Rüyada Orak Görmek

Bakınız; Ekin (Ekmek/Biçmek).

Çevrenizden bir kişinin öleceğine yorumlanır. Orakla ot biçmek düştüğünüz zor durumda dostlarınızın yardımını alacaksınız demektir.

Çevrenizden bir kişinin öleceğine yorumlanır. Orakla ot biçmek düştüğünüz zor durumda dostlarınızın yardımını alacaksınız demektir.

Kişinin elinde orak varsa hiç engel tanımadan amacına gidecektir. Güç, kuvvet simgesidir.

Rüyada orak görmek basari ile tabir olunur. Bir tarlada orakla ekinleri veya otlari biçtigini gören, hayatta çalistiklarinin meyvesini elde eder. Çünkü orak rizka, sadakata, hayra delalet eder. Kirmani’ye göre; rüyasinda orakla bir sey biçtigini gören, hayatta her tesebbüsünün hayirli neticesini mutlaka elde eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada orak görmek, rizka ve dogru habere, bazen de ömrün sona ermesine isarettir.

Rüyada orak görmek; mal mülk ve rızkınızın artacağına işarettir.

Orak kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Orak Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Kayınvalidemi 1hafta önce kaybettik. Rüyamda mezarına gittim ama onu secdeye kapanmış şekilde gördüm. Kıpırdandı “Ölmemiş” dedim sevindim. yağa kalktı gözlerinden ölü olduğunu anladım. İki tane orak vardı birini aldı ve bana doğru savurdu. “Bana kalkan eller kırılsın” dedi. Ben hiç korkmadım bir şey de olmadı. Orak boşlukta savruldu. Ben kayınvalideme hiç kötülük etmedim. Akşam Yasin okudum gönderdim. Yorumlayabilir misiniz ne anlama geliyor acaba?

  2. Rüyamda çayırdaydık zaten normalde de çiftçiyiz. Ama çayırda kesmek için orak arıyorum aslında evden getirmiştim bir anda kaybettim ve çayırda orak aramaya başladım aslında çok orak buldum ama hepsinin ucu kırıktı bir türlü düzgün orak bulamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir