Rüyada Hac Görmek

Mevsiminde hacca gidip, bu ibadeti şartlarına uygun bir şekilde eda ettiğini görmek istikamet güzelliğine, korkudan emin olmaya, borçları ödemeye ve günahların affedilmesine, Hacc için yola çıkmak kaybedilen iş ve konumu tekrar elde etmeye, yolcunun saliimen evine dönmesine, hastanın şifa bulmasına, sapıklıkta olanın hidayet bulmasına, Hacc ve umre ibadeti yapmak yoksul için zenginliğe, diğerleri için makbul amele ve uzun ömre, Haccetmek, zor ve çetin işleri Allah’ın (c.c.) yardımıyla başarmaya delaleteder.

Rüyasında hacca gittiğini gören kimse bütün sıkıntılarından kurtulacak demektir.

Rüyasinda birine haç verdiğini gören dininden uzaklasir. Rüyada haç görmek hayirli degildir. Rüyada kendisine bir haç verildiğini veya aldiğini gören dininde küfre ugrar. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen haç, yalan söylemeye, koguculuk yapmaya, zina ile iftira etmeye ve yalan yere sehadette bulunmaya işaret eder. Rüyada kendisinde haç bulundugunu gören kimse, evlenir veya o kimsenin bir çocugu olur.

Hac

“Rüyada Hac Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Yıllar önce kaybetmiş olduğum annem benden kendisini hacca götürmemi istiyor, ben kabul ediyorum. Hazırlık yaparken de anneme kaç gün kalacağımızı sorduğumda annem net bir şekilde “40 gün” diyor. Hatırımda kalmayan başkaca detaylar var ama aklıma gelmiyor. Yorumlarınızı rica ederim.

  2. Ben rüyamda işe gidiyordum ama işe gittiğim yer de hacdı. Haccın etrafında insanların ellerini açmış dua ediyorlardı. Ondan sonra eve geliyordum. Anneme babamı soruyordum. Annem de, “Baban işe gitti” dedi bana. Ben de “Ne gerek var?” dedim. (Bu arada babam vefat etmiş 5 yıl önce.)

  3. Bir başkası benim hacca gittiğimi rüyasında görmüş. Acaba bu neye işarettir, açıklayabilir misiniz? Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir