Rüyada Çarşaf Görmek

Rüyada ince çarşaf görmek, ahlak zayıflığına; normal çarşaf, iffetli olmayan kadına; çirkin çarşaf, yoksulluğa; erkeğin çarşaf giydiğini görmesi, üzerinde bulunan emanete yahut bir şeyden gizlenmeye işarettir.

Rüyada çarşaf içinde uyuduğunu görmek dindar bir kadınla evlenmeye; kırmızı çarşaf, kadın yüzünden kavgaya; parlak ve dikkat çekici renkli çarşaf, kadının töhmet altında olmasına; hasta kadının üzerinden çarşafının alması, vefatına delalet eder. 

( Tamamlayıcı bilgi için Bakınız; Yorgan, Battaniye.)

Rüyada yatağa çarşaf sermek yola çıkmak demektir. Temiz, güzel, renkli veya beyaz çarşafsa, iyi kazanç getiren yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarar edeceğine yorumlanır. Rüyada çarşafı toplamak bir zararlı bir işten dönmek anlamındadır.

Rüyada çarşaf görmek tabiri yol olarak yorumlanır. Çarşafa göre yorum yapılır.

Rüyada çarşaf görmek gizlilikle yorumlanır. Rüyasında bir çarşafa büründüğünü görmek, evinden ve ailesinden sakladığı yeni bir işe girişeceğine; üzerindeki çarşafı çıkardığını görmek, şüphelerinden kurtulacağına; kadın olmadığı halde çarşaf giydiğini görmek, bir sıkıntıya düşeceğine; yatak çarşafı görmek ise bolluk ve berekete işarettir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen çarşaf, yeni beyaz, sık ve kuvvetli dokunmuş ise, rüya sahibinin izzet ve yüksekliğine işarettir. Eğer ince olursa sahibinin dinde hassaslığına delildir. Eğer kış mevsiminde bu örtüye büründüğünü görürse, o kimsenin fakir olduğu halde bezenerek haddinden fazla kibirli olacağı manasına gelir. Çarşaf erkek için emanettir. 

Rüyada çarşaf görmek ne anlama gelir kadınla tabir edilir. Kadın rüyasında kırmızı ve parlak bir çarşafı olduğunu görürse, bir şüphe ile töhmet altında kalır. Bu çarşafla dışarı çıktığını görmesi ise, o töhmetin her tarafa yayılıp açığa çıkması demektir.

Rüyada bir divana, yatağa çarşaf sermek yol olarak yorumlanır. Temiz, güzel renkli veya beyaz çarşafsa, hayırlı kazançlı yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarara uğrayacağına işaret eder. Çarşafı toplamak bir zarardan dönmektir.

Rüyada bir divana veya yatağa çarşaf sermek yol olarak yorumlanır. Temiz, güzel renkli veya beyaz çarşafsa, hayırlı kazançlı yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarara uğrayacağına işaret eder. Çarşafı toplamak bir zarardan dönmektir.

Çarşaf

“Rüyada Çarşaf Görmek” üzerine 8 yorum

  1. Rüyamda yatağın çarşafını toplarken, çarşafı kaldırdığımda, yatağın ve çarşafın küf olduğunu gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

  2. Merhaba, rüyamda gökyüzünde desenli ve sade açık renkte çarşaf vardı, bayrak gibi ipe asılmış ama çok uzakta. Ben o ipe asılıp çarşafı aşağıya çekiyorum ve yeşil ağaçların arasından geçiyorum sonra bir çarşaf daha görüyorum gökyüzünde ona da biraz asılıyorum ama indirmekten vaz geçiyorum ve gökyüzü açık, aydınlık, güneşli idi. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

  3. Kendim değil ama bir sürü çarşaf giyen bayanlar gördüm. Uyandığımda ise dudağımda uçuk çıkmıştı.

  4. Küs olduğum birinin çarşafa takılıp düşüp yuvarlandığını gördüm. Yorumlarınızı bekliyorum.

  5. Rahmetli annem, cumhuriyetten önce kadınlarımızın giydiği siyah çarşaftan giymişti, rüyamda annemle kol kola bir yere gittik geldik sonra ben çok ağladım, anne ne olursun şu kara çarşafı çıkar üstünden hiç bir yerini yüzünü göremiyorum dedim. Annemde tamam çıkarıyorum dedi gülerek ama ben onun gülüşünü ve yüzünü göremeden ağlamaktan yorulmuş bir halde uyandım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.