Rüyada Anahtar Görmek

Ayrıca bkz: Anahtar Deliği, Açacak

Bilindiği gibi anahtar, kişiye farklı kapıları açan bir alettir.

Bu sebeple rüyada anahtar görmek, rüya sahibi için Allahu Teâlâ’nın lütuf ve ihsanına sahip olacağına delalet eder.

Rüyada görülen anahtar, ilim ve Kurân’ın kapısını açmakla da tabir olunur.

Rüyada anahtar ile bir yerin kapısını açtığını görmek hayra, anahtar ile kapıyı kapamak ise şerre delalet eder. Anahtar; güç işlerin açılmasına, keder ve gamdan kurtulmaya, hastalıktan şifa bulmaya, muradın hasıl olmasına, dinde kuvvete, duanın kabulüne, ilim ve marifete delalet eder.

Rüyada elinde cennetin anahtarı olduğunu görmek, ibadet, ilim, hikmet ve marifetle nasiplenmeye delalet eder.

Rüyada elinde birçok anahtarın olduğunu görmek, büyük ve şerefli bir insanın varlığına işarettir.

Rüyada bir kapıyı veya bir kilidi açtığını görmek, düşmanlar üzerine galip olmaya delalet eder.

Rüyada anahtar görmek şu şekillerde tabir etmiştir:

 1. Bolluk ve rızık,
 2. Muavenet,
 3. İlimin yolundan sapmama,
 4. Hayırlı eş ve evlat,
 5. Mal sahibi olma,
 6. Ferahlığa ulaşma,
 7. Kabul olunan dua,
 8. Hac ziyareti gerçekleştirme,
 9. Vali ve devlet büyükleriyle karşılaşma.

Rüyada elinde dişsiz bir anahtar olduğunu görmek, yetim birine zulmetmeye işarettir. Elinde Kabenin anahtarını görmek, yüksek şahsiyetlerden birine erişmeye ve onunla dost olmaya delalet eder.

Rüyada demirden bir anahtar görmek, kuvvetli ve şöhretli bir kimseye ve işlerin selametine delalet eder. Rüyasında anahtar bulan kişi kuvvet bulur, işleri kolaylaşır; hasta ise sağlığına kavuşur; dini, imanı kuvvetlenir, hayır bulur.

Rüyasında anahtar kaybeden kişi sıkıntıya düşer. Anahtar deliğinden içeriyi seyrettiğini görmek, kişinin etrafında samimiyetsiz insanlar bulunduğuna delalet eder.

Rüyada anahtarla kapı açmak, problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir. Rüyada kırık anahtarı görmek, çevrenizde arkanızdan konuşan dostlarınızın varlığına işarettir.

Rüyada anahtar çalınması, işlerinizi boş vermenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize işarettir.

Anahtar

“Rüyada Anahtar Görmek” üzerine 37 yorum

 1. Ben rüyamda kapı kilitledim ama kilitlenmemiş ve içeriye eve birkaç tane erkek girmiş.

 2. Rüyamda mevki sahibi biri en değerli anahtarlarını bana emanet etti… Ben de “ nihayet çok şükür dedim”…Acaba anlamı nedir?

 3. Selam, rüyamda başkasına ait para kasası gördüm. Kasayı anahtarıyla açtım. İçinde Türk parası ve yabancı para vardı, çok miktarda kasayı geri kapattım. Kontrol ettim iyi kapansın diye, yorumlar mısınız lütfen?

 4. Rüyamda arkadaşımı işten çıkartılmış ve patron son olarak ona arabasının anahtarını veriyor, içinden bir şey almasını söylüyor. Manası nedir, acaba? Rüyayı onun için mi, kendim için mi yorumlamalıyım? Teşekkürler.

 5. Sabaha karşı gördüğüm rüyada, çalınmış olan el çantamın içindeki eşyalardan gözlüğümü, cep telefonumu ve büronun anahtarını bir tanıdığım bulmuş olarak bana getirdi. Duruma çok sevinmiş olarak uyandım. Tabir edebilir misiniz, çok teşekkür ederim.

 6. Rüyamda babam bana dedi ki “Git anahtarını al” diye iki kez söylüyordu. Anahtarı almadım ama şunu söyleyebilirim. Anahtar bir hayvanın kapısının anahtarıydı. Anahtarı almadım. Hemen kalktım. Lütfen biraz çabuk cevap verin. Çok merak ediyorum.

 7. Merhaba annemin rüyasını paylaşmak istiyorum, sizinle. Erkek kardeşim annemden anahtar istemiş. Birkaç kez “Anahtarı ver” demiş anneme, rüyasında. Yorumlarınız için teşekkürler.

 8. Rüyamda elimde demirden kocaman bir anahtar vardı ve anahtara takılı küçük bir anahtar daha vardı.

 9. Rüyamda polis tarafından aranan bir kadın var yakalanıyor. Okuldayız, kadın yakalanınca eşyaları ve çocuğu kalıyor. Bebeğini alıyorum kucağıma (bebek erkek sarı bukle bukle sacları var beyaz tenli) kadının çantasını karıştırıyorum. Kadın kacak olduğu için bir sürü telefon var çantasında. İçinde eski metalden iki avucum buçukluğunda bir kafes gibi kutu buluyorum, açıyorum bir bakıyorum içinde bağlı bir anahtar var. Diyorum ki: “Bu anahtar peygamber efendimizin anahtarı, Kabe’nin anahtarı bu” diyorum, çantama atıyorum direk. Bebek de benim oluyor. Hani sahibi yoksa benimse deriz ya bir şey bulunca.

 10. Benim rüyamda bende süslü püslü bir anahtar vardı herkes onun peşindeydi. Ben anahtarı kaçırıyordum.

 11. Rüyamda evimin kapısını açacak iken ev anahtarımın eğilmiş olduğunu gördüm. Yorumlayabilirseniz sevinirim.

 12. Ben rüyamda ailemin birini sevdiğimi öğrendiklerini gördüm ama burada tabiri yok. Lütfen bilen biri varsa cevap yazabilir mi?

 13. Kamyon anahtarı ve takım anahtarı. Hepsi de yeni. Yalnız kamyon eski ama yeni boyalı.

 14. Bir evdeyiz elimde bir sürü anahtar var ama arabamın anahtarını bulamıyorum. Eltimle küsüz, eltim 4 kız kardeşi ile birlikte kara şeklinde bir arabaya binip bir tur atıp benim arabamın arkasına park ediyorlar. Eltim barışmayı teklif ediyor ama ben barışmıyorum ve eşimle tartışıyoruz. (Süren kişi eltim değil.)

 15. Elimde hazine kutusunun anahtarı vardı parlak kasa anahtarı gibi ama 5.6 cm büyüklüğünde. Yorumlaya bilir misiniz? Teşekkürler.

 16. Ben rüyamda alyan anahtar gördüm ve beni biri arkadan çekiyordu, anahtarı almak istediğim zaman. Ben de elimle eline vurdum ve eğilip yerden alyan anahtarını alıp cebime koydum.

 17. Patronumu iki hafta önce kaybettim ve üç defadır rüyamda benden ya anahtar istiyor veya ben onun eline anahtar veriyorum. Bu ne anlama gelir?

 18. Selam. Ben rüyamda dört anahtar gördüm, üç tanesi kapıyı açmadı, dördüncüsü açtı. Kapı açıldığında içeride yüzü görünmeyen bir tane erkek vardı. Yorumu ne olabilir?

 19. S.A. Ben rüyamda bir korulukta iki ev gördüm biri yokuşun üstünde, diğeri altında. İkisi de bana emanetti. Yukardaki evin kapıları aklıma geldi gittim 10-15 basamaklı merdiveni çıkıp kapıya baktım, biri kapatmıştı. “Eyvah, anahtarlar yok” dedim. Sonra birden yanındaki diğer kapının üzerinde gördüm kapı açıktı anahtarı da l şeklinde bükmüşlerdi. Sonra uğraşıp anahtarı düzelttim, kapıyı kapatmaya çalıştım kapanmadı. “Neyse, ben buradayım nasıl olsa” dedim. Sonra birden korulukta bir genç kız gördüm tüm vücudu florasan gibi beyaz, saçları da. Selam verdim o da selam verdi falan sonra nasıl olduysa az aşağıda ağaçların altında lamba olan bir yerde oturduk, bir şeyler yapmaya başladık tam sonra ben, “Burası aydınlık, biri görür kalk yukarı karanlığa gidelim” dedim. Oraya giderken eli silahlı bir sürü insan peşime düştü defalarca ateş etmeye başladılar. Kendimi o eşkıyalardan kurtarmak için onlardan olduğumu Müslüman olduğumu söyledim. Sonrasını hatırlamıyorum uyandım. Yorumlarsanız sevinirim… Şimdiden Allah razı olsun.

 20. Selam. Rüyamda 3 tane anahtar buldum büyük boyda, orta boyda ve en küçük boyda anahtarlar evimin anahtarının aynısıydı benziyordu. Yolda yürürken ve karanlıktayken buldum anahtarları. Acaba yorumu nedir?

 21. Kolay gelsin öncelikle, hocam rüyam şu şekil; tuvalet baya çok insan pisliği vardı, ben de insan pisliği içinde anahtar alıyorum ama üstüne pislik yapışmış ama ben de muslukta yıkıyorum ama bir türlü temizlenmiyor. Cevap verirseniz sevinirim.

 22. Ben rüyamda anahtarlık gördüm daha çok üzerinde süsler vardı kendi anahtarlığımdı ne anlama geliyor açıklayabilir misiniz?

 23. Rüyamda elimde şeffaf bir poşet vardı içinde küçük bir anahtar vardı yanında ise bir de küçük bir kilit. Çok uzun bir yolculuktan sonra bir şeyler bir şeyler oldu sonra baktım ki Şimşek McQueen vardı şaşırdım tabii ama diğer arabaları görünce daha da şaşırdım. O küçük poşeti birine verdim ama nasıl biriydi ve kimdi hatırlamıyorum. Uyanınca o poşeti birine vermek için yolculuk yaptığımı düşündüm ama rüyamın tamamını bir türlü yoramadım. Ne anlama geliyor söyler misiniz lütfen?

 24. Rüyamda arkadaşım anahtar arıyordu çünkü biz birilerinden kaçıyorduk ve kapılar kapanmıyordu. O da çöpten anahtar arıyordu, elinde bir kaç tane anahtar vardı acaba bunlar bu kapıyı kapatır mı diye düşünüyordu.

 25. Rüyamda evimin kapısını kapatarak dışarıya çıktım. Anahtarı içerde unuttum. Fakat eşimde yedek anahtarın olduğunu onunla kapıyı açacağımı düşündüm.

 26. Rüyamda bir güvenlik görevi verilmiş bana ama oraya gitmek için oranın anahtarını koyduğum yeri bulamıyorum ve anahtarı telaşla arıyordum.

 27. Merhaba rüyamda yedi sekiz tane yeşil kulplu anahtarı evimin kapısının iç tarafında takılı gördüm. Ne anlama geliyor. Ricam mail adresime gönderir misiniz lütfen?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir