Rüyada Babaanne Görmek

Ayrıca bkz: Anneanne

Rüyasında babaanne görmek, murada ermektir. Rüyada babaannesini gören kişinin rızkı genişler, ummadığı yerden maddi destek gelir. Hasta ise şifa bulur, borcu olan en yakın zamanda borcunu öder.

Rüyasında bir şeyini kaybeden, kaybettiği şeye kavuşur.

Rüyada büyük annesini gören kimse, uzun ömürlü olur ve zengin bir şekilde yaşar.

Babaanne

“Rüyada Babaanne Görmek” üzerine 14 yorum

 1. Rüyamda ölü olan babaannemi gördüm bir yerde oturuyordu. Yeri de çok güzeldi. Babaannemi genç ve daha sağlıklı gördüm bu ne anlama geliyor?

 2. Rüyamda ölmüş kayınvalidemin evinin dışında ateş yaktım. Ateş alevliydi evin avlu içini de kalabalık gördüm anlamı nedir acaba? Teşekkürler.

 3. Rüyamda köye gittik. Bir kaç kadın kapının önünde konuşuyordu, kaldırımda. İçeri kapının oraya babaannem şeker sermiş, kardeşimi oraya yatırdım. Babaannem de tarlanın yanında örgü örüyordu. Bu ne anlama geliyor?

 4. Rüyam da babaannemi gördüm, amcamın kızına para verdi 100 TL. “Al bu parayı bozdur, 50 sini Samet’e ver” dedi. Ben de 50 TL aldım. Rüyamda çok sevindim, 50 TL çok ihtiyacım vardı 🙂 ama uyandım, meğer rüyaymış 😀

 5. Rüyamda babaannemin evinde kalabalık gördüm ve yemek pişiriliyordu, namaz kılınıyordu. Beni istemeye gelen birisi sürekli övülüyordu ve o kişinin kız arkadaşı da gelen misafirlere hizmet ediyordu.

 6. Hayırlara vesile olsun… Dün gece rüyamda rahmetli babaannemi gördüm. Ahretliği anneannemin evindeydik. Gayet sağlıklı bir şekilde yemek masasında karşımda oturuyordu. Öldüğü günden beri hiç rüyama girmemişti. Ben de rüyamda ona sordum. “Babaanne sen hiç rüyama girmezdin. Ne oldu, hayırdır?” dedim. Kadıncağız ağlayarak boynuma sarıldı. Bir yandan beni öpüyor, bir yandan da hıçkırarak ağlıyordu. “Ne oldu” diye merakla sormaya devam ettim. Hıçkırıklarından söylemek istediğini bir türlü dile getiremiyordur. Sonra ağzından “Hortum” kelimesini duydum. Boynuma tekrar sarıldı ve “Öleceksin” dedi. O an ben de ağlar gibi oldum, bir anlık. Sonra o endişeyi ben yaşamamışım gibi gayet normal bir karşılama durumuna geçtim… Hayır, olsun. Bana kim destek olur, yorum için? Şimdiden teşekkür ederim.

 7. Rüyamda şehirlerarası yoldan gelmiş bir tır parka geliyor. Sonra ben o tırı alıp park içerisinde dolaşıp durdum park etmeye çalıştım. Yorumunuzu bekliyorum.

 8. Ölmüş babaannemi kalabalık bir ortamda görüyorum ve doğum yapmış. Kızıyorum “Koskoca kadın çocuk mu doğurur?” diyorum. Ne anlama geliyor? Teşekkür ederim, saygılarımla.

 9. Rüyamda babaannemin doğurduğunu gördüm, üstelik ebeliğini ben yapıyordum. Doğumu kolay oldu. Çocuğun cinsiyetini hatırlamıyorum ve çocuk hemen yürümeye başladı. Yorumunu merak ettim.

 10. On beş gün önce bugün babaannem vefat etti. Dün gece rüyamda evimizin çatısından iki üç kere birlikte uçtuk çok göğe değil ama uçtuk. Sonra tekrar evin çatısında gelerek uçacaktık ki ben bahçeye düştüm. O uçtu, bir yere gitti ve ben onu orda kalmasın diye almaya arabayla gittim ve bana “Gelme, ben iyiyim. Burada kalacağım” dedi. Üzüldüm, ağlayarak uyandım. (Ne anlama geliyor, rica etsem yorumlar mısınız? Ben çok düşkündüm ona)

 11. Rüyamda babaannemi güzel ve çerçevelenmiş bir tabloda resmini gördüm oldukça iyi görünüyordu 20 senedir görmemiştim kendisini. Yorumunuzu bekliyorum…

 12. Rüyamda babaannemi gizli gizli Kur'an-ı Kerim okuduğunu gördüm. Beni görünce hemen gizledi Kur'an-ı Kerimi ve daha sonra ben gidip bone ve namaz vakitlerini aldım babaanneme götürdüm ama babaanneme ilk önce namazda okunan duaları öğretmeliydim ama ben Yasin-i Şerif kitabını unutmuşum getirmeye. Sonra ben odada bir koli gördüm içinde ne var diye bakmaya gittim içinde İncil ya da Tevrat kitabi vardi. Çok şaşırdım aldım hemen Kur'an-ı Kerimle aynılar mı diye okuyacaktım ki, kitabın içinde hiçbir şey yazmıyordu. Bende diğer sayfalara baktım 1-2 ayet vardı daha fazla yoktu. Sonrada uyandım…

 13. Ölen babaannemi ve dedemi görüyorum bizim evdelermiş babaannem sürekli konuşuyor ama anlamıyorum ev çok kalabalık her taraf ayakta temizlik oluyormuş. Halamlarda bizde ölen dedem ise benim elimi öpüyor,seviyor. Beni özlemiş hayırdır inşallah babaannemle aramız hiç iyi değildi sevmezdi beni. Yorumlarsanız zaten annemi hiç gelin olarak kabullenmediler hepimize çok entrika yapılıyordu. Rabbim hayırlara çıkarsın inşallah şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir