Rüyada Ekin Ekmek Görmek

Rüyada ekin ekmek, evlenmeye işarettir. Evli bir adam için rüyada ekin ektiğini görse hanımının hamileliğine işarettir. Rüyada ekinin yanması, açlık ve kıtlığa işarettir. Yeşil ekinde gezdiğini gören kimse iyi amele, ibadete koşar.

Rüyada bir tarlaya ekin ektiğini gören kimse, evliyse çocuğa; bekarsa evlenmeye; kiraya veren kimse için mahsulat ve emlakının ücretinden eline çok mal geçmesine, memleketindeki bolluğa işarettir.

Rüyada ekinin yeşil olması uzun ömre; kurusu ecelin yaklaşmasına işarettir. Rüyada buğday ekmek, ücretin kat kat olmasına bazen de, buğday başağı şiddete işaret ettiği gibi yine ücretin kat kat olmasına işarettir. Arpa, hayra işarettir. Bazen ekin ekmek amele işarettir. Bundan dolayı ekin ekmeye elverişli bir yerde olduğunu gören kimse kendisinden hayır ümit edeceği bir işte bulunur.

Ayrıca bkz: Ekinci  

Rüyada ekin ekilmeyecek yere ekin ektiğini görse o kimse livata zina eder. Ekinlerin arasında yürüdüğünü gören kimse, mücahitlerin safları arasında yürür. Bir kimse kendisinin bilinen ekini olduğunu görse o ekin din ve dünyasınca o kimsenin amelidir.

Rüyada yeni ekilmiş bir ekinlikte gezdiğini gören kimse, iyi amele ve ibadete gayret eder. Ekilecek yer, hanıma da işarettir. İyi güzel bir yer ise hanımından memnun kalır, kötü kurak bir yer ise hanımı hastalanır.

Ekin Ekmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir