniyet ve huzura; anne ile konuşmak, iyi ve güzel haberlere delalet eder. 

Rüyasında anne görmek ne demek eğer anne sağ ise ziyaret edilmesi gerektiğine, ölmüşse ahirette evladından hayır ve dua beklediğine; memnun olacağınız birisiyle tanışacağınıza işaret eder. Rüyasında annesiyle beraber yürüdüğünü gören kimse kederden kurtulur.

Rüyada bir kişinin annesini mutlu görmesi, iyi ve kazançlı günleri belirtir. Rüyada bir kişinin annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. 

Rüyada anne ile darılmak ve kavga etmek ise, başarısızlık ve maddi kayba işarettir. Rüyada sıklıkla annenizi görmek, kendinize olan güveninizi kaybettiğinize; nadiren görmek ise, annenizle duygusal ilişkilerinizin iyi olduğuna delalettir.

Rüyada annenizi çocuklarından yana endişeli görmek; birinin başına gelecek kazadan dolayı muhtemelen sizin de zarar görebileceğinize işarettir. Anneyi hayatta iken ölmüş görmek, bir iş ile ilgili olarak büyük bir mutluluk duymaya delalet eder. 

Rüyada anneyi dövmek hastalanmaya ve bu hastalıktan kolay kolay iyileşemeyeceğinize işaret eder.

Rüyada anneyi ağlarken görmek büyük bir mutsuzluğa işarettir. Rüyada anneye bağırmak, kötü hareket etmek büyük günah işleyip onun bedduasını almaya ve bu yüzden de rüya sahibinin bütün işlerinin ters gitmesine işaret eder. Rüyada annenin güler yüzlü görülmesi onun duasını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işaret eder.

Rüyada annenizin cennette olduğunu görmek, eğer ölü ise hayra, sağ ise annenizin sizden hoşnut olduğuna ve hakkınızda daima duacı bulunduğuna işarettir. Rüyanızda annenize çiçek verdiğinizi görmek, ölmüş ise onu mezarında ziyaret etmenizi beklediğini, sağ ise onu kucaklayıp hatırını sormanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada annenizin sizi bir hususta azarladığını görmeniz, onu ihmal ettiğiniz için size dargın olduğunu gösterir. Annenizden dayak yediğinizi görmek, onun sizin iyiliğiniz için duacı olduğuna ve size karşı büyük bir sevgi ve şefkat beslediğine delalet eder.

Rüyanızda annenizin mezarının çiçeklerle örtülü bir halde görmeniz, onun Allah’ın (C.C.) huzurunda pek hayırlı bir yeri olduğuna delildir. Anneniz yeni ölmüş ise onu rüyada görmeniz, kendisini daima hatırlamanız ve ona karşı dini ödevlerinizi yapmanız yani Fatiha ve Kuran-ı Kerim okumak gibi ruhunu şad edecek dualarda bulunmanız için bir ihtar, bir hatırlatmadır.

Abdülgani Nablusi hazretleri diyor ki: Rüyada anneyi kendine darılmış görmek, hayatta başarılı olacağınıza işarettir. Ağlar görmek, sevince; güler görmek, sizin mutlu bir hayat süreceğinize delildir. 

Rüyada annenizi hasta görmek, üzücü bir haberle karşılaşacağınıza; annenizi ölmüş görmek, ömrünüzün uzunluğuna delalet eder. Anne olduğunu gören bir kadın büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Annesini öpen insan, ona hemen kavuşur.

Anne

“Rüyada Anne Görmek” üzerine 99 yorum

 1. Rüyamda ölmüş annem, ben ve ablamla güzel bir parkta oturuyoruz. Ablamla konuşuyoruz, ben yemek yiyorum. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekurler.

  1. Sevgili Hikmet,

   Rüyada ölmüş annenizi görmeniz ona karşı yapmanız gereken hayır ve dua işlerinizi biraz aksattığınıza onun için dua etmeniz gerektiğine işaret eder aynı zamanda bir konu yüzünden sıkıntıya düşüp onun deneyim, fikir ve yol göstermesine de ihtiyaç ve özlem duyduğunuz anlamına gelebilir. Rüyada annenizi ve ablanızı bir yemek yerken görmeniz onlara ihtiyaç duyduğunuz konunun rızkınız yani işiniz gücünüz ile alakalı olduğunun göstergesidir. Rüyada bütün bu olanlar güzel bir park ortamında yani sizi rahatsız etmeyen hoş bir ortamda olduğu için sıkıntının derecesinin çok büyük olmadığına işarettir. Ablanızı ölmüş annenizle beraber görmeniz kaybetmiş olduğunuz annenizin yerine bir büyük olarak ablanızı koyduğunuza delalet eder. Hayır olsun inşallah.

  1. Ben ölen annemi onun evinin kapisindan gördum onunla konuşmak istedım o pek konuşmadı orda benım rakı komşum oda oradaydı oturduğu evı bana o gösterdı sonra ölen komşum bir gemiye bindi giti

 2. Rüyamda babam annemi dövüyordu. Benim odamda ben de ayırmaya çalışıyordum. Yorumlarsanız sevinirim. Bekliyorum teşekkürler….

 3. Rüyamda annemi gördüm kanser olduğunu ve yakında öleceğini söylüyordu çok sakindi. Bu konuşmaları yaparken de benim saçlarımı tarıyordu. Ben de aşırı derecede ağlıyordum.

 4. Rüyamda anneme bir şeyler söyleyip dizinin dibinde hüngür hüngür ağlıyordum ve 2 gün üst üste aynı rüyayı gördüm. Rüyayı gördüğümde memleketindeydi çok etkilendim. Lütfen acil olarak yorumlar mısınız? Teşekkürler.

 5. Geçenlerde bir rüya gördüm. Bir kız arkadaşımı annemle sohbet ederken gördüm ve ikisi de bana bakıp gülüyorlardı. Bu arada annemi kız arkadaşımla hiç tanıştırmadım bunu bana yorumlarsanız sevinirim. Saygılar.

 6. Annemi hasta yatağında başında mavi başörtüsü ile uyuyordu. Ben ise ekmek arası yumuşacık ekmek yiyordum. Annem uyandı “Ana kalk, sana da verim” dedim. O da yedi sonra ona beyaz kaplı bir yoğurt ve domates verdim. “Ana nasılsın?” dedim. “İyiyim” dedi. Anlamını bana yazarsanız sevinirim. Allaha emanet.

 7. Rüyamda annemin hac yolculuğu için hazırlık yaptığını gördüm. Valizlerini hazırlamıştı hatta uçak akşam saat yedide kalkacaktı ve annem çok mutluydu. Yorumlarsanız sevinirim. Yalnız size şunu da diyeyim, annem sağ değil, 2010 yılında vefat etti ve sağ iken de hacı olmuştu. 

 8. Rüyamda ölmüş annem dirilip geldi ve “Geri gitmem lazım” diyordu. “Burası sıcak dayanamıyorum” diyordu ve oranın soğuk olduğunu söyledi yani kış mevsimi olduğunu. Sonra ben çok yalvardım gitmemesini sonra yine iki gün kalmaya razı oldu. “Size çilek yapıp ondan sonra gideyim” dedi ve büyük yeni halıyı getirip eve bıraktı. Annemin yüzü beyazdı ve iyi giyinmiş…

 9. Rüyamda annemle kavga ediyorum, sobanın odunlarını yere koymuş diye sonra babam geliyor. Bana bağırıyor, vuruyor. Ben de “Beni bir dinle” diye bağırıyorum sonra arabayla biri var yanımda tatile gidiyorum, taksiyi kullanmaya çalışıyorum. 

 10. Rüyamda annemi gördüm, konuştum ama o benimle konuşmuyordu ve yüzünü göremiyordum ama onun annem olduğunu biliyordum ama yüzünü hiç göstermedi. (Annem 17 sene önce vefat etmiştir. ) Yorumlarsanız sevinirim.

 11. Sabah kalktığımda annemin yanına gittim ve bana gördüğü rüyasını anlattı. Anneannem öldü ve onu rüyasında konuşurken görmüş ve dudağında uçuklar varmış. Ne anlama gelmektedir?

 12. Hz. Adem, İbrahim ve ben dalları olmayan fakat çok iri bir ağacın yanında idik. Bunun anlamını çok merak ettim. Beni aydınlatır mısınız? Teşekkürler.

 13. Rüyamda annem yatağında oturuyordu. Uykudan yeni uyanmıştı ve altına işemişti ama kendisi iyiydi. Bu ne demek?

 14. Rüyada anneyi tekerlekli sandalyede, ayakları beyaz bezle sarılmış görmek, ne demektir? Annem yaşıyor, bu arada. İyi günler.

 15. Annem ve yengem dışarıda, biz erkekler de içeride oturuyorduk. Birden patlama sesi geldi. Dışarı çıktık, “Tiner tenekesi patladı” dediler. Diğer kadınlar çok yanmıştı ama annemin biraz bacakları, biraz da kolları yanmıştı. Ve ben çok üzülüyordum. Anneme sarılmaya çalışıyorum.

 16. Rüyamda annemle odadayken ben banyoya gidiyorum. Mavi banyo perdesinin arkasından ilk önce göbeğini görüyorum ve korkarak eüzü besmele çekmeye başlıyorum. Ve banyodan çıkıyorum. Birden diğer odadan da annem çıkıyor. “Ayaklara bak” diyor. Banyodan çıkan annem için, ikisi de önümde geçişiyor, ben besmele okurken.

 17. Ölmüş annemi rüyamda canlı olarak görüyorum, konuşuyorum. Bunun anlamını sitenizde bulamadım. Yorumlarsanız sevinirim.

 18. Annemi rüyamda bir üç harfli ya da başka bir şey ona “2 dakika süren var, ölmek için” demişti. Annemi büyük bir tane taşın üstüne koydular. 2 dakika geçtikten sonra o taş kırıldı ve annem ölmüştü. Sizce bu rüyanın anlamı nedir?

 19. Annemi 4 ay önce kaybettim. Rüyamda ölü olan annemi, kendi evimde hasta halde gördüm. Tabirinizi bekliyorum.

 20. Şu anda askerim. Namaz kılmaya başladım ve rüyamda annemi bana Tebbet suresini okurken, öğretirken gördüm. Neye işarettir?

 21. Rüyamda, ölmüş annemi eve gelen arkadaşlarımıza “Hoş geldiniz” derken hislenerek birisine sarılarak, ağlamaya başladığını gördüm. Yorumlarsanız çok sevinirim.

 22. Ben ve annem yürüyorduk ve annem bir filimde 2 yıl önce oynadığını söylüyordu. Ondan sonra evimizin olduğu yerlerde dolaşırken yani eve giderken yolda ablamı görüyorduk. Her yer karlı iken o kısa kollu ve ince giyinmişti. Sonra oturduğumuz binanın yanına geldiğimizde anneannemle binanın bodrumuna iniyorduk. Sonra orda dayımı görüyorduk. Biraz gittikten sonra onun galiba marketini görüyorduk. Bize bir şeyler veriyordu şeker, sakız gibi. Sonra kuzenim kız olan, o geliyordu ona veriyordu. Bana vermiyordu. Çünkü ben arkamı dönüp başka yerlere bakıyordum. Sonra çıkmaya başladıkça abim geliyordu konuşuyorduk. Ben helva istiyordum. Onlar ise bana helva bakıyorlardı yemem için. Sonra da uyandım.

 23. Yaşayan annemi rüyamda ölürken gördüm. Daha ölmemişti ellerini koklayarak ve öperek sevdim sonra öldü. Çok ağladım ve rüyamda olmama rağmen acıyı hissettim. Çok korkunçtu. Ağlamaktan yüreğim şişti ve bu şekilde uyandım.

 24. Rüyamda anneler günüydü ama ben anneme hediye almayı unutmuştum. Bunun anlamı nedir? Yorumlarsanız sevinirim.

 25. Rüyamda annemin bana 3-4 adet ekmek getirdiğini bunlardan 2 tanesinin yere düştüğünü ve tekrar yerden alarak yediğimi gördüm. Yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler.

 26. Rüyamda, annem ölmedi ama onu kabirde ölü halde olduğunu görüyorum ve konuşuyorum. Bu ne anlama geliyor acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

 27. Annem vefat etti. Rüyamda bir eli sargılı, “Testere ile elimi kestim” diye ağlıyor. Ben de sessizce annemi dinliyorum, ona karşıdan bakıyorum. Yorumlarsanız sevinirim. Allaha emanet olunuz.

 28. Anemi gençleşmiş, saçları permalı ve siyah olarak gördüm. Evde iş yapıyordu. Alzheimer hastası ben bakıyorum. Tanıyamadım çok değişmiş rüyamda. Annem şuan 84 yaşında ve ben bakıyorum. Tatil için bir haftalığına bakıcıya bıraktım. Bu rüya ne anlama geliyor?

 29. Ölmüş annemi rüyamda gördüm. Bir konu üzerine tartıştıktan sonra sinirlendiği için benim peşimden koşup beni yakalamaya çalışıyor. Ben de kaçıyorum o kadar hızlı kaçıyorum ancak annemin arkamdan hızla yaklaştığını hissediyorum. Tam yakalayacak gibiyken uyanıyorum.

 30. Üçü de ölmüş annemi, anneannemi ve teyzemi gördüm. Anneannemle teyzem yolun bir tarafında yürüyorlardı. Annemse hayatta olan abimin koluna girmiş, anneannemin bulunduğu tarafa doğru yürüyordu. Bense onlardan mesafeli onları izliyordum. Elimde bir poşet taze fasulye vardı. Mevtaların üçü de siyah giyimliydi. Zaman da geceydi yani karanlıktı. Çok huzursuzum. Lütfen en kısa sürede cevap bekliyorum.

 31. Annemin saçlarının kısacık kesildiğini ve oğlunun kucağına yattığını bana arkası dönüktü. Saçlarından abimin kucağına beyaz bir şeyler döküldü, annemin saçlarından bu ne demek?

 32. Rüyamda ölmüş annem, halam ve hayatta olan teyzem ve kız kardeşim bana bir miktar altını benim almamı ısrar ediyorlar ama ben hakkım olmadığı için almak istemediğimi söylüyorum. Onlar da ısrarla onun benim hakkım olduğu yönünde ısrar ediyorlar ama ben onların tam yüzlerini görmüyorum sadece siluetlerini fark ediyorum. Yorumlamanız ricasıyla.

 33. Rüyamda bir yere gitmişiz. Ben rüyamda iki kuzenimle dolaşıyorum ama evden uzaklaşmışız. Annem ile eniştem bizi kurtarmaya geldiler. Annem arabadan inerken iki arabanın arasında sıkışıyor, hareket edemiyor sonra akrabalarım geliyor, anneme bakıyorlar. Ben de yolun karşısından hemen geçiyormuşum ve ağlamaya başlıyorum.

 34. Rüyamda annem belinden ameliyat olacaktı ama aynı ameliyatı küçük kuzenim de oluyordu. Kuzenimin telaşından anneme sıra gelmemişti, bekletiyorlardı. Biraz huzursuzdu annem. Anlamı nedir? Cevaplarsanız sevinirim.

 35. Annem ve babam hayatta değil. Rüyamda annemi babamdan 1 aylık hamille gördüm. Bu arada başka bir kadında babamdan hamile ve ben ikisine de çok kızgınım evi terk etmek istiyorum ama gidecek yerim olmadığı için çaresiz kalıyorum. Teşekkürler.

 36. Rüyamda rahmetli annemin çimenlerin üstünde yatarken üzerine hem insan hem de hayvan pisliği sürülmüş gördüm. 🙁 Tabirini biliyor musunuz?

 37. Annem bir yıl önce vefat etti. Ölmeden birkaç önce de umre yapmıştı. Benim hep içimde ukde kaldı acaba haça gitseydi diye… Rüyamda annemi hacdan gelirken karşılamaya gidiyorum ve gelir gelmez banyo yapıp abdest alırken gördüm. Bana erkek çocuk tarafından verilen hediye vardı, annem getirmiş torbanın içinde hediye paketi yapılmış ayrı ayrı paket. Birini açtım içi yazısız defterdi… Sadece dikkatimi çeken, paketin üzerinde sticker la yazı vardı okumadım ama onu açtım. Rüyamın yorumu nedir?

 38. Geniş lüks bir evde odaları dolaşıyordum. Okuldan arkadaşlar gördüm farklı odalardaydılar. Korktum ben biraz. Kimisi uyuyordu, kimisi parti yapıyordu. Sonra bir odada annemi buldum. Annem namaz kılıyordu, onu görünce korkum geçti. Taşındığımızı söyledi.

 39. Benim rüyamda da (bunları yazarken gerçekten ciddiyim dalga geçmiyorum) annem falım reklamında “Saat kaç selin hanım?” diye söylerken küçülüyor ya öyle küçülüyordu sonra bir olay yüzünden bana kızarak küçük boyuyla beni yakalamaya çalışıyordu. Yakaladığında zıplayıp saçımı falan çekiştiriyordu. Yüz ifadesi de çok garipti.

 40. Rüyada annemin kabirdeki evine misafir gidiyorum. Evi çok güzel ve kendisi genç, yeşil koltukları var. Her zamanki gibi temizlik yapıyor. Beni görünce çok seviniyor ve içeri alıyor, mutlu sohbet ediyoruz. İkindi faktisch gelince endişeleniyor ve sıkıntılı bir yüz ifadesiyle, “Aha yine gelecekler ve aynı soruyu soracaklar” diyor. Ben ellerini öpüyorum sarılıyorum ve ona hep dua ettiğimizi diyorum. Fakat hep aynı sözleri söylüyor. Annem bana ne demek istiyor, bana yardımcı olur musunuz?

 41. Rüyamda ölmüş annemin evlendiğini ve gelinlik giydiğini gördüm ve rüyamda bu çok zoruma gitti, çok üzüldüm. Yorumlarsanız sevinirim.

 42. Ölmüş olan annem rüyamda bana küçük bir kağıt parçası verdi. Kağıdı açınca tapu fotokopisi olduğunu gördüm.

 43. Merhaba, ben annemi çok ilginç gördüm. Kapıda çırıl çıplak bir şekilde uyurken gördüm ve uyandırmadım ilk olarak onu unuttum orda. Sonradan uyandı ve birlikte yürüyerek eve geldik. Eve gelene kadar yanımda yürürken çok ağladı.. Lütfen açıklamasını yaparsanız çok sevinirim. Çok etkisinde kaldım rüyanın. 🙁

 44. Benim hasta annem var. Annemin arkadaşı rüyasında annem, ben, birkaç kişi pazara gidiyoruz. Orda dut ağacından karadut koparıp anneme ben yedirmişim. Nedir acaba?

 45. Annemi rüyamda 4-5 kadın eski evinde divanda, karın bölgesinde bir bölgeyi sarmaya bir rahatsızlığını düzeltmeye çalışıyorlarken gördüm, beyaz çarşaf gibi.

 46. Rüyamda sağ olan annemi toprak altında bir tabut kutu gibi bir şey içerisinden çıkarıyordum. Rüyamın anlamını bulamadım.

 47. Merhaba; rüyamda mezarlıktayım. Mezarlıkların üstü temiz toprak ve etrafı beyaz taşlarla çevrili. Annemi görüyorum. Annem yan yana olan 5 mezarlığın başında oturmuş, “Hadi anne gidelim” diyorum. Annem “Biraz daha oturacağım” diyor. Ben de içimden “Herhalde 5 ine ayrı ayrı dua edecek” diyorum. Mezarlıktan gittim mi bilmiyorum ama annem hala orda oturuyordu. Anlamı nedir?

 48. İyi günler. Rüyamda annemle sohbet ederken “Anne saçlarım dökülüyor” diyorum. Annem gülerek önemsiz olduğunu söylüyor. Ben “Bak anne, çok dökülüyor” diyorum. Bu arada kocaman bir tutam saçım elime geliyor. Üzüntüyle uyandım. Yorumlar mısınız?

 49. Annem bir rüya gördü onun hakkında bilgi almak istemiştim. Annem kendi annesini yanında gördü ve annesinin yanında oturan deli bir kız da vardı. Manası ne olabilir?

 50. Rüyamda annem bana sesleniyordu sanki üzerime bir yük yüklenmiş ve ağzım kapatılmıştı. Sonra euzu besmele çekerek üzerimdeki ağırlığı attım ve ayağa kalktım ve sonra annemi gördüm. “Ne yapıyorsun oğlum?” dedi ve uyandım.

 51. Rüyamda denizin ortasında bir uçurum vardı bir kısmı sığ ve diğer kısmı derin, yanında erik ağacı var. Erikler tam olmamış sonra ben derin kısma düştüm. Annem beni kurtarmaya çalışıyor.

 52. Annem vefat edeli 25 yıl oldu, mezarının olduğu yerden farklı bir yerde mezar taşını görüyorum. Mezarın üzeri karla kaplı. Mezarın üzerine uzanıp annemi seviyorum.

 53. 20 gün önce annem vefat etti. Abimle görüştüğümde iki gün öncesine kadar annemi kendi mezarının ayakucunda kendi mezarına bakarken görüyormuş. Çok merak ettim. Cevaplarsanız sevinirim.

 54. Valla öncelikle annemi bir tür beyaz köpek görürü gibi oluyor, rüyamda halüsinasyon görüyor “Hayır değil, şer” diyor ve yerleri temizliyoruz. Derken bizi büyüklerimizden biri ölmüş olan o geliyor kalabalığa ve bir ben bir de annem görüyor. Ve ona “Annen ödü, baban öldü, sıra sende” diyor.

 55. Rüyamda annem yaşlı bir şekilde ve gözleri yeşil bir şekilde karşıma çıktı. Anlamı nedir?

 56. Annemi rüyamda gördüm sarıldım ona, o gülüyordu sarılırken “Allah seni başımızdan eksik etmesin” dedim. Bunun anlamı nedir?

 57. Rüyamda annem, babam, kardeşim, ben ve bir kişi daha etrafı yeşillik ama büyük bomboş bir tarla üzerinde yemek yiyoruz. Kardeşim sofranın yanında bir şeyin üzerine uzanmış yatıyor annem, babam, ben ve bir adam daha vardı yüzünü görmedim yer sofrası kurmuşuz, toprağın üzerine oturmuş yemek yiyoruz. Sofrada güveç, pilav ve başka şeyler var ama ben neyi tatsam çok tuzlu. Sonra “Anne, hepsi tuzlu olmuş bunların nasıl yiyeceğiz?” diyorum. Kardeşim de “Yemek işte ye nankörlük etme” diyor. Annem babam da bana “Ye, o kadardan bir şey olmaz yenir onlar” diyor. Diğer adam hiç konuşmuyor.. 🙁 Anlamı nedir?

 58. Ayrıca akşam Regaip Kandilinde rahatsızlığım dolayısıyla fazla ibadet edememiştim. Rüyamda eski arkadaşlarımı gördüm onlarla bir okul gibi bir yere gidiyoruz ve geçtiğimiz yollar inanılmaz büyük, heybetli ve koyu yeşil ağaçlarla çevrili. Bir yandan ihtişamlı ve çok güzel bir yandan da ürkütücü sonra girdiğimiz okulun bir mescit olduğunu ve orada yüzlerce insanla birlikte namaz kıldığımı görüyorum. Sonra annemin yanına gidiyoruz ve annemi yatakta yatar vaziyette görüyorum ağlamaya başlıyor, Ne oldu?” diyorum sarılıyorum. Sonra sol göğüs kısmında bir kızarıklık gibi bir hastalığın oluştuğunu gösteriyor. Ben de ağlamaya başlıyorum “Olsun geçer, iyileşir” diyorum.. Ama sürekli böyle ailemi kaybetme korkusu oluştu bende. Sürekli böyle rüyalar görüyorum çok düşündüğüm için mi acaba, yorum yapar mısınız lütfen?

 59. Selamünaleyküm. Rüyamda kardeşim, babam ve vefat eden annemle gece evde oturup konuştuğumu gördüm annem sadece benle konuşuyordu, diğerlerinin sesini duyduğumu hatırlamıyorum. Sabah evden biraz uzak bir yerde kardeşimin arabasına doğru yürüdük, hava güneşli, yaz günü gibi aydınlık ve yerde çimenler vardı. Arabaya yakın bir yerde küçük bir yükselti vardı, dik bir yükselti, 5 adımlık bir yer orayı çıktık. Kardeşim, babam vefat eden annem ve ben. Annemi yanaklarından bolca öptün “Sen geldin ya, daha ne isteyeyim” dediğimi hatırlıyorum. Annemi öperken gülümsedi ama konuşmadı. Gözlerim doldu ama ağlamadım. Tam arabaya yaklaştığımda arka camın az kırık olduğunu gördüm iyice yaklaşınca kırığın daha arttığını gördüm. Arabaya binerken uyandım. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Hayırlı bir ömrünüz olur inşallah. Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim. Yorumlar iseniz yorumunuz içinde çok çok sağ olun.

 60. Rüyamda ailemle farklı bir yerde çalışmaya gidiyoruz. Ablamlar, annem ve akrabalarımla benim olduğum yere 3 defa yıldırım düşüyor ve bir şey olmuyor. Daha sonra ben ağlamaya başlıyorum “Anne” diye ve annemi görüyorum uzakta koşarak gidip ona sarılıp ağlıyorum. Ablam yıldırım düştüğünde benim için çok korkuyor ve adımla bağırıyor. Cevap bekliyorum.

 61. Vefat eden anne ve babamı gördüm neşeli, gayet iyi, bana yeni ev ve eşya almışlardı. Temiz, ak pak bir yatak vardı ama üzerine bir köpek gelip işedi, köpek kokuyor diye yatmadım. Anne ve babam köpeği çok seviyorlardı hayatta iken. Anne ve babam evde hayvan beslemez ama seven biri idi. Manası nedir? Saygılar.

 62. Annemle babamı boş bir evde tartışırken gördüm annem ağlıyordu, ben içeri girdim babam üstüme yürüdü. Sonra uyandım. Bunun anlamı nedir acaba?

 63. Rüyamda kardeşimle el ele uçtuğumu görüyordum ve yere baktığımda bir bölüm yemyeşil ova, bir bolüm virane evler ve toprak. Bir bölümde kış ve kar görüyordum yıkık toprak evler vardı. Sonra annemin evine girmek istedik, yıkıntıların içinde tertemiz, düzenli ve yapılı bir odada annemin yanına girdik ve onu kucakladık. Cevap yazarsanız sevinirim.

 64. Annemi rüyamda güler yüzlü gördüm ve odasında sadece yeşil bir demlik vardı ve benim ne diyeceğimi biliyormuş gibi ben sormadan cevap veriyordu.

 65. Rüyamda ben, annem ve babama birinden hoşlandığımı söylüyordum onlar da bana olumlu cevap verdiler. Bunun anlamı nedir sizce?

 66. Rüyamda Allah affetsin defalarca annemle cinsel ilişkiye girdiğimi gördüm bunun anlamı nedir? Rüyanın etkisinden kurtulamadım. Bilgilendirirseniz memnun olurum.

 67. Rüyamda annemle beraber rahmetli teyzemin mezarının önünde sırt sırta vererek ağlıyordum oğlum da 20 metre ileride bizi izliyordu. Aramızda hiç konuşma geçmedi fakat teyzemin mezarı rüyamda gördüğüm yüksek bir yerde denize karşıydı. Annem ve teyzem rahmetliler. Teyzemin mezarını başka bir yerde gördüm.

 68. Annem ile dolaşmaya çıktık, bir dağ vardı şehrin ortasında şehir de İstanbul’du ve dağın arkasında tanımadığım bir adam sesi gülüyordu ve pet şişe bize atıyordu. Bir tane de derin dondurucu vardı, dondurucunun üstünde kırmızı ve yeşil düğmeler vardı. Biz dışarı çıkınca annemin yüzü adam gülünce mosmor oluyordu, ben gidince hiçbir şey olmuyordu ve kırmızı düğmeye basar basmaz rüya bitti. Ne olur anneme bir şey olacak diye çok korkuyorum.

 69. Rüyada yastık altında para saklıyorum ve lla yapıyorum ve ölmüş akrabamı alıp eve gidip soğan doğramasını istiyorum.

 70. Annem vefat edeli 3 hafta oluyor. Rüyamda bir merdivendeyiz sırtını bana dayıyor ellerinde de simit var. Cenazesine gelmiş olarak görüyorum, git misafirlerini ağırla diyorum. Sonra yanımdakilere dönüp hep sırtını bana dayıyor diyorum. Ayrıca imam ve cemaatte gördüm. Anlamı nedir acaba çok merak ediyorum?

 71. Annem 2015 de vefat etti. Rüyamda anneme telefon ettim sesi hasta idi hasta mısın deyince yok dedi ama hastaydı. Hemen geliyorum deyip evden çıktım. Ayakkabılıktan çizme görüp kapalı diye giymedim. Arabama gidip dolgu topuklu rugan kırmızı ayakkabı giydim. Bazı sokaklara girdim yaya olarak birilerini bekledim ve uyandım. Rüyamı en kısa zamanda yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

 72. Rüyamda anne tarafımdan akrabalarımla birlikte gördüm kendimi dayımın kızının evinde çalışıyormuşum ben annemle birlikte telefonda konuşuyorum ona yaptığım işlerle ilgili şeyler anlatıyorum sonra bir bakıyorum annemde orada bana şefkat gösteriyor bana yemek yedirmeye çalışıyor bu rüyanın yorumunu bana yapabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

 73. Rüyamda rahmetli annemi gördüm ben çalışıyordum iş yerimin oradaki kafeye geldi onun yanına geldim, sarıldım çay söyledim çalıştığım iş yerine döndüm ve geleceğimi söyledim fakat geldiğimde yoktu bide 5 adet 10luk Euro bırakmış anlamı nedir?

 74. Benim yanımda tam hatırlayamadığım iki arkadaşım vardı ben o an rüyamda yatıyordum arkadaşlarım beni kaldırıp hadi kalk alışverişe gidiyoruz dediler ve gittik elimizde birçok poşetler var renkleri beyazdı. Alışverişi yaptıktan sonra arkadaşlarım ellerine poşetleri alıp “biz arabaya gidiyorum hadi gel” dediler. “Tamam” dedikten sonra biranda kendimi bir yatağın kenarında ayakta duruyordum tam yatmaya hazırlanırken uzun zamandır rüyamda rahmetli annemi göremiyordum yatakta beyaz elbiseler giymiş bir şekilde uzanmış bir halde annemi gördüm. Beni yanına çağırdı yüzü fazla gülmüyordu ama fazla sertte değildi normal ve ben anneme dokundum bana dedi ki “babana sakın söyleme sen yakında yanıma geliyorsun” dedi. Bende “anne yani ben ölecek miyim?” dedim. Annemde “evet” dedi ve o an rüyamdaki arkadaşlarım geldi ve o an annem gitti ve bende arkadaşlarım “hadi Abdullah” dediler. Bende “geliyorum” dediğim gibi uyandım. Bu rüyamın anlamı nedir acaba? Ben baktım anlamı iyi yazıyordu şimdiden teşekkür ederim.

 75. Rüyamda arabada babam “bana eş bulun (beni evlendirin) anneniz hasta” diyordu. Anlamı nedir?

 76. Rüyamda eski mahalleme gitmişim tanıdığım bir anne kız onlara komiklik yaparken kızı gülüyor ama annesi tokat atıyor. Yine başka zaman yanlarını gidiyorum komiklik yapmadığım halde kızı gülüyor lakin annesi yine tokat atıyor bir anlam veremedim. Fazla düşündüğümden mi yoksa başka bir şeyden mi bilemedim eğer cevap verirseniz sevinirim. Saygılarla.

 77. Annem 1970 yılında hakka yürüdü. Annemi hiç rüyamda görmedim fakat akşam Annemin mezarını ziyaret etmeyi gidiyoruz eşim ve kızımla beraber. Annemin mezarını açıp bakmak istiyoruz. Açtığımızda annemin maaşı olduğu gibi duruyor ve tekrar hayata gelmeye çalışıyor. Berrak su içinde gözlerini açıp konuşmaya çalışıyor ve kızımızla konuşmak istiyor. Yorum yapar mısınız? Lütfen.

 78. Rüyamda kırkını yeni yaptığımız ölmüş olan annem beni gözlerimden öpüyor ve beni çok sevdiğini ve özlediğini söylüyor. Biz evimize gideceğiz diye çok üzülüyor. Siz gidince ben yalnız kalacağım diyor bende tamam seni evime götüreceğim diyorum. Yaşarken de annemle birbirimize çok düşkündük ben onun bir dediğini iki etmezdim annem de ağabeyim ve ablamdan daha çok üstüme düşerdi ve severdi. Geçenlerde yine sanki sağmış gibi çok yalnız kaldım diyor ve kendi komşularımızı değil yan apartmandaki Meryem teyzenin karşısındaki evin boşaldığını ve oraya taşınmak istediğini söylüyor. Hayır olsun inşallah lütfen yorumlar mısınız?

 79. Ananem yaşlı 83 yaşında, Alzheimer hastası. Rüyamda 30 -35 yaşlarında, hazırlanmış arkadaşlarıyla dışarı çıkarken görüyorum. Nereye ana diyorum, işimiz var oğlum arkadaşlarımla çıkıyorum diyor. Bende bir şey demiyorum, çıkıp gidiyor.

 80. Son gece veya bu sabah erkenden rüyamda, biraderle beraber annemin mezarındayız. (Defnedileli henüz 103. gecesi bugün)Mezar toprağının üzerinde bir tek insan gözü var, biradere sorduğumda, bu nereden geldi ki buraya diye, annemizindir, yağmurdan yukarı çıkmıştır, mezarı aç ve yerine tak dedi. Mezarı açtım, içeri indim ve annemin gözlerini yokladığımda, ikisinin de yerinde olduğunu gördüm ve bu tek üçüncü göze nerden geldi ki diye düşünürken, birden annem canlandı, ayaklarıyla tepinerek, inleyerek (ağlayarak), isyan edercesine bana seslenerek aynen şöyle dedi. Remzi ben burada yatmak istemiyorum. Babana (ya da babama) gitmek istiyorum diye haykırdı… Bende doğal olarak ürkerek uyanmışım ve çok kötü oldum. Babam sağ ve benimle beraber yaşıyor. Şimdi ben ne yapabilirim???Bugün Günlerden Cuma ve 103. Gecesi. Bugün hemen uğradım, kendine sordum, anne ben ne yapayım, elimde bir şey yok ki, seni buradan alamam ki, çok affedersin, şaşkınım, bilemiyorum nasıl sana yardımcı olayım? Dua falan yapmam gerekiyor diyecekseniz, şunu bilmelisiniz. Şimdiye kadar 16-17 kere mezara gidemedim ve de 65. geceye kadar her gün gittim, Fatiha ve Yasin’ini okudum. Sonrada hemen hemen her seferinde, anne bir isteğin arzun, ya da söylemek istediğin varsa, imkân veya fırsat bulabilirsen, rüyalarıma gir ve benimle temasa geç…

  Şimdi bu rüya ne demek istiyor bana? Ben bilemiyorum ne yapacağımı.

 81. Annem bir tencerenin başında bulgur ve etten yapılan bir yemek pişiriyor ve banada bir tane köfteden uzatıyor. Al ye kızım diyerek bense sonra yerim diyerek o an yemedim. Annemi 4.5 yıl önce kaybettim ve rüyamda şu an bazı olan durumlarda vardı sanki gerçekten varmış gibi hissettim. Acaba tabir edebilir misiniz?

 82. Rüyamda ölmüş annemi ve babamı görüyorum. Birden geliyorlar, ellerinde sapı kırık bir tencere.
  Anne bu tencere benim değil, diyorum annem de tencereye bakarken içindeki yemekler dökülüyor.
  Ve hiçbir şey olmamış gibi oturuyor ama evim çok dağınık toplamaya çalışıyorum.
  Yorumlarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir