Rüyada Ekin (Biçmek /Ekmek) Görmek

Rüyada tarlaya ekin ekmek evli için çocuğa; bekar için evlenmeye, tarlasını kiraya veren için bol mahsule, emlakçı için çok kazanca, yönetici için memleketindeki bolluğa işaret eder.

Ayrıca bkz: Ekin (Buğday)

Rüyada başkasının tarlasını ekmek tarla sahibi ile tartışmaya; yeşil ekin görmek, uzun ömre; kurusu ekin ise ecelin yaklaşmasına işaret eder.

Rüyada ekime elverişli bir yerde bulunmak, hayır umulan bir işe; kıraç ve ekime elverişli olmayan yere ekin ektiğini görmek, zina ve kötü fiil işlemeye işarettir.

Rüyada mevsiminde ekim yapmak yararlı amel işlemeye; ekinlerin arasında gezinmek, Allah için savaşan askerlerin arasına katılmaya delalet eder.

Rüyada yeşil bir buğday tarlasında dolaşmak iyi amel ve ibadete; ekin tarlası ve her çeşit ekime elverişli alan, ahirette karşılığı alınacak olan farz ve nafile amellere işarettir.

Rüyada ekin biçmek bir şeyi kolaylaştırmaya ya da çabuk elde edilecek rızka; mevsimi dışında ekini biçmek kıtlığa, mal ve can telefine, salgın hastalığa, anarşi ve savaşa işarettir. Rüyada tırpan ve orak görmek doğru haber ve rızka, ömrün sona ermesine işaret eder.

Rüyada tırpan, orak ve döver biçer imal eden kimseler görmek orada meydana gelecek fitneye; hasat mevsimi dışında görülmeleri, düşman savaşçılarına delalet eder.

Rüyada ekiminin bereketli olduğunu görmek kişinin kendi gayreti ile pek çok şeyi elde edeceğine işaret eder.

Ekin (Biçmek /Ekmek)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir