Rüyada Orak Görmek

Bakınız; Ekin (Ekmek/Biçmek)

Rüyada orak görmek, çevrenizden bir kişinin öleceğine yorumlanır. Orakla ot biçmek düştüğünüz zor durumda dostlarınızın yardımını alacaksınız demektir. 

Rüyada kişinin elinde orak varsa, hiç engel tanımadan amacına gidecektir. Güç, kuvvet simgesidir. Ayrıca orakçı görmek olumsuzluk olarak yorumlanır.

Rüyada orak görmek ne demek, başarı ile tabir olunur. Bir tarlada orakla ekinleri veya otlari biçtiğini gören, hayatta çalıştıklarının meyvesini elde eder. Çünkü orak rızka, sadakata, hayra delalet eder.

Kirmani’ye göre; rüyasında orakla bir şey biçtiğini gören, hayatta her teşebbüsünün hayırlı neticesini mutlaka elde eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada orak görmek, rızka ve doğru habere, bazen de ömrün sona ermesine işarettir. Rüyada orak görmek, mal/mülk ve rızkınızın artacağına işarettir.

Orak

“Rüyada Orak Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Kayınvalidemi 1hafta önce kaybettik. Rüyamda mezarına gittim ama onu secdeye kapanmış şekilde gördüm. Kıpırdandı “Ölmemiş” dedim sevindim. yağa kalktı gözlerinden ölü olduğunu anladım. İki tane orak vardı birini aldı ve bana doğru savurdu. “Bana kalkan eller kırılsın” dedi. Ben hiç korkmadım bir şey de olmadı. Orak boşlukta savruldu. Ben kayınvalideme hiç kötülük etmedim. Akşam Yasin okudum gönderdim. Yorumlayabilir misiniz ne anlama geliyor acaba?

  2. Rüyada eski orakları çamura girmeden, çamur içindeki bir kadına vermenin anlamı nedir?

  3. Rüyamda çayırdaydık zaten normalde de çiftçiyiz. Ama çayırda kesmek için orak arıyorum aslında evden getirmiştim bir anda kaybettim ve çayırda orak aramaya başladım aslında çok orak buldum ama hepsinin ucu kırıktı bir türlü düzgün orak bulamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir