Rüyada Anneanne Görmek

Ayrıca bakınız; Anne, Ölmüş Anneanne, Ölmüş Babaanne

Rüyasında anneannesinin elini öpen kişi büyüklerinin kalbini kırmaz, arayıp sormadığı büyükleri varsa onları arar ve onlardan hal hatır sorar ki ara uzamasın.

Rüyasında anneannesi tarafından takdir edilen kişi bir işte terfi olarak yükselmesi bile maaşında veya iş koşullarında bir iyileşme yaşar, eğer evlenmek niyetinde ise karşısına iyi kısmetler çıkar.

Rüyada anneanne ile küsmek, onunla kavga etmek veya ona darılmak işlerinizde birtakım sıkıntılar yaşayacağınıza ve bir büyüğün rızasını almamış olmanızdan dolayı içinizin rahat etmeyeceği anlamına gelir.

Rüyada yaşayan anneannenizin öldüğünü görmek o kişilerle çok vakit geçiremediğiniz için endişelendiğinizin ve onlara daha fazla zaman ayırmanız gerektiğinin göstergesidir.

Rüyada ölmüş anneanneyi görmeniz demek, bir büyüğün sevgisine ve bilgeliğine ihtiyaç duyduğunuzun göstergesidir. Aynı zamanda kendisini hatırlamanız ve ruhunu şad edecek duaları ondan eksik etmemeniz gerektiğinin habercisidir.

Rüyada kendisinin anneanne olduğunu gören eğer böyle bir durum şu anda mümkün değilse tahmin ettiğinden daha yakın bir zamanda gerçekleşeceğinin habercisidir veya bir sıkıntısını yeni bir haberle üstünden atacak demektir. Kişinin zaten anneanne olması bekleniyorsa, evladı hayırlı ve rahat bir doğum yapacak demektir.

Abdülgani Nablus-i’ye göre; rüyada anneanneyi ağlarken görmek sevinçli günlerin geleceğine işaret eder. 

Rüyada anneanneyi gülerken görmek, sizin mutlu bir hayat süreceğinize delildir.

Rüyada anneannenizi hasta görmek, üzücü bir haberle karşılaşacağınıza; anneannenizi ölmüş görmek, ömrünüzün uzunluğuna delalet eder.

Rüyanızda anneannenize çiçek verdiğinizi görmek, ölmüş ise onu mezarında ziyaret etmenizi beklediğine, sağ ise onu kucaklayıp hatırını sormanız gerektiğine yorumlanır.

Anneannenizin sizi bir hususta azarladığını görmeniz, onu ihmal ettiğiniz için size dargın olduğunu gösterir. Anneannenizden dayak yediğinizi görmek, onun sizin iyiliğiniz için duacı olduğuna ve size karşı büyük bir sevgi ve şefkat beslediğine delalet eder.

Rüyanızda anneannenizin mezarının çiçeklerle örtülü bir halde görmeniz, onun Allah’ın (C.C.) huzurunda pek hayırlı bir yeri olduğuna delildir. Anneannenizin cennette olduğunu görmek, eğer ölü ise hayra; sağ ise anneannenizin sizden hoşnut olduğuna ve hakkınızda daima duacı bulunduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de bir kimsenin rüyasında anneannesini görmesi şayet anneannesi sağ ise, anneannesinin kalbini kazanıp, gönlünü alması gerektiğine; eğer vefat etmiş ise, ahiret hayatı için evladından hayır ve dua beklediğine işaret eder.

Rüyada anneanneye bağırmak, kötü hareket etmek büyük günah işleyip onun bedduasını almaya ve bu yüzden de rüya sahibinin bütün işlerinin ters gitmesine işaret eder. Rüyada anneannenin güler yüzlü görülmesi onun duasını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işaret eder. Sevdiğiniz bir kişiyle bir araya geleceksiniz.

Rüyada kendi anneannenizi görmek, hiç umulmadık bir mirasa konacağınıza delalet eder. Rüyada anneannenizin sizi doğurduğunu görmek, gören hasta ise sağlıklı, fakir ise zengin olacağına işaret eder. 

Rüyada anneanneniz ile sohbet etmek, iyi haberler alınacağına; ölmüş olan anneannesini tekrar ölmüş görmek, huzurun habercisidir.  Anneanneyi hayatta iken ölmüş görmek, bir iş ile ilgili olarak büyük bir mutluluk duymaya; anneanneyi dövmek hastalanmaya işaret eder.

Anneanne

“Rüyada Anneanne Görmek” üzerine 19 yorum

 1. Rüyamda sanırım hava soğuk, yanımızda bir kaç kişi daha var. Vefat eden ananemin altına kaçırdığını (işediğini) gördüm.Rüyamda sanırım hava soğuk, yanımızda bir kaç kişi daha var. Vefat eden anneannemin altına kaçırdığını (işediğini) gördüm.

 2. Rüyamda ölmüş anneannemi gördüm, oturuyorduk. Kuzenim, dayım ve ben vardım. Anneannem kendi gözlerini çıkarıp, bana verdi. Normalde mavi değildir gözleri, verdiği gözler maviydi. “Ama anneanne sen nasıl göreceksin?” dedim. “Ben zaten görüyorum” dedi. Aynaya doğru gittim, baktım, yaklaştırdım ama takmadan geri verdim anneanneme. Kimseye vermedi bir daha. Kuzenimde gözlerini bana verdiğini gördü. “Güzel kız olacaksın” dedi. O da istiyordu, o gözleri. “Bir daha tak, çıkar yapmana da gerek kalmaz” dedi. Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim, şimdiden.

 3. Rüyamda ölmüş olan anneannemi gördüm. Dayımın yaptırmış olduğu evinde dayımın eşiyle otururlarken gördüm. Yanına gittim, elini öptüm. Bana akşam annemlerle neden gelmediğimi sordu. Ben de ona “Onlar nereye geldiler ki, beni getirmediler?” dedim. Sonra oturduk sohbet ettik, birlikte. Sarıklı bir şekildeydi anneannem, öyle gördüm.

 4. Merhabalar cevaplarsanız sevinirim. Rüyamda anneanemim doğurduğunu görüyordum. Hem de bebek, normal bir bebekten daha büyüktü ve bir anda uyandım…

 5. Birden savaşın başladığını ve herkesin apar-topar devlet sığınma alanlarına götürüldüğünü gördüm. Belediyenin sığınma bölgesine kardeşimi, annemi ve babamı götürmem gerekiyordu. Derken apartmanın en üst katına çıktım. Baktım düşmanlar eve doluşmuş, cesaret edemedim girmeye. Evden almam gerekenler olduğunu düşünüyordum ama geri döndüm. Baktım merdivenlerde babam anneannemi taşıyor annem ise yardımcı olmaya çalışıyordu. Derken bir şey oldu ve o karışıklıkta anneannem babamın elinden kaydı veya istemeyerek oldu. Anneannem merdivenlerde yuvarlanarak düşüp öldü. Çok yaşlı olduğu için düşünce öldüğünü düşündüm çünkü hareketsiz kalmıştı ve annem feryat figan ağlıyordu. Koşarak binadan kendimi dışarı attım ve sığınma bölgesine doğru giderken etrafta birçok insan görünce uyandım.

 6. Rüyamda anneannemin yanına gittim küçük küçük kutulardaki çocukları bir tane adamdan kurtarmaya çalışıyor. Ben de onun yüzüne bakıyorum ama dışarıda felaket gördüm.

 7. Rüyamda ölmüş anneannem tarafından hüngür hüngür ağlatıldım. Koşarak kaçtım, annem peşimden koşuyordu.

 8. Rüyada anneannemi gördüm abimde vardı rüyada. Bana “nasılsın oğlum” diye sordu. O an ağladım bilmiştir ki benim şu anki halimi… Ondan sonra uyandım. Bu ne demektir öğrenebilir miyim? Allah razı olsun.

 9. Rüyamda ölmüş anneannemi benimle dans ederken gördüm. Bu dans esnasında bana ölmüş olan annemin öldüğünü söyledi ve ben de hıçkıra hıçkıra ağladım. Yorumunuz nedir?

 10. Rüyamda kayınvalidemin evinde kazan kadar büyük tencerede süt kaynattık, beraber aynı evde. Eşimin ölmüş anneannesini de uyurken gördüm.

 11. Ben anneanneme darıldım rüyamda, bu yüzden işlerim yolunda gitmeyecek. Çok üzülüyorum.

 12. Rüyamda rahmetli anneannemin evine gidiyorum kapıda karşılıyor “Yaz günü çok kalın giyinmişsin” diyor. Üstümdeki fazla kıyafetleri çıkarıyor, içeri geçiyorum sonra mutfağa gidiyorum. Orda üvey annem var, onla konuşuyoruz. Sonra köpek vardı onu seviyordum sonra da uyandım.

 13. Vefat etmiş olan anneannemi rüyamda gördüm. Bana bir tek beni rüyasında görebildiğini söyledi.

 14. Rüyamda ölmüş olan anneannemi gördüm, çeşit çeşit yemekler yapmış büyük servis tabaklarına yerleştirmiş olarak gördüm, önünde önlüyle.

 15. Merhaba. Rüyamda anneanneme sarılarak ağlıyordum onu bir zor durumdan kurtarmıştım sonunda o beni insanlara övüyordu. Ne anlama geliyor?

 16. Rüyamda anneannem bize gelip sonra bizden eve gidiyorum dedi bende anneme kızdım nasıl gönderirsin anneannemi diye anne hastaydım kızım kalkamadım dedi bende arkasından koştum anneannem dimdik yürüyordu fakat yanında yabancı kılığı kıyafeti eski giyen bir çocuk vardı fakat anneanneme parmak hakareti yapıyordu ki ben koşup müdahale ettim sonra o çocuğa dedikmiş alırım senin o parmağını senin bir tarafına sokarım dedim fakat anneannem bize bakmıyor yanında olmamıza rağmen bu ne anlama geliyor yorum yazar mısınız?

 17. Birde ben rüyamda kardeşimin kayınvalidesindeydik ben mutfakta su almaya gidim sonra suyu açık mı unuttum hatırlamıyorum lavabo temiz suyla taştı ne anlama geliyor lütfen bununda yorumunu yazarsanız sevinirim.

 18. Rüyamda anneannem beni öldür diyordu ben çok üzgündüm ağlıyordum. Ne anlama geldiğini merak ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir