Rüyada Umre Görmek

Malın çoğalmasına, ömrün uzun olmasına; hac ve umreyi birlikte yapmak ziyade dünyalığa ve ömre, Umre yapmak hasta için ömrün sonuna gelmiş olmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Hac.)

Umre kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Umre Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda bir baktım babam beni umreye göndereceğini söyledi. Çok sevindim, içim içime sığmıyordu. Neyse Mekke’ye gittim ama seyahat acentesi beni karşılamadı. Meğer ki babam seyahat acentesini buradan ayarlamamış. Oradakiler daha ucuz oluyormuş. Gittim bir yer buldum. Çok aşırı ucuzdu. sordum nedenini, dedi ki “Burası bir cemaate ait o yüzden kardeşler yardım ediyor.” 8.5 TL dedi ama araç kullanmayacaksan. “Araç kullanırsam ne kadar?” dedim. “20 TL olur.” dedim. Sonra dedim ki kendi kendime: “Ramazanda bu sıcakta araç kullanmasam sıkıntılı olur”. Neyse sonra başka yerleri de araştırayım dedim, yola çıktım. Mekke çölü sıcak ve içimde müthiş bir heyecan. İçim içime sığmıyordu. Kabe’yi görmeye gidiyordum çünkü gördüğüm yerde ağlayacaktım. Hem de hüngür hüngür. Kendi kendime dedim ki: bak “Fatih umreye gitti, Kabe’yi görünce her şeyin değiştiğini söyledi. Ben de değişeceğim. Her şeye tövbe edeceğim. Son olarak da üstümde bembeyaz umre elbisesi vardı. Kirli sakal ve bıyık bırakmıştım.

  2. Umreye gideceğimi görüyorum ve yola çıkıyorum. Babamın arabayla otobüsün kalkacağı yere gidiyorum bekliyorum. Sadece annem babam niye gelmiyor diye soruyorum kendi kendime ve oturuyorum orda insanların içine. Sonra fark ediyorum ki evde eşyalarımı unutmuşum ve eve dönüp alıyorum annemin evinden. Daha sonra yola çıktıktan 10dk sonra yanımda o kadar çok hızlı bir araba geçiyor ki durmadan durağa giriyor ve uçuyor. Polisler geliyor ve “İçinden biri tanıdık. Ki ben umreye gideceğim yetişmem lazım abi” diyorum ve yola çıkıyorum. Burada kesiliyor. O kadar çok etkilendim ki yazmadan duramadım. Lütfen bana yorumlarsanız çok mutlu olmuş olurum. Teşekkürler.

  3. Ailemle umreye gitmek için kayıt yaptırmaya gidiyoruz. Annemle babam kayıt yaptırıyor ama bize zaman kalmıyor. Biz kayıt yaptıramıyoruz. Onlar umreye gidiyorlar. Benle kardeşim biz de kayıt yaptırıyoruz. Biz de ayrı gitmek için hazırlanıyoruz. Rüyam böyleydi. Ve karmaşık görmedim açık seçikti. Ve de iki gündür umreye ve hacca gitmekle ilgili rüya görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir