Rüyada Çarşaf (Giyim) Görmek

Nablusi Rüya Tabirleri: Rüyada görülen ve belden yukarı örtülen çarşaf, eğer yeni, beyaz, sık ve kuvvetli dokunmuş ise, rüya sahibinin makam ve yükselmesine işaret eder. Eğer çarşaf ince ise, rüya sahibinin dince inceliğine işaret eder. Çünkü örtü kişiye emanet ve dinidir.

Kış mevsiminde bu örtüye bürünmüş görmek

Eğer kış mevsiminde bu örtüye büründüğünü gören kişi, fakir olmasına rağmen süslenerek haddinden fazla kendini beğenip üstünlük yaptığına işaret eder. Bazı yorumcular, örtü, iyi olmayan kadındır, dediler.

Kendi örtüsünün kaybolduğunu görmek

Bir kimsenin kendisine ait olan çarşafını kaybettiğini görmesi, o kişinin fakirlikten kurtulup halka karşı kibirli davranacağına delalet eder.

Üzerinde, Araplarca meşhur olan ve bürd-i yemeni denilen taze yahut etrafı yırtık bir elbise olduğunu görmek

Bir kimse üzerinde, Araplarca ünlü olan ve bürd-i yemeni denilen yeni ya da etrafı yırtık bir elbise olduğunu görmesi, o kimsenin Kur'an-ı Kerim'i unutacağı anlamına gelmektedir.

Kadının bu örtüyü görmesi

Bir kadının bu örtüyü görmesi eşinin kendisine hayrı dokunmayan birisi olduğuna delalet eder. Bu örtü erkeklere emanettir, çünkü bu örtü erkeklerin boyun bağlarıdır. Boyun ise emanet yeridir.

Çarşaf (Giyim) kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Çarşaf (Giyim) Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Ben rüyamda suya atlıyorum karşıya geçmek için sonra sudan çıkmak istiyorum ama çıkamıyorum. Abim beni çağrıya bir hortum gibi bir şey gösteriyor tutunmamı istiyor ama gözlerimi kapattığım için göremiyorum. Ellerimi uzatıyorum, arıyorum bulamıyorum sonra bir an çıkıyorum kimse yok ve uzaktan bir çarşaflı kadın mı, erkek mi, bilmiyorum korkuyorum o kişiden. Koşuyorum ama koşamıyorum. Tekrar geri dönüyorum o çarşaflıyı görüyorum ve uyanıyorum. Çok merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Merhaba. Rüyamda birden fazla siyah çarşaflı kadınlar gördüm. Anlamını merak ediyorum, yardımcı olur musunuz?

    1. Rüyamda mezarlık önünde kalkmış birçok siyah çarşaflı kadın vardı. Ne anlama geliyor acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir