Rüyada Hacca Gitmek Görmek

Rüyasında hacca gittiğini görmek, hayırla yorumlanır. Hacca gitmek üç şekilde tabir olunur: Dinde olgunluk, işte güzellik, kudrette celal. 

Rüyada mübarek yerlerden birine gitmek istediği halde, buna kudreti olmadığını gören eğer zengin ise fakir olur. Eğer fakir ise, içinden çıkamayacağı, başaramayacağı bir işe başlar.

Ayrıca bkz: Suretıl Hacc, Haccetmek, Hacda veya Umrede İhrama Girmek

Rüyada yanında hacla ilgili bir şey olduğunu görmek, hayır ve hasenatta bulunacağına delalet eder. 

Cafer-i Sadık’a göre: Rüyada Mahmel-i Şerif’i görmek beş şekilde tabir olunur: Emniyet, selamet, adalet, hac ve rahat.

Abdulgani Nablusi’ye göre: Rüyada Hz. İbrahim (A.S.) makamında namaz kıldığını görmek, rüyayı gören şeriata uymuş olur. Mümin bir erkek olup, hacca gitmeye nail olur. Hz. İbrahim’in makamIna giren, her türlü korkudan emin olur ve büyük bir makama ulaşır. 

RüyasInda kendisini Müzdelife’de görmek, emniyete ve Allah (C.C.) Hazretlerine sığınmaya ve hidayete işarettir. Üzerinde borç varsa ödeyeceğine delildir. 

Rüyada kendisini hac yolunda görmek, dünya ve ahiret işlerinden istediği şeylere kavuşacağına delalet eder.

Hacca Gitmek

“Rüyada Hacca Gitmek Görmek” üzerine 8 yorum

  1. Ben rüyamda hacca gidiyordum ama hac eskiydi ta peygamber efendimizin zamanındaki ile aynıydı ve ben oraya gidiyordum. Orada bir kişi bana bir hurma veriyordu, ben de yedim onu ama bana veren insanın yüzünü hatırlayamıyorum ve sabah kalktım ağzımda hurma tadı vardı. Lütfen bana yorumlar mısınız?

  2. Ya ben hacca gideceğimi rüyamda gördüm ama devamını rüyamda görmedim. Acaba fikriniz varsa söyleyiniz ne olur.

  3. Rüyamda ölmüş birinin hacca gitmek için hazırlık yaptığını gördüm, beyazlar içinde. Lütfen yorumlar mısınız, ne demek oluyor? Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

  4. Selam. Ben rüyamda hacca gitmek için yazılmaya gittim sonra vazgeçtim param az diye yani param hacca gitmek için yeter ama gidersem para kalmaz diye düşünüyordum ve rüyamda birine sordum. “Param kalmaz” dedim. O da bana “Her şey para değil” dedi. Bunun anlamı nedir?

  5. Rüyamda annemin akrabaları ile hacca gidiyorduk. Uçakta sadece biz vardık. Annem hacda sürekli telefonda konuşuyordu ve o bir erkekti. Ben telaşa giriyordum. Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden sağ olun.

  6. Rüyamda adetli iken hacca gidiyorum yanımda annem, babam ve kız kardeşim var. Bir ara onlardan ayrı düştüm ve abdest almam gerektiğini hatırlayıp abdest almak için su aradım. Su buldum bu seferde su çok azdı bir akıyor, bir kesiliyordu buna rağmen abdestimi aldım. İnsanlar, ailem, herkes seccadesini açmış namaz saatini bekliyordu. Ve ben de bir yer buldum kendime ve devamlı dilimde “La ilahe illallah” zikrini çekiyordum. Diğer bir yerden de nerden olduğunu bilmiyorum hep Kur’an okunup “Bu gece hazin kullar gecesi, bu gece Allah’ın gecesi” deniyordu.

  7. Ben Hacca gitmek için valizimi hazırlıyordum dışarıda da gidecek çok insan vardı otobüsü bekliyorlardı bende otobüsü kaçıracağım diye çok korkuyordum ama sonra uykudan uyandım bana yardımcı olur musunuz neye delalet eder? 

  8. Rüyamda Mekke’nin çatısının yanında görünmez bir şeyin üstünde oturuyordum yanımda yine görünmeyen bir şeyin üstünde siyah giyimli gözleri sürmeli genç minyon tipli biri bana gülümsüyordu. Kucağımda bir oğlum birde kızım oturuyordu annemde Kâbe’nin yanımdaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir