Rüyada Umre Görmek

Rüyada umreye gittiğini görmek; malın çoğalmasına ve ömrün uzun olmasına işarettir.

Rüyada hac beraberinde umreyi yapmak, ziyade dünyalığa ve ömre; umre yapmak, hasta için ömrün sonuna gelmiş olmaya delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Hac)

Umre

“Rüyada Umre Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda bir baktım babam beni umreye göndereceğini söyledi. Çok sevindim, içim içime sığmıyordu. Neyse Mekke’ye gittim ama seyahat acentesi beni karşılamadı. Meğer ki babam seyahat acentesini buradan ayarlamamış. Oradakiler daha ucuz oluyormuş. Gittim bir yer buldum. Çok aşırı ucuzdu. sordum nedenini, dedi ki “Burası bir cemaate ait o yüzden kardeşler yardım ediyor.” 8.5 TL dedi ama araç kullanmayacaksan. “Araç kullanırsam ne kadar?” dedim. “20 TL olur.” dedim. Sonra dedim ki kendi kendime: “Ramazanda bu sıcakta araç kullanmasam sıkıntılı olur”. Neyse sonra başka yerleri de araştırayım dedim, yola çıktım. Mekke çölü sıcak ve içimde müthiş bir heyecan. İçim içime sığmıyordu. Kabe’yi görmeye gidiyordum çünkü gördüğüm yerde ağlayacaktım. Hem de hüngür hüngür. Kendi kendime dedim ki: bak “Fatih umreye gitti, Kabe’yi görünce her şeyin değiştiğini söyledi. Ben de değişeceğim. Her şeye tövbe edeceğim. Son olarak da üstümde bembeyaz umre elbisesi vardı. Kirli sakal ve bıyık bırakmıştım.

  2. Umreye gideceğimi görüyorum ve yola çıkıyorum. Babamın arabayla otobüsün kalkacağı yere gidiyorum bekliyorum. Sadece annem babam niye gelmiyor diye soruyorum kendi kendime ve oturuyorum orda insanların içine. Sonra fark ediyorum ki evde eşyalarımı unutmuşum ve eve dönüp alıyorum annemin evinden. Daha sonra yola çıktıktan 10dk sonra yanımda o kadar çok hızlı bir araba geçiyor ki durmadan durağa giriyor ve uçuyor. Polisler geliyor ve “İçinden biri tanıdık. Ki ben umreye gideceğim yetişmem lazım abi” diyorum ve yola çıkıyorum. Burada kesiliyor. O kadar çok etkilendim ki yazmadan duramadım. Lütfen bana yorumlarsanız çok mutlu olmuş olurum. Teşekkürler.

  3. Umreye hazırlanıyoruz ve bu hazırlığı vefat etmiş annem yapıyor. Sonrası yok.

  4. Ailemle umreye gitmek için kayıt yaptırmaya gidiyoruz. Annemle babam kayıt yaptırıyor ama bize zaman kalmıyor. Biz kayıt yaptıramıyoruz. Onlar umreye gidiyorlar. Benle kardeşim biz de kayıt yaptırıyoruz. Biz de ayrı gitmek için hazırlanıyoruz. Rüyam böyleydi. Ve karmaşık görmedim açık seçikti. Ve de iki gündür umreye ve hacca gitmekle ilgili rüya görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir