Rüyada Ekin / Ekin Ekmek / Biçmek Görmek

İmam Cafer Sadık: Ekin ve tarla görmenin beş tabiri vardır: 1-Helal nimet 2-Çıkar 3-Hastalık 4-İzzet ve makam 5-Maişet.

Hz. Danyal (a.s): Mevsiminde ekin ekip biçtiğinizi görmek; çıkar elde etmeye… Henüz mahsuller yeşilken ekinleri biçtiğinizi görmek; hastalıkla tabir edilir.

Mevsiminde tarlayı ektiğinizi ve ürün kaldırdığınızı görmek; bir ilahî borcunuzu ödeyeceğinize ve salih işler yapacağınıza işarettir.

İbn-i Sîrîn: Ekin ve tarla görmek; Allah'a tevekkül edip helal yollardan kazanç elde etmeye… Kendi tarlanıza tohum ektiğinizi görmek; yapacağınız işin iyi olacağına… Ekininizin yeşerdiğini görmek; nimetinizin artacağına delalettir.

Kirmanî: Toprağı yarıp tohum serptiğinizi ve ürünleri topladığınızı görmek; bereket ve ucuzluğa… Ektiğiniz tohumdan ürün elde edemediğinizi görmek; dert ve hüzne delalet eder.

Cabir Mağribî: Buğday ektiğinizi görmek; sözünün eri olan bir kimseden çıkar elde edeceğinize… Arpa ektiğinizi görmek; işiniz sonucunda çok miktarda gelir elde edeceğinize delalettir. Çavdar ektiğinizi görmek ise; işinizin sonucunda az gelir sahibi olacağınıza delalet eder.

Ekin / Ekin Ekmek / Biçmek

“Rüyada Ekin / Ekin Ekmek / Biçmek Görmek” için bir yorum

  1. Rüyada saksıya buğdaylar ekiyorum bir günde hemen yeşeriyor, 10 cm kadar oluyor, sararıyor ve kesiyorum tekrar ekiyorum. Daha sonra büyük bir tarlada ekin ekiyorum yetişiyor, sararıyor ve hemen topluyorum. Acaba neye delalettir? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir