Rüyada Babaanne Görmek

Rüyada babaanne görmek, hayırlı yorumlanan tabirlerden biri olup uzun uğraşlar sonucu muradınıza ereceğinize, ömrünüzün uzun olacağına ve zenginlik elde edeceğinize işarettir. İşlerinizin yolunda gideceğini, beklenmedik anda maddi kazançlar elde edeceğinizi, parasal sıkıntılarınızdan feraha çıkacağınızı müjdeler. 

Ayrıca bkz: Anneanne, Dede

Rüyasında babaanne görmek, murada ermektir. Rüyada babaannesini gören kişinin rızkı genişler, ummadığı yerden maddi destek gelir. Hasta ise şifa bulur, borcu olan en yakın zamanda borcunu öder.

Rüyada büyükannesini gören kimse, uzun ömürlü olur ve zengin bir şekilde yaşar.  

Rüyada Ölmüş Babaanneyi Görmek 

Eğer gerçek hayatta ölmüş babaannenizi rüyanızda gördüyseniz bu rüyanın yorumu biraz daha detay istemektedir. Mutlu bir hale sahipse hayatınızda doğru yolda olduğunuza ve bu şekilde devam etmeniz gerektiğine işaret eder. Aksine üzgün bir halde gördüyseniz de son dönemde sergilediğiniz hal ve hareketlerin tam anlamıyla iyi ilerlemediğine işaret eder. Bu tarz bir rüyayı size karşı bir ikaz olarak algılayabilirsiniz.

Rüyada Ölmüş Babaanneyi Canlı Görmek 

Rüyada ölmüş babaanneyi canlı görmek genel anlamda olumlu yorumlanır. Ciddi çaba sarf ettiğiniz bir işin altından kalkacağınızı, şayet zararlı alışkanlıklara sahipseniz bunlardan uzaklaşarak vazgeçeceğinizi, özellikle iş hayatınızda sözü geçen kişi olma yolunda ilerlediğinizi gösterir.

Rüyada Ölmüş Babaanne ile Konuşmak 

Rüyanızda ölmüş babaanneniz ile konuşmak görmek diyanet tabirlerine göre sizden dua ve hatırlanmak istediğini işaret eder. Bunun yanında son dönemde aldığınız kararları tekrar gözden geçirmeniz, yeni kararlar alacaksanız da dikkatli olmanız gerektiği şeklinde yorumlanır. Sıkıntıların kısa zamanda geride bırakılacağını müjdeler.

Rüyada Babaanne ile Konuşmak

Rüyada babaanne ile konuşmak, hayatınızda sevilen ve hürmet edilen biri olduğunuza, kimsenin kalbini kırmamaya özen gösterdiğinize, düşüncelerinizi çekinmeden dile getirdiğinize işaret eder. Yakın zamanda beklediğiniz bir gelişme varsa olumlu haberler alacağınıza, yeni iş hayatının gündeme geleceğine alamet eder.

Rüyada Ölmüş Babaanneyi Hasta Görmek

Olumsuz hissiyatlar uyandıran rüyada ölmüş babaanneyi hasta görmek, aksine olumlu anlamlara işaret eder. Sıkıntılara karşı gardınızı düşürmediğiniz için hakkınızda hayırlı gelişmelerin meydana geleceğinin, gözünüzün hep helal rızıkta olduğunun habercisidir. 

Olumsuz yorumlardan biri de evladınızın problemleriyle başa çıkacağınız bir dönemden geçeceğinize, bunun sonucunda yorulup yıpranacağınıza delalet eder. 

Rüyada Ölmüş Babaanneye Sarılmak 

Rüyada ölmüş babanneye sarılmak görmek, müjdeli haberlerin yolda olduğunun, büyük mutlulukların yaşanmasına az kaldığının, çevrenize karşı yol gösterici bir kimliğe bürüneceğinizin habercisidir. Sağlıklı ve motive bir ruh halinde olacağınızı, bunu tüm çevrenize yansıtacağınızı gösterir.

Rüyada Babaanne Görmek Diyanet 

Rüyada babaanne görmek diyanet tabirine göre bereketin ve hayırlı kazancın simgesi olarak görülür. Yoksulluk çekiyorsanız bu günlerin geride kalacağına, maddi açıdan iyi durumdaysanız daha da bereketli mala sahip olacağınıza işaret eder. Mutluluk içinde hayatınıza devam edeceğinizin habercisidir. 

Rüyada Babaannenin Öldüğünü Duymak 

Rüyada babaannenizin öldüğünü duyduysanız, gerçek hayatta gerçekten öldüyse hane içinde bir evlilik haberinin alınacağı anlamına gelir. Aksine hayattaysa da bir durumdan dolayı vicdan azabı çekeceğinize ve bu durumdan çok etkileneceğinize delalettir. Çevrenizi ihmal ettiğiniz zamanlar geçirdiğinizi, bunun size üzüntü vereceğini gösterir.

Rüyada Babaannenin Para Verdiğini Görmek 

Rüyada babaannenin para verdiğini görmek, hayatınızda yapacağınız çıkışla adeta dönüm noktasında olacağınız birtakım durumların yaşanacağının müjdecisidir. Gerçek hayatta da maddi bir destek alacağınızı, bu desteği yatırım amaçlı kullanacağınızı simgeler.

Rüyada Babaannenin Torununu Emzirmesi 

Rüyada babaannenin torununu emzirmesi, musibetlerin son bulacağı manasına gelir. Verilen öğütlere kulak asarak daha iyi işlere adım atılacağı, yakın zamanda yaşanan sağlık sorunlarının hayırlısıyla atlatılacağı şeklinde yorumlanır. (Bkz. Bebek Emzirmek, Torun)

Rüyada Babaannenin Ölüm Haberini Almak

Rüyada babaannenizin ölüm haberini aldığınızı gördüyseniz, çevrenizde güvendiğiniz kişilerin sizi hüsrana uğratacağına, işinizle ilgili olumsuz gelişmelerin meydana geleceğine, bu sebeple borç almak zorunda kalabileceğinize işaret eder. Olumlu olarak ise monoton ancak düzen üzerine bir hayat yaşayacağınıza, elinizde yer alan imkanları başarılı şekilde kullanarak değerlendireceğinize alamet eder.

Babaanne

“Rüyada Babaanne Görmek” üzerine 14 yorum

 1. Rüyamda ölü olan babaannemi gördüm bir yerde oturuyordu. Yeri de çok güzeldi. Babaannemi genç ve daha sağlıklı gördüm bu ne anlama geliyor?

 2. Rüyamda ölmüş kayınvalidemin evinin dışında ateş yaktım. Ateş alevliydi evin avlu içini de kalabalık gördüm anlamı nedir acaba? Teşekkürler.

 3. Rüyamda köye gittik. Bir kaç kadın kapının önünde konuşuyordu, kaldırımda. İçeri kapının oraya babaannem şeker sermiş, kardeşimi oraya yatırdım. Babaannem de tarlanın yanında örgü örüyordu. Bu ne anlama geliyor?

 4. Rüyam da babaannemi gördüm, amcamın kızına para verdi 100 TL. “Al bu parayı bozdur, 50 sini Samet’e ver” dedi. Ben de 50 TL aldım. Rüyamda çok sevindim, 50 TL çok ihtiyacım vardı 🙂 ama uyandım, meğer rüyaymış 😀

 5. Rüyamda babaannemin evinde kalabalık gördüm ve yemek pişiriliyordu, namaz kılınıyordu. Beni istemeye gelen birisi sürekli övülüyordu ve o kişinin kız arkadaşı da gelen misafirlere hizmet ediyordu.

 6. Hayırlara vesile olsun… Dün gece rüyamda rahmetli babaannemi gördüm. Ahretliği anneannemin evindeydik. Gayet sağlıklı bir şekilde yemek masasında karşımda oturuyordu. Öldüğü günden beri hiç rüyama girmemişti. Ben de rüyamda ona sordum. “Babaanne sen hiç rüyama girmezdin. Ne oldu, hayırdır?” dedim. Kadıncağız ağlayarak boynuma sarıldı. Bir yandan beni öpüyor, bir yandan da hıçkırarak ağlıyordu. “Ne oldu” diye merakla sormaya devam ettim. Hıçkırıklarından söylemek istediğini bir türlü dile getiremiyordur. Sonra ağzından “Hortum” kelimesini duydum. Boynuma tekrar sarıldı ve “Öleceksin” dedi. O an ben de ağlar gibi oldum, bir anlık. Sonra o endişeyi ben yaşamamışım gibi gayet normal bir karşılama durumuna geçtim… Hayır, olsun. Bana kim destek olur, yorum için? Şimdiden teşekkür ederim.

 7. Rüyamda şehirlerarası yoldan gelmiş bir tır parka geliyor. Sonra ben o tırı alıp park içerisinde dolaşıp durdum park etmeye çalıştım. Yorumunuzu bekliyorum.

 8. Ölmüş babaannemi kalabalık bir ortamda görüyorum ve doğum yapmış. Kızıyorum “Koskoca kadın çocuk mu doğurur?” diyorum. Ne anlama geliyor? Teşekkür ederim, saygılarımla.

 9. Rüyamda babaannemin doğurduğunu gördüm, üstelik ebeliğini ben yapıyordum. Doğumu kolay oldu. Çocuğun cinsiyetini hatırlamıyorum ve çocuk hemen yürümeye başladı. Yorumunu merak ettim.

 10. On beş gün önce bugün babaannem vefat etti. Dün gece rüyamda evimizin çatısından iki üç kere birlikte uçtuk çok göğe değil ama uçtuk. Sonra tekrar evin çatısında gelerek uçacaktık ki ben bahçeye düştüm. O uçtu, bir yere gitti ve ben onu orda kalmasın diye almaya arabayla gittim ve bana “Gelme, ben iyiyim. Burada kalacağım” dedi. Üzüldüm, ağlayarak uyandım. (Ne anlama geliyor, rica etsem yorumlar mısınız? Ben çok düşkündüm ona)

 11. Rüyamda babaannemi güzel ve çerçevelenmiş bir tabloda resmini gördüm oldukça iyi görünüyordu 20 senedir görmemiştim kendisini. Yorumunuzu bekliyorum…

 12. Rüyamda babaannemi gizli gizli Kur'an-ı Kerim okuduğunu gördüm. Beni görünce hemen gizledi Kur'an-ı Kerimi ve daha sonra ben gidip bone ve namaz vakitlerini aldım babaanneme götürdüm ama babaanneme ilk önce namazda okunan duaları öğretmeliydim ama ben Yasin-i Şerif kitabını unutmuşum getirmeye. Sonra ben odada bir koli gördüm içinde ne var diye bakmaya gittim içinde İncil ya da Tevrat kitabi vardi. Çok şaşırdım aldım hemen Kur'an-ı Kerimle aynılar mı diye okuyacaktım ki, kitabın içinde hiçbir şey yazmıyordu. Bende diğer sayfalara baktım 1-2 ayet vardı daha fazla yoktu. Sonrada uyandım…

 13. Ölen babaannemi ve dedemi görüyorum bizim evdelermiş babaannem sürekli konuşuyor ama anlamıyorum ev çok kalabalık her taraf ayakta temizlik oluyormuş. Halamlarda bizde ölen dedem ise benim elimi öpüyor,seviyor. Beni özlemiş hayırdır inşallah babaannemle aramız hiç iyi değildi sevmezdi beni. Yorumlarsanız zaten annemi hiç gelin olarak kabullenmediler hepimize çok entrika yapılıyordu. Rabbim hayırlara çıkarsın inşallah şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir