Rüyada Ekin biçmek Görmek

Rüyada ekin biçmek, güç şeyi kolaylaştırmaya ve çabuk elde edilen rızka işarettir. Bazen de ekin biçeni görmek, helake ve mevizeye işarettir. Bir kimse rüyada bir yerde ekin biçtiğini görse eğer o yerde harp varsa ora halkı helak edilir. Eğer biçilen ekin kendisinde harp olmayan bir şehirde ise, Allah’ın (C.C.) kılıcı olan veba gibi hastalıklara işarettir.

Eğer biçilen ekin çarşılardan birisinde ise o çarsı halkının menfaatlerinin çokluğuna, alışverişleri iyi gidip yaptıkları ticaretten kazanç sağlamalarına işarettir.

Eğer biçilen ekin mescit ve hayır yerlerinden bir camide olursa, ekin de bizzat halkın kendisi biçiyor ve tanımadığı kimse de yoksa, her biçen kimse için meydana gelecek ücretlere ve sevaba işarettir. Kemale erdikten sonra biçilmiş ekini çift öküzlerinin önüne atmak, ekindeki iyiliğe ve afetten uzak olmasına işarettir.

Ekin kemale ermemişse ziraata erişecek afete yahut yiyeceklerin pahalılığına işarettir. Ekin biçmek, onu biçen için mükafat olarak nail olacağı sevaba işarettir. Ekinin mevsimsiz olması ölüm ve savaştır. Eğer biçilen ekin yeşil yani daha yetişmemiş olgunluğa ermemiş olursa, gençlerin ölmesine, beyaz ise ihtiyarların ölmesine işarettir. Biçilmiş ekin içerisinde yürüdüğünü gören kimse mücahit saflarında bulunur.

Ekin biçmek kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir