Rüyada Binmek Görmek

Ayrıca bkz: Arabaya Binmek

Bir kişinin rüyada hayvana bindiğini görmesi, nefsî arzularının peşinde koşması ile tabir olunur.

Rüyada bütün hayvanlara bindiğini görmek ise, izzet ve liderliğe delalet eder.

Rüyada güzel bir ata binmek, büyük şeref ve itibara alamettir. Yine ata binmek, kişinin bindiği at uslu ve itaatli ise, ululuk ve mertebesinin artacağına delalet eder.

Rüyada bindiği atın kuyruğunun iki adet olduğunu görmek, dost ve arkadaşlarının çokluğuna alamettir. Nakil vasıtalarına bindiğini görmek, yeni bir işe işarettir.

Rüyada kişinin bindiği vasıtadan indiğini görmesi de, işinden ayrılmaya delalet eder.

Rüyada bir hayvana ters binmek fıtratı – yaratılış maksat ve gereklerini- zorlamaya, öğüt dinlemeyip kendi bildiğini okumaya, ihtiyaç anında insanlara sırtını dönmeye ya da eşine normal olmayan davranışlar sergilemeye delalet eder.

Rüyada koyun gibi evcil ama binek vasıtası olmayan hayvanlara binmek, insanlara zulmetmeye; aslan, kurt gibi vahşi hayvanların sırtına bindiğini görmek, nefsin azgınlığına ve masiyete delalettir. 

Rüyada ehil olmadığı halde ata binmek, onu güzel biniyorsa yüceliğe nefse hakimiyete, korku ve ürpertiyle ve onu sevk etmeden biniyorsa nefsin isteklerine uymaya işaret eder. Ehliyetli ve ehil olanın özel otomobile binmesi izzet, liderlik ve hayra işarettir.

Ayrıca Bkz; At Arabasına

Rüyada bir kimsenin omzuna binmek, zorla olursa ona haksızlık etmeye, kendi rızası ile olursa külfet ve sıkıntısının o kişi tarafından paylaşılmasına delalettir. Buluta binmek yağmura; yıldız ve aya binmek izzet ve yüceliğe; güneşe binmek kahırla beraber iyilik etmeye işarettir.

Rüyada meyveli ağacın dalına binmek, varlıklı birinden istifade etmeye; meyvesiz ağacın dalına binmek, cimri ya da yoksul birine yaklaşmaya; bir ağacın zayıf, ince ağaç dalına binmek çocuk terbiyesinde katı davranmaya delalet eder.

Binmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir