Rüyada Haccetmek Görmek

Rüyada haccettiğini, Kabe-i muazzamayı tavaf edip hac farizalarını yerine getirdiğini görmek, dininde güzellik ve istikamete, nail olacağı sevaba, korkudan emin olmaya, borcunu vermeye ve Müslümanlara vereceği emanetlere işaret eder. Ayrıca sevaba, korkudan emin olmaya, borcunu vermeye ve Müslümanlara vereceği emanetlere işaret eder. Eğer tüccar ise kazanç elde eder.

Ayrıca bkz: Hac, Hacı

Rüyada hac eden kimse talebe ise isteğine kavuşur. Fakir ise zengin olur ve ihtiyacı gider. Hasta ise ölür. Günahkar ise tövbe eder. Eğer evli ise hanımını boşar. Yahut din veya dünyasında faydalanacağı bir kimse ile dost olur. Bazen hac, bekar kimsenin evlenmesine işaret eder. Yaya olarak hacca gittiğini gören kimse, rızık ve ganimet sahibi olur. 

Bazen de rüyada hacca gittiğini görmek, talebinin rüyada hac farizasını yerine getirdiğini görmesi; maksadına kavuşacağına işarettir.

Rüyada hacca çıkıp da kavuşmadığını gören kimse, tüccar ise zarar eder; yolcu ise yolundan alıkonur; memur ise, görevinden atılır. Bu rüya, hastalık, keder ve sıkıntıya delâlet eder.

Rüyada hacdan döndüğünü görmek; hastalık ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Yaya olarak hacca gittiğini gören kimse, rızık ve ganimet sahibi olur.

Bazen de bu rüya rızık ve ganimete işaret eder. Hac yolculuğundan gelmek, şiddetten sonra kurtuluşa, hastalıktan sıhhata ve evvelce bulunduğu hale dönmesine işaret eder. Yiyeceğini kendisi ile beraber getirdiğini görse, takvaya işaret eder. Bazen de yiyeceğini getirmek, fakir için zenginliğe; borçlu için borcunu ödemeye işaret eder. Yalnız olarak hac yoluna çıktığını, insanların kendisine vedalaştıklarını görse, ölür.

Haccetmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir