Rüyada Hacca gitmek Görmek

Rüyasinda hacca gittigini görmek ha-yirla yorumlanır. Hacca gitmek üç sekilde tabir olunur: Dinde ol-gunluk, iste güzellik, kudrette celal. Mübarek yerlerden birine git-mek istedigi halde, buna kudreti olmadiğini gören eger zengin ise fakir olur. Eger fakir ise, içinden çikamayacagi, basaramayacagi bir ise baslar, yaninda hacla ilgili bir şey oldugunu görmek, hayir ve hasenatta bulunacagina delalet eder. Cafer-i Sadik’ a göre : rüyada mahmel-i serifi görmek bes se-kilde tabir olunur: Emniyet, selamet, adalet, hacc ve rahat. Abdulgani Nablusi’ye göre: Hz. Ibrahim (AS) makaminda namaz kildiğini gören seriata uymus olur. Mümin bir erkek olup, hacca gitmege nail olur. Hz. Ibrahim’in makamina giren, her türlü korkudan emin olur ve büyük bir makama ulasir. Rüyasinda kendisini Müzdelife’de görmek, emniyete ve Allah (C.C.) Hazretlerine siginmaya ve hidayete işarettir. Üzerinde borç varsa ödeyecegine delildir. Rüyada kendisini hacc yolunda görmek, dünya ve ahiret islerinden istedigi seylere kavusacagina delalet eder.

Hacca gitmek

“Rüyada Hacca gitmek Görmek” üzerine 8 yorum

  1. Ben rüyamda hacca gidiyordum ama hac eskiydi ta peygamber efendimizin zamanındaki ile aynıydı ve ben oraya gidiyordum. Orada bir kişi bana bir hurma veriyordu, ben de yedim onu ama bana veren insanın yüzünü hatırlayamıyorum ve sabah kalktım ağzımda hurma tadı vardı. Lütfen bana yorumlar mısınız?

  2. Ya ben hacca gideceğimi rüyamda gördüm ama devamını rüyamda görmedim. Acaba fikriniz varsa söyleyiniz ne olur.

  3. Rüyamda ölmüş birinin hacca gitmek için hazırlık yaptığını gördüm, beyazlar içinde. Lütfen yorumlar mısınız, ne demek oluyor? Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

  4. Selam. Ben rüyamda hacca gitmek için yazılmaya gittim sonra vazgeçtim param az diye yani param hacca gitmek için yeter ama gidersem para kalmaz diye düşünüyordum ve rüyamda birine sordum. “Param kalmaz” dedim. O da bana “Her şey para değil” dedi. Bunun anlamı nedir?

  5. Rüyamda annemin akrabaları ile hacca gidiyorduk. Uçakta sadece biz vardık. Annem hacda sürekli telefonda konuşuyordu ve o bir erkekti. Ben telaşa giriyordum. Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden sağ olun.

  6. Rüyamda adetli iken hacca gidiyorum yanımda annem, babam ve kız kardeşim var. Bir ara onlardan ayrı düştüm ve abdest almam gerektiğini hatırlayıp abdest almak için su aradım. Su buldum bu seferde su çok azdı bir akıyor, bir kesiliyordu buna rağmen abdestimi aldım. İnsanlar, ailem, herkes seccadesini açmış namaz saatini bekliyordu. Ve ben de bir yer buldum kendime ve devamlı dilimde “La ilahe illallah” zikrini çekiyordum. Diğer bir yerden de nerden olduğunu bilmiyorum hep Kur’an okunup “Bu gece hazin kullar gecesi, bu gece Allah’ın gecesi” deniyordu.

  7. Ben Hacca gitmek için valizimi hazırlıyordum dışarıda da gidecek çok insan vardı otobüsü bekliyorlardı bende otobüsü kaçıracağım diye çok korkuyordum ama sonra uykudan uyandım bana yardımcı olur musunuz neye delalet eder? 

  8. Rüyamda Mekke’nin çatısının yanında görünmez bir şeyin üstünde oturuyordum yanımda yine görünmeyen bir şeyin üstünde siyah giyimli gözleri sürmeli genç minyon tipli biri bana gülümsüyordu. Kucağımda bir oğlum birde kızım oturuyordu annemde Kâbe’nin yanımdaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir