Rüyada Ana Görmek

Rüya esnasında kendi annenizi görmeniz, tanımadığınız birinden miras yoluyla servet edineceğinize işarettir.

Rüyanızda annenizin karnından doğduğunuzu görmeniz, tanıdığınız bir hastanın iyileşeceğine, geçim sıkıntısı çeken birinin de rahata ereceğine işarettir.

Rüyada anne ile konuşmak, beklediğiniz haberin olumlu geleceğine işarettir. Rüyada anneyi dövdüğünü görmek, önemli bir rahatsızlık geçireceğinize işarettir.

Rüyada anneyle oturmak, güvenli ve huzurlu bir ortama ulaşacağınıza işarettir. Rüyanızda annenizi ağlarken görmeniz, yaptığınız bir hatadan dolayı vicdan azabı çekeceğinize işarettir.

Rüyada anneye sarılmak, pişmanlık duyacağınız bir iş yapacağınız anlamına gelir. Rüyanızda kendinizi tekrar anne karnında görmeniz, ev halkının tekrar bir araya geleceğine işarettir.

Rüyanızda annenizin size darılması, giriştiğiniz işlerde başarılı olamayacağınız anlamına gelir.

Rüyanızda annenizi yaşadığı halde ölü görmeniz, bir işte ummadığınız başarıyı yakalayarak çok mutlu olacağınız anlamına gelir.

Ayrıca bkz: Rüyada Meryem Ana Görmek, Rüyada Anne Görmek

Ana

“Rüyada Ana Görmek” üzerine 20 yorum

 1. Rüyamda yıkılmış bir evde, bir tarafımda annem oturmuş ve kahkaha çekerek gülüyordu. Diğer tarafta (sağ) beyaz bir kedi ile oynuyorum. Kaçarken yapamıyorum. Annem kedinin vücudundaki pireleri gösterip ama sanki bana, önemli değil derecesinde bakıyordu. Ben kedi ile oynadığım da yine annem gülmeye başlıyordu.

 2. Peki, anneyle birlikte yokuştan aşağıya koşmak ne anlama gelir? Allah rızası için cevaplayın.

  1. Anneniz sizin yapacağınız ve alacağınız kararları kolaylaştıracak, çabuk olmasını sağlayacak.

 3. Rüyamda açık bir yerde annemi duş alırken gördüm. Sabunsuz keseleniyordu. Vücuduna bakıyorum ve “Ne kadar güzel bir vücudu varmış annemin, hiç kilolu değilmiş” diyorum. Annem de “Kalçamın üstünde yara var kızım” diyor. Kalçasının sağ tarafına, beliyle birleştiği yere bakıyorum. Orda 3-4 tane irili ufaklı parmak iriliğinde sivilce gibi içi kırmızı ve ucunda kirpi dikenleri olan yaralar görüyorum ve üzülüyorum. Yorumlarsanız sevinirim. Bu arada annemi iki ay önce kaybettim.

  1. Öncelikle Allah rahmet eylesin, başınız sağolsun, annenizin borçlu olduğu insanlara bir an önce borcunu ödemeniz gerekiyor.
    

 4. Merhaba, rüyamda anneme gidiyorduk eşimle. Annemin evinin önüne geldiğimizde annemin iç çamaşırlarıyla kapıda olduğunu gördüm ve eşim “Bu ne böyle, ne kadar ayıp” dedi ve o anda birden arabanın bagajına gittik, saksılı çiçeklerle doluydu. Hepsi yeşil yapraklıydı çiçek açan yoktu. Eşim “Bir tane seç annenin bir tanesi” dedi. Bu kadar. Yorumunuzu bekliyorum… Şimdiden teşekkürler.

 5. Uçurum gibi bir yerden denize bakıyordum. Kafamı çevirip ahşap ve sadece tek kişinin yürüyebileceği bir köprüden insanların geçtiğini ve en sonda annemin olduğunu gördüm. Manzara gece olmasına rağmen o kadar güzeldi ki. Annem biran dengesini kaybetti ve denize doğru düşmeye başladı. Aşağısı çok fazla aşağıda hem de deniz suyunun içine ama sığ suya düştü. “Anne!” diye bağırırken uyandım. Teşekkürler.

 6. Rüyamda annemi din kültürü öğretmenimi evden kovarken gördüm. (Ayrıca okul değiştirmek istiyorum.)

 7. Rüyamda yeşillikler içinde kendi evimizde dayımın eşi elinde tencerelerle, annem ise bir sürü sac ekmeği bazlama yapmış bana geldiler. Dayımın eşini görüyorum oturuyor ama annemi göremiyorum. İkisi de vefat etti. Cevap verirseniz sevinirim.

 8. Rüyamda sevgilimin annesi olmayan bir kişiyi annesi olarak gördüm. Yeni tanışıyorduk, mutluyduk. Ben orda bulaşık yıkıyordum.

 9. Rüyamda ben evden uzak bir yere gidiyorum. Annem beni öldü sanıyor sonra eve tekrar dönüyorum ama evde ne kardeşim var, ne diğer aile fertleri, bir tek annem kalmış. Sonra ilk baş sarılıyor işte “Oğlum” diye sonra odaya girince “Sen benim oğlum değilsin” diye bağırmaya başlıyor, kriz geçiriyor, yere yatıyor, ağlıyor. İşte sonra yanına gidiyorum, kafasını tutuyorum sonra bana bakıyor gözleri değişik bir hal almış, tipi değişmiş adeta. Sonra ben bunu görünce 3. 4 defa euzü besmele çekiyorum. Sonra bana “Bunlar bana sökmez” diyor, uyanıyorum.

 10. Anne ve babamı gördüm lokum dükkânına girdim lokum aldım anneme ve babama uzattım biz yemek dediler camide dağıt, namazını kıl dediler.  Bunun tabiri ne hayrola.

 11. Benim annem yaşıyor abimde kalıyor rüyamda kapı zili çalınıyor kapıyı açıyorum annem karşıma çıkıyor kendini benim kollarına atıyor bana bakmıyorlar diyor. Bu rüya ne anlama gelir acaba?

 12. Annemi kemikli et yemeği yerken gördüm bende yanındaydım akabinde İstanbul boğazını tamamı yerinden ayrılıp havalanıyor yön değiştirip yere inerken sarsıntı oluştu. Bazı binalar sarsıntıda yıkılır gibi oldu benimle birlikte bazı insanlarda oradaydı.

 13. Rüyada ölmüş annesini sevdiğin kadınla konuşurken sevdiğine annesi beni yıka banyo yaptır demesi anlamı nedir

 14. Rüyamda annemle kardeşim telefonumu alıyodular ben çok ağlıyordum yüksek biyere çıkıp atlıycam diyodum son anda kardeşim beni düşmekten alıkoyuyodu ama ben gece çatıdan çatıya atlayıp geziyodum nerden ineceğime bakıyodum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir