ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Uçak Görmek

Uçak görmek yolculuğa, ehli için makam ve rütbenin yükselmesine, diğerleri için madden ilerlemeye ya da mektup almaya delalet eder.

Havalanan uçakta olduğunu görmek, isteyerek hayatında değişiklik yapacak demektir. Rüyada uçak, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmak şeklinde yorumlanır.

Havalanan uçakta olduğunu görmek, isteyerek hayatında değişiklik yapacak demektir. Rüyada uçak, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmak şeklinde yorumlanır.

Sıra dışı deneyimler yaşayacaksınız. Şans size gülmeye başlayacak. Sürprizlere şaşırıp mutlu olacaksınız.

Kişinin isteyerek hayatını değiştireceğini ve toplum kurallarının dışına çıkacağına işaret eder.

Bir uçak yaptigini veya satin aldigini gören, islerin de basariyi hazirlamis olur. Bir uçak sattigini gören, bu basariyi kaybeder. Bir uçak yaptigini gören, kendi çalismasi ve gayreti ile kimsenin yardimi olmadan büyük bir mevkie çikar ve halk arasinda ün yapar. Bazi yorumculara göre uçaga binmek, kendini tehlikeye koymak, uçaktan inmek ise tehlikeden kurtulmakla tabir olunur Uçakla havada türlü oyunlar yaptigini gören, tehlikelere karsi cesur olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen uçak, makam ve rütbeye isarettir.Uçagin düstügünü veya parçalandigini gören kimse, bir musibet ve belaya maruz kalir. Refah ve bölük içinde bulunan bir kimsenin rüyada ucuzluk görmesi sikintiya isarettir.

Rüyada uçak, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmak vb yorumlanır. Rüyasında bir uçağa bindiğini gören kimsenin hayatında önemlice değişiklik olacaktır. Havalanana uçakta olduğunu gören, isteyerek yaşantısını değiştirecektir.

Rüyada uçak, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmak vb yorumlanır. Rüyasında bir uçağa bindiğini gören kimsenin hayatında önemlice değişiklik olacaktır. Havalanana uçakta olduğunu gören, isteyerek yaşantısını değiştirecektir.

Uçak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

67
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Cafer

Bizim evimiz tek katlı müstakil bahçesi olan bir ev annem rüyasında bizim evin bahçesine uçak düştüğünü görmüş. Rüya şöyle annem bahçedeyken havada uçak görüyor, birden uçak döne döne bahçeye doğru düşmeye başlıyor. Annem bahçedeki lavaboya kaçıyor uçağın düşmesini izliyor uçak bahçeye düşüyor, param parça oluyor, kül oluyor, sadece külleri kalıyor… Ciddi bir şekilde yorumlayabilir misiniz lütfen? Şimdiden teşekkür ederim.

22.07.2013 22:44:41

Hüseyin

Uçakla merdiven getirmek.

29.09.2013 10:25:42

Didem

Rüyamda uçak havalandı çok dik bir kalkışla daha sonra takla ata ata denize düştü. Ben uçağın içinde değildim, dışarıdan izliyordum birden panik oldum ve uçak yanmaya başladı. Ben “İtfaiyeyi arayın” diye hem bağırıp hem ağlıyordum. Nedir acaba bunun yorumu?

28.07.2013 12:24:31

Cafer

Dikkat ederseniz denize düşen uçak için itfaiyeyi arayın diye bağırıyorsunuz. Aslında denize düşen bir uçak için sahil güvenlik, arama kurtarma çağırılır. Bu büyük ihtimalle karşınızdaki olaylara yanlış bakış açınız olduğunu gösterir. Bence karar vermeden önce iyi düşünün.

10.10.2014 23:26:42

Yasar

Öncelikle ALLAH razı olsun sizlerden rüyalarımızı yorumladığınız için mesela yorumlarda bazen gördüğümüzün tam karşılığı çıkmıyor. Mesela ben rüyamda eski bir uçak kullanıyorum ona biniyorum hatta sağ sol sinyali yanıyor mu, ışıkları çalışıyor mu onları kontrol ediyorum sonra da uçağı kullanmam yasak olduğu halde gizlice kaçırıyorum. Tabirlerde genelde tek bir yorum yapılıyor daha açık olursa çok seviniriz sadece uçağa binme konusu işlenmiş uçak kullanma, yeni uçak, eski uçak, arızalı uçak bunun gibi yorumlar detaylı yok ya da hiç mi yorumu yok? Hoşçakalın selametle kalın.

29.07.2013 09:13:03

Bengü E.

Çok kötü bir rüya gördüm uyanınca ağladım. Babamın gittiğini gördüm uçakla. Annem çok para harcadığı için çalışmaya gidiyordu yurtdışına. Yüzünü gördüm çok üzgündü ve sinirliydi çok korkuyorum. Ne demek bütün bunlar? :(

30.07.2013 00:49:12

Hasan

Rüyamda havada 10-20 arası uçak uçuyordu. Nedir ki? Teşekkürler...

30.07.2013 10:06:29

Metin

Merhabalar rüyamda gece vakti gökyüzünde peşi sıra dizili uçaklar gördüm. Bu uçakların hepsinin ışıkları yanıyordu ve aynen iniş yapmayı bekleyen uçakların görüntüsü gibiydi. Bu rüyanın herhangi bir anlamı var mıdır yoksa bu görüntüyü gerçekte de görmüştüm ve hoşuma gitmişti. Bu sebepten mi gördüm? Sizin yorumlarınızı da öğrenmek isterim.

12.08.2013 14:29:31

SeaeaS

Rüyamda evin camından baktığımda bir uçak yanımızdaki apartmanın üzerine yavaş yavaş indi. Düşmeden durabildi.

06.10.2013 09:32:44

Sevgi

Rüyamda uçaktayım ama nereye gittiğimi bilmiyorum. Marmara denizinin üstünden geçiyoruz ve o kadar yakınız ki uçak denize değerek geçiyor sonra havalanıyor. Şimdiden teşekkürler :)

16.10.2013 23:39:52

Somurtkan

Rüyamda sürekli uçuş yapan bir arkadaşımı uçağa bindirecektik ama binmedi. Sonra art arda iki uçağın düştüğünü gördüm. Bu ne demektir?

17.11.2013 11:49:54

Esra

Rüyamda annem uçağa biniyor, el sallıyoruz. Havada yani gittiğini görmüyorum. Ne anlama gelir? Teşekkürler.

23.11.2013 08:02:01

Cengiz

Rüyamda bugünkü uçaklardan çok farklı daha geniş ve teknolojik bir uçaktı. Havalandıktan sonra daha şehrin üzerindeyken, irtifa kaybedip yere doğru düşmeye başlıyoruz. Fakat düşerken uçak birden yavaşlayıp dikine yere yumuşak bir iniş yapıyoruz. Uçakta rahmetli babam ve kardeşim de var gibi ama konuşmuyoruz. İndiğimiz yerde bir apartmanın bahçesi apartmanda tanıdıklarımız var. İndikten sonra eşimi de yanımda görüyorum.2 apartman arasında kalan uçakta hiç kimse yaralanmıyor ve ölmüyor. Apartmanlarda bir düzenek var. Düğmeye basıldığı zaman 1inci katlar yere gömülüyor, tekrar basıldığı zaman yüzeye çıkıyor. Bu rüyadan önce de yine uçak görmüştüm, adeta yüksekten yolcuların uçağa binişini izliyordum. Ama uçak eski bir model gibi, o da geniş ve uçağın kokpitinden biniliyordu. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ediyorum.

23.12.2013 12:12:08

Emine Şen G.

Ben rüyamda uçağa biniyorum, havalanıyor ama sonra gene iniyoruz. Tekrar havalanmaya çalışıyoruz ama gene başarılı olamıyoruz. Acaba nedir, anlamı?

30.12.2013 20:03:31

Müjde

Yaklaşık 3 haftadır aralıklarla uçak görüyorum. Ya düşüyor, ya eve çarpıyor, ya savaş oluyor. Nedir bu?

25.01.2014 13:18:05

EMRAH

Rüyamda 6 veya 7 tane uçak vardı, uçuyorlardı. Havada giderken bir anda tekrar döndüler. Gittikleri yoldan u dönüşü yaptılar, havada. Bu ne anlama gelir?

04.02.2014 11:28:35

Nuran K.

Rüyamda kırmızı uçak kullanan bir erkek gördüm. Akrobasi hareketler yapıyordu dışarda. Caddede idik. Yanımda bayan arkadaşımla beraberdik. Hatta uçak düşecek diye korktuk. Düşmedi. İçinden tanımadığım bir erkek bize baktı.

25.02.2014 10:07:28

Enes D.

Rüyamda uçak düşecekti ama pilot bir şekilde uçağı toparlamaya çalıştı. Fakat uçak düştü, yandı, patladı.

01.03.2014 14:04:54

Nes

Merhaba, sabah uyanmadan hemen önce gördüğüm bir rüyayı sizinle paylaşmak isterim. Yorumlarsanız çok mutlu olurum. Rüyamda, erkek arkadaşım, annesi, ben ve hatırlamadığım bir kişi daha bir yere gitmişiz ve uçaktan iniyoruz. Başka bir uçağa aktarma yapacakmışız. Aktarma yapacağımız uçağa binmek için sıra beklerken erkek arkadaşımın annesi uçağın kokpitine geçiyor ve uçağı hareket ettiriyor. Fakat uçak havaalanının dışında da değil, kapalı kısmında. Uçak hafif bir şekilde havalanıyor, havada dönüyor ve sonra uçak park ediyor. Ve erkek arkadaşımın annesi uçaktan inip “Gördünüz mü? Uçak kullanmak çok kolay” diyor. O uçağa binecekken uyandım. Bindiğimizi görmedim. Bu arada bir ilgisi var mı bilmiyorum ama erkek arkadaşım pilotaj sınavlarına hazırlanıyor. Ben ise kabin memurluğu sınavlarına girdim sonuçlarını bekliyorum. Belki bununla bir ilintisi vardır. Teşekkür ederim yorumlarınız için. İyi günler.

27.03.2014 15:06:01

Hasan

Rüyamda benim oturduğum mahalleye 1 tane uçağın düştüğünü ama uçak patlamadı, yanmadı sadece ters dönmüş bir vaziyette duruyordu. Diğer ikinci bir uçak ise benim görüş alanımın dışına yani sol taraflardan bir yere düştü. Rüyayı gördüğüm yer evimdi. Rüyanın içinde abim ve annem vardı. Ben bu rüyayı defalarca görüyorum. Ne anlama geliyor?

24.04.2014 07:54:04

Emine

Rüyamda uçağın havalanıp arka kısmının yere düştüğünü gördüm. Ne anlama geliyor?

30.04.2014 11:34:53

Çiçek

Rüyamda bir uçaktaydım ve uçakta benden başka kimse yoktu. Uçağın içi çok güzeldi ve ben uçağın camından dışarıya baktım. Gökyüzü çok güzeldi güneşin doğuşumu yoksa grup vaktimi öyle renklerdeydi. Sonra uçak yavaşça süzülüp piste indi ve uçaktan inip ailemin yanında buldum kendimi. Yorumlar mısınız lütfen? Şimdiden teşekkür ederim.

24.05.2014 22:50:30

Sıla

Rüyamda gökyüzünde uçağın kapısı açılıyor ve merdiven yerine yeryüzüne kadar kaykay oluyor. Biz kardeşimle kayarak aşağıya iniyoruz.

27.05.2014 10:57:02

Melih

Rüyamda İzmir’den Bursa’ya gidiyorduk. Uçağa bindiğimi göremedim sanki rüya direkt uçağın içinde başladı. Sonra uçak havalandı ve evlerin içinden geçti. 5 dakika sürmeden geri havaalanına indi...

08.06.2014 10:46:47

Sinem

Bizim evimizin eskiden en üs kattı apartman dairesiydi. Rüyamda evimizin salonundaydık ailemle, birden salonun tavanı açıldı ve biz yukarı bakıyorduk birden uçak göründü. Ben de uçağa bakarak “İçindekiler çok şanslı” dedim. Sonra uçağın kanadı kırıldı ve bizim evin salonuna düştü. Biz canımızı kurtarmak için evin içinde koşturduk ama uçak antreye düştü ve birden uçak kül oldu. Ben küllerin içinden kalktım ve rüya bitti. Lütfen rüyamı açıklar mısınız?

12.06.2014 15:18:53

Yamanruya

Sürekli uçak çarpışması patlaması ve düşmesi görüyorum. Hayır olsun. Şimdiden yorumladığınız için teşekkürler... Kolay gelsin.

19.06.2014 10:24:00

Kerime

Rüyamda ailemle Amerika’daki ablamı ziyaret etmek için uçağa biniyoruz ama bindiğimiz kısım yok sadece uçaktayım ve ilk defa uçağa biniyormuşum. Uçak dimdik bir şekilde göğe hızla yükselirken vücudum sarsılıyor, kulağımda çınlama gibi bir şey oluyor. Sonra durduğumuzda diğer ablama soruyorum “Senin de kulağın çınladı mı?” diye o da “Hayır” diyor. Sonra Amerika’da ablamın kaldığı evde beliriyoruz. Evde büyük beyaz bir kedi, bir tane de yavru gri kedi var, cinsiyetlerini bilmiyorum onları seviyorum. Bu kadar.  Teşekkür ederim.

10.07.2014 17:03:43

Hazalaraz07

Selamünaleyküm. Rüyamda Başbakan veya cumhurbaşkanı net hatırlamıyorum evlendiğimi ve onunla birlikte devasal büyük ve güzel bir şahsımıza ait uçakla seyahat ettiğimizi gördüm. Tabirlerde net cevap alamadım. Yorumlarsanız çok memnun olurum. Hayırlı günler.

20.08.2014 15:57:04

Semra

Uçağı kaçırmak yani binememek.

29.09.2014 13:34:53

Birsen Y.

Gece bilmediğim büyük bir şehirdeyim ve yüksek binalar var. Küçük bir uçak görüyorum. Binaların üzerine doğru gidiyor, çarpacak diye düşünürken gökyüzündeki yıldızlar dikkatimi çekiyor. Bazıları kümelenmiş ve çok fazla yıldız var (Karanlık bir gecede gökyüzüne baktığınızda görebileceğinizden fazla) ne kadar güzel derken Samanyolu gibi diye düşünürken yıldızların önce titrediğini sonra da çok büyük bir kısmının yok olduğunu gördüm.

17.10.2014 01:03:12

Dilan

Rüyamda havaalanında uçak gördüm. Yanına gittim ama binmedim öyle baktım. Sonra binmeden gittim. Sizce anlamı ne olabilir? Bana yardımcı olun.

19.10.2014 10:43:56

Abdurrahman Y.

Bugün uçağa bindim. Uçağın sağ bölümü sol bölümü vardı. Sağ bölümünde ve büyük belki bin kişilik bir uçak. Kalkış ani oldu kemerimi hemen bağlamaya başladım. Uçak kalkış yapmak için önü havaya kalktı. 45 dereceden fazla dik duruyordu. Uçağın çıkış yapacağı havada elektrik hatları vardı. Bir süre trafik mi olan asfalt otobandan yukarı çıkmaya çalıştı. Bir boşluk bulup sağa yönelip bir ağacın bitiminde havalandı. Uçak yukarı çıktı ancak gözüm ağaca takıldı. Otobanın ortasında çok çatallı ulu bir ağaç. “Hayret, bu ağaç neden kesilmemiş yolun ortasında? Demek ki anıtlar kurulu bu ağacı kestirmemiş” dedim. Bir hatırlayamadığım zengin bir firma aklıma düştü. “Bu ağacı kestirmeyen bu yola mani olmak için yapmış” dedim. Rüyanın mantığı olmaz gördüğüm bu.

21.10.2014 08:23:06

Albatros

Rüyamda havada uçan uçağın aniden yön değiştirerek biranda benim olduğum alanın biraz uzağına düşüyor ve düştüğü yerse bir dere. Lütfen tabirini yaparsanız sevinirim.

24.10.2014 16:34:35

Paremedik

Bundan birkaç gün önce aynı rüyaydı uçakla seyahat edecek mişim ama uçağı kaçırıyorum... Bugün ise aynı rüya işlemleri mi yapmaya çalışıyorum işlemim bitiyor ama çok kişi olduğu için ikinci uçağı bekliyorum... O vakitte hep sıraya giriyorum, koşuşturuyorum.

16.11.2014 09:25:23

Kenan

Rüyada birçok uçağın havada manevralar yaptığını neredeyse birbirlerine çarpacak yakınlıkta uçtuklarını görüyordum. Bazı uçaklar neredeyse kafamın üstünde ileri geri yapıyorlardı ve sonra top şeklinde bir uçan cihaza ailemden birkaç kişi bindirdim, dönme dolap gibiydi dönüyordu. Lütfen bunu yorumlayınız... Teşekkürler.

18.11.2014 10:57:54


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2015 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook