Rüyada Uçak Görmek

Rüyada uçak görmek, kişinin karşılaştığı veya gelecekte karşılaşacağı sıkıntı ve problemleri sorunsuz bir şekilde aşacağına ve yaşamına daha huzurlu bir şekilde devam edeceğine işaret eder. Kişinin daha bilinçli davranıp itibar kazanacağına, kendini öne çıkarıp birçok rakibini geride bırakacağına delalet eder.

Aynı zamanda rüyada uçak görmek, gören kişinin hayatına gelecek yeni fırsatlarla birlikte kariyerinde makam ve rütbe sahibi olacağına, kendini geliştirip daha iyi ve hayırlı mertebelere ulaşacağına delalet eder. Görülen uçak tipi ve konumu da görülen rüyanın yorumlanmasını etkiler.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Paraşüt

Bir diğer rüya yorumunda ise rüyada uçak görmek, yolculuğa; ehli için makam ve rütbenin yükselmesine, diğerleri için madden ilerlemeye ya da mektup almaya delalet eder. Yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmak şeklinde yorumlanır. Sıra dışı deneyimler yaşamaya delalet eder. Şans size gülmeye başlayacak ve sürprizlere şaşırıp mutlu olacaksınız manasına gelir. Rüyada havalanan uçakta olduğunu görmek, rüya sahibi isteyerek hayatında değişiklik yapacak demektir.

Rüyada bir uçak yaptığını veya satın aldığını gören, işlerin de başarıyı hazırlamış olur. Bir uçak sattığını gören, bu başarıyı kaybeder. Bir uçak yaptığını gören, kendi çalışması ve gayreti ile kimsenin yardımı olmadan büyük bir mevkiye çıkar ve halk arasında ün yapar. Huzursuzluk ve bölüklük içinde bulunan bir kimsenin rüyada uçak görmesi ise sıkıntıya işarettir.

Rüyada Uçağa Binmek

Rüyada uçağa binmek, kişinin isteyerek hayatını değiştireceğini ve toplum kurallarının dışına çıkacağına işaret eder.

Bazı yorumculara göre; uçağa binmek, kendini tehlikeye koymaya işarettir. Uçaktan inmek ise tehlikeden kurtulmakla tabir olunur. Uçakla havada türlü oyunlar yaptığını gören tehlikelere karşı cesur olur.

Rüyada Uçak Düşmesi

Rüyada uçak düşmesi görmek, kişinin bu zamana kadar kaçtığı, yüzleşmekten korktuğu sorunlardan kaçma isteğinden vazgeçip onlarla yüzleşeceğine işaret eder. Ayrıca eğer planlanan bir proje veya durum var ise bu projenin tekrar gözden geçirilip incelenmesi gerektiğine delalet eder. Rüyasında uçağın düştüğünü veya parçalandığını gören kimse, bir musibet ve belaya maruz kalır.

Rüyada Uçak Düştüğünü Görmek

Rüyada uçak düştüğünü görmek, kişinin sorunlarıyla yüzleşip onu aşacak yollar bulmasına işaret eder. Kişinin yaşamındaki plan ve projeleri tekrar gözden geçirmesi ve düzenlemesi gerektiğine yorumlanır.

Aynı zamanda rüyada uçak düştüğünü görmek, gören kişinin hayatında kısmetsiz bir takım olayların yaşanacağına, oluşacak sorun ve tersliklerle birliktle kişinin hayatının karmaşıklaşacağına yorumlanır.

Rüyada Uçak Kazası Görmek

Rüyada uçak kazası görmek, rüyada uçağın düştüğünü görmek ile hemen hemen aynı şekilde yorumlanır. Eğer rüyayı gören kişinin hali hazırda yaptığı plan ve projeler var ise bu planlamalarda bazı aksilik ve tersliklerin çıkabileceğine işaret eder. Eğer görülen rüyada, uçak çok fazla zarar görmemiş ve kaza hafif atlatılmışsa kişinin çıkacak aksiliklerden çok fazla etkilenmeyip planlarını uygulamaya devam edebileceğine delalet eder.

Rüyada Uçakla Uçmak

Rüyada uçakla uçmak, genel olarak gören kişinin hayatında yapacağı değişikliklere işaret eder. Rüyada uçakla uçtuğunu gören kişi yaşamında bilerek ve isteyerek bazı değişikler yapacağına, toplum kurallarından çıkmak isteyeceğine ve kendi kabuğundan kurtulmak isteyip yaşamında büyük değişikliklerin arayışına gireceğine delalet eder.

Rüyada Uçak Yolculuğu Yapmak

Rüyada uçak yolculuğu yaptığını görmek, gören kişinin kariyerinde yönetici pozisyonlarına geleceğine, yüksek makama ereceğine veya sevdiği kişilerden sevindirici ve hayırlı haberler alacağına delalet eder. Rüyada uçakla uçtuğunu gören kişinin kısa zamanda hedeflediği yerlere ulaşacağı bilinir.

Rüyada Uçak Bindiğini Görmek

Rüyada uçağa bindiğini görmek, gören kişinin huzuru yerindeyse güzel ve hayırlı haberler alacağına, kendisinin ve çevresindeki insanların içini rahatlatıp daha ferah bir yaşam süreceğine işaret eder. Çevresindeki insanların huzuru ve refahı ile birlikte kendisinin de huzura erip rahatlacağına delalet eder.

Rüyada Uçak Kaçırmak

Rüyada uçak kaçırmak, gören kişi için çevresi tarafından hain ve kötü planlar yapıldığına, kötü niyetli davranışlar sonucunda kişinin başına türlü belalar ve sorunlar açılıp kişiyi sıkıntıya sokacağına delalet eder. Kişiyi çevresindeki kötü niyetli insanlara karşı dikkatli olması konusunda uyardığı şeklinde yorumlanır.

Aynı zamanda rüyada uçak kaçırıldığını görmek, gören kişinin bilinçaltında onu rahatsız edebilecek düşünceler ve fikirler olduğuna işaret eder. Kişinin geçmiş yaşamında yaşadığı bazı olay veya kişiler, kişinin mevcut yaşamı üzerinde fazla etki gösteriyor ve planlarını engelliyor olabilir.

Bkz: Tehditle Kaçırıldığını Görmek

Rüyada Uçak Kullanmak

Rüyada uçak kullanmak; rüyayı gören kişinin kendi hayatının kontrolünü elinde tutacağına ve yeni alacağı kararlarla hayatına yeni bir yön vereceğine işaret eder. Kişinin yeni hayatında yanında olmasını istediği kişileri de hayatına kolayca alıp ikna edebileceği şeklinde yorumlanır.

Ayrıca kişinin yeni bir işe başlayacağı şeklinde yorumlanır. Bu işin hayatının işi olacağı ve büyük kitlelere ulaşabileceği bir meslek veya rütbe olacağı söylenir. Aynı zamanda kişinin hayatı için büyük bir dönüm noktası olacağına işaret eder.

Uçak

“Rüyada Uçak Görmek” üzerine 70 yorum

 1. Bizim evimiz tek katlı müstakil bahçesi olan bir ev annem rüyasında bizim evin bahçesine uçak düştüğünü görmüş. Rüya şöyle annem bahçedeyken havada uçak görüyor, birden uçak döne döne bahçeye doğru düşmeye başlıyor. Annem bahçedeki lavaboya kaçıyor uçağın düşmesini izliyor uçak bahçeye düşüyor, param parça oluyor, kül oluyor, sadece külleri kalıyor… Ciddi bir şekilde yorumlayabilir misiniz lütfen? Şimdiden teşekkür ederim.

 2. Rüyamda uçak havalandı çok dik bir kalkışla daha sonra takla ata ata denize düştü. Ben uçağın içinde değildim, dışarıdan izliyordum birden panik oldum ve uçak yanmaya başladı. Ben “İtfaiyeyi arayın” diye hem bağırıp hem ağlıyordum. Nedir acaba bunun yorumu?

  1. Dikkat ederseniz denize düşen uçak için itfaiyeyi arayın diye bağırıyorsunuz. Aslında denize düşen bir uçak için sahil güvenlik, arama kurtarma çağırılır. Bu büyük ihtimalle karşınızdaki olaylara yanlış bakış açınız olduğunu gösterir. Bence karar vermeden önce iyi düşünün.

 3. Öncelikle ALLAH razı olsun sizlerden rüyalarımızı yorumladığınız için mesela yorumlarda bazen gördüğümüzün tam karşılığı çıkmıyor. Mesela ben rüyamda eski bir uçak kullanıyorum ona biniyorum hatta sağ sol sinyali yanıyor mu, ışıkları çalışıyor mu onları kontrol ediyorum sonra da uçağı kullanmam yasak olduğu halde gizlice kaçırıyorum. Tabirlerde genelde tek bir yorum yapılıyor daha açık olursa çok seviniriz sadece uçağa binme konusu işlenmiş uçak kullanma, yeni uçak, eski uçak, arızalı uçak bunun gibi yorumlar detaylı yok ya da hiç mi yorumu yok? Hoşçakalın selametle kalın.

 4. Çok kötü bir rüya gördüm uyanınca ağladım. Babamın gittiğini gördüm uçakla. Annem çok para harcadığı için çalışmaya gidiyordu yurtdışına. Yüzünü gördüm çok üzgündü ve sinirliydi çok korkuyorum. Ne demek bütün bunlar? 🙁

 5. Merhabalar rüyamda gece vakti gökyüzünde peşi sıra dizili uçaklar gördüm. Bu uçakların hepsinin ışıkları yanıyordu ve aynen iniş yapmayı bekleyen uçakların görüntüsü gibiydi. Bu rüyanın herhangi bir anlamı var mıdır yoksa bu görüntüyü gerçekte de görmüştüm ve hoşuma gitmişti. Bu sebepten mi gördüm? Sizin yorumlarınızı da öğrenmek isterim.

 6. Rüyamda evin camından baktığımda bir uçak yanımızdaki apartmanın üzerine yavaş yavaş indi. Düşmeden durabildi.

 7. Rüyamda uçaktayım ama nereye gittiğimi bilmiyorum. Marmara denizinin üstünden geçiyoruz ve o kadar yakınız ki uçak denize değerek geçiyor sonra havalanıyor. Şimdiden teşekkürler 🙂

 8. Rüyamda sürekli uçuş yapan bir arkadaşımı uçağa bindirecektik ama binmedi. Sonra art arda iki uçağın düştüğünü gördüm. Bu ne demektir?

 9. Rüyamda annem uçağa biniyor, el sallıyoruz. Havada yani gittiğini görmüyorum. Ne anlama gelir? Teşekkürler.

 10. Rüyamda bugünkü uçaklardan çok farklı daha geniş ve teknolojik bir uçaktı. Havalandıktan sonra daha şehrin üzerindeyken, irtifa kaybedip yere doğru düşmeye başlıyoruz. Fakat düşerken uçak birden yavaşlayıp dikine yere yumuşak bir iniş yapıyoruz. Uçakta rahmetli babam ve kardeşim de var gibi ama konuşmuyoruz. İndiğimiz yerde bir apartmanın bahçesi apartmanda tanıdıklarımız var. İndikten sonra eşimi de yanımda görüyorum.2 apartman arasında kalan uçakta hiç kimse yaralanmıyor ve ölmüyor. Apartmanlarda bir düzenek var. Düğmeye basıldığı zaman 1inci katlar yere gömülüyor, tekrar basıldığı zaman yüzeye çıkıyor. Bu rüyadan önce de yine uçak görmüştüm, adeta yüksekten yolcuların uçağa binişini izliyordum. Ama uçak eski bir model gibi, o da geniş ve uçağın kokpitinden biniliyordu. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ediyorum.

 11. Ben rüyamda uçağa biniyorum, havalanıyor ama sonra gene iniyoruz. Tekrar havalanmaya çalışıyoruz ama gene başarılı olamıyoruz. Acaba nedir, anlamı?

 12. Yaklaşık 3 haftadır aralıklarla uçak görüyorum. Ya düşüyor, ya eve çarpıyor, ya savaş oluyor. Nedir bu?

 13. Rüyamda 6 veya 7 tane uçak vardı, uçuyorlardı. Havada giderken bir anda tekrar döndüler. Gittikleri yoldan u dönüşü yaptılar, havada. Bu ne anlama gelir?

 14. Rüyamda kırmızı uçak kullanan bir erkek gördüm. Akrobasi hareketler yapıyordu dışarda. Caddede idik. Yanımda bayan arkadaşımla beraberdik. Hatta uçak düşecek diye korktuk. Düşmedi. İçinden tanımadığım bir erkek bize baktı.

 15. Rüyamda uçak düşecekti ama pilot bir şekilde uçağı toparlamaya çalıştı. Fakat uçak düştü, yandı, patladı.

 16. Merhaba, sabah uyanmadan hemen önce gördüğüm bir rüyayı sizinle paylaşmak isterim. Yorumlarsanız çok mutlu olurum. Rüyamda, erkek arkadaşım, annesi, ben ve hatırlamadığım bir kişi daha bir yere gitmişiz ve uçaktan iniyoruz. Başka bir uçağa aktarma yapacakmışız. Aktarma yapacağımız uçağa binmek için sıra beklerken erkek arkadaşımın annesi uçağın kokpitine geçiyor ve uçağı hareket ettiriyor. Fakat uçak havaalanının dışında da değil, kapalı kısmında. Uçak hafif bir şekilde havalanıyor, havada dönüyor ve sonra uçak park ediyor. Ve erkek arkadaşımın annesi uçaktan inip “Gördünüz mü? Uçak kullanmak çok kolay” diyor. O uçağa binecekken uyandım. Bindiğimizi görmedim. Bu arada bir ilgisi var mı bilmiyorum ama erkek arkadaşım pilotaj sınavlarına hazırlanıyor. Ben ise kabin memurluğu sınavlarına girdim sonuçlarını bekliyorum. Belki bununla bir ilintisi vardır. Teşekkür ederim yorumlarınız için. İyi günler.

 17. Rüyamda benim oturduğum mahalleye 1 tane uçağın düştüğünü ama uçak patlamadı, yanmadı sadece ters dönmüş bir vaziyette duruyordu. Diğer ikinci bir uçak ise benim görüş alanımın dışına yani sol taraflardan bir yere düştü. Rüyayı gördüğüm yer evimdi. Rüyanın içinde abim ve annem vardı. Ben bu rüyayı defalarca görüyorum. Ne anlama geliyor?

 18. Rüyamda uçağın havalanıp arka kısmının yere düştüğünü gördüm. Ne anlama geliyor?

 19. Rüyamda bir uçaktaydım ve uçakta benden başka kimse yoktu. Uçağın içi çok güzeldi ve ben uçağın camından dışarıya baktım. Gökyüzü çok güzeldi güneşin doğuşumu yoksa grup vaktimi öyle renklerdeydi. Sonra uçak yavaşça süzülüp piste indi ve uçaktan inip ailemin yanında buldum kendimi. Yorumlar mısınız lütfen? Şimdiden teşekkür ederim.

 20. Rüyamda gökyüzünde uçağın kapısı açılıyor ve merdiven yerine yeryüzüne kadar kaykay oluyor. Biz kardeşimle kayarak aşağıya iniyoruz.

 21. Rüyamda İzmir’den Bursa’ya gidiyorduk. Uçağa bindiğimi göremedim sanki rüya direkt uçağın içinde başladı. Sonra uçak havalandı ve evlerin içinden geçti. 5 dakika sürmeden geri havaalanına indi…

 22. Bizim evimizin eskiden en üs kattı apartman dairesiydi. Rüyamda evimizin salonundaydık ailemle, birden salonun tavanı açıldı ve biz yukarı bakıyorduk birden uçak göründü. Ben de uçağa bakarak “İçindekiler çok şanslı” dedim. Sonra uçağın kanadı kırıldı ve bizim evin salonuna düştü. Biz canımızı kurtarmak için evin içinde koşturduk ama uçak antreye düştü ve birden uçak kül oldu. Ben küllerin içinden kalktım ve rüya bitti. Lütfen rüyamı açıklar mısınız?

 23. Sürekli uçak çarpışması patlaması ve düşmesi görüyorum. Hayır olsun. Şimdiden yorumladığınız için teşekkürler… Kolay gelsin.

 24. Rüyamda ailemle Amerika’daki ablamı ziyaret etmek için uçağa biniyoruz ama bindiğimiz kısım yok sadece uçaktayım ve ilk defa uçağa biniyormuşum. Uçak dimdik bir şekilde göğe hızla yükselirken vücudum sarsılıyor, kulağımda çınlama gibi bir şey oluyor. Sonra durduğumuzda diğer ablama soruyorum “Senin de kulağın çınladı mı?” diye o da “Hayır” diyor. Sonra Amerika’da ablamın kaldığı evde beliriyoruz. Evde büyük beyaz bir kedi, bir tane de yavru gri kedi var, cinsiyetlerini bilmiyorum onları seviyorum. Bu kadar.  Teşekkür ederim.

 25. Selamünaleyküm. Rüyamda Başbakan veya cumhurbaşkanı net hatırlamıyorum evlendiğimi ve onunla birlikte devasal büyük ve güzel bir şahsımıza ait uçakla seyahat ettiğimizi gördüm. Tabirlerde net cevap alamadım. Yorumlarsanız çok memnun olurum. Hayırlı günler.

 26. Gece bilmediğim büyük bir şehirdeyim ve yüksek binalar var. Küçük bir uçak görüyorum. Binaların üzerine doğru gidiyor, çarpacak diye düşünürken gökyüzündeki yıldızlar dikkatimi çekiyor. Bazıları kümelenmiş ve çok fazla yıldız var (Karanlık bir gecede gökyüzüne baktığınızda görebileceğinizden fazla) ne kadar güzel derken Samanyolu gibi diye düşünürken yıldızların önce titrediğini sonra da çok büyük bir kısmının yok olduğunu gördüm.

 27. Rüyamda havaalanında uçak gördüm. Yanına gittim ama binmedim öyle baktım. Sonra binmeden gittim. Sizce anlamı ne olabilir? Bana yardımcı olun.

 28. Bugün uçağa bindim. Uçağın sağ bölümü sol bölümü vardı. Sağ bölümünde ve büyük belki bin kişilik bir uçak. Kalkış ani oldu kemerimi hemen bağlamaya başladım. Uçak kalkış yapmak için önü havaya kalktı. 45 dereceden fazla dik duruyordu. Uçağın çıkış yapacağı havada elektrik hatları vardı. Bir süre trafik mi olan asfalt otobandan yukarı çıkmaya çalıştı. Bir boşluk bulup sağa yönelip bir ağacın bitiminde havalandı. Uçak yukarı çıktı ancak gözüm ağaca takıldı. Otobanın ortasında çok çatallı ulu bir ağaç. “Hayret, bu ağaç neden kesilmemiş yolun ortasında? Demek ki anıtlar kurulu bu ağacı kestirmemiş” dedim. Bir hatırlayamadığım zengin bir firma aklıma düştü. “Bu ağacı kestirmeyen bu yola mani olmak için yapmış” dedim. Rüyanın mantığı olmaz gördüğüm bu.

 29. Rüyamda havada uçan uçağın aniden yön değiştirerek biranda benim olduğum alanın biraz uzağına düşüyor ve düştüğü yerse bir dere. Lütfen tabirini yaparsanız sevinirim.

 30. Bundan birkaç gün önce aynı rüyaydı uçakla seyahat edecek mişim ama uçağı kaçırıyorum… Bugün ise aynı rüya işlemleri mi yapmaya çalışıyorum işlemim bitiyor ama çok kişi olduğu için ikinci uçağı bekliyorum… O vakitte hep sıraya giriyorum, koşuşturuyorum.

 31. Rüyada birçok uçağın havada manevralar yaptığını neredeyse birbirlerine çarpacak yakınlıkta uçtuklarını görüyordum. Bazı uçaklar neredeyse kafamın üstünde ileri geri yapıyorlardı ve sonra top şeklinde bir uçan cihaza ailemden birkaç kişi bindirdim, dönme dolap gibiydi dönüyordu. Lütfen bunu yorumlayınız… Teşekkürler.

 32. İçi tereyağı dolu bir sürü tarafına ait koliyle havalanmış bir sürü uçak gördüm. Başımın üzerinden havalandılar neredeyse. Çok güzel görünüyorlardı. Sözde makam araçlarıydı o uçaklar ve birinin içinde başbakan vardı.

 33. Tam olarak ben rüyamın açıklamasını buradan alamadım. Daha doğrusu rüyamda uçak yolculuğuna çıkacağım, her şey hazır fakat gitmeden önce uçağın hava şartları nedeniyle iptal olduğunu görüyorum. Nedir bunu yorumu sizce?

 34. Rüyamda 800 bin TL ye uçak satın aldım… Ve araba gibi ne zaman istesem kullanabiliyordum uçağı… Uçakta uçaktı amma ha… Mübarek 5 yıldızlı otel gibiydi… Hayırdır inşallah. 🙂

 35. Eski mahallemde bir göl olduğunu ve yolcu uçağının bu göle çakıldığını gördüm. Baya etkileyici bir rüyaydı. Anlamı nedir sizce? Yardımcı olursanız sevinirim.

 36. Ben rüyamda uçak gördüm ama uçak havada değil de yerde hareket ediyordu. Ciddi bir şekilde yorumlayabilirseniz çok sevinirim.

 37. Rüyamda uçağa biniyorum ama uçakta bir zaman sonra kötü insanlar var uçakta. Uçak havada, sağa sola savruluyor, gökyüzüne hızlıca çıkıyor. Sonra da intifa kaybediyor. Aşağıya doğru inerken uyandım. Rüyamı yorumlar mısınız? Teşekkürler.

 38. Savaş uçağı üstümüze geçip düşüyor, düşme esnasında pilotlar fırlatma koltuğuna kendilerini atıyorlar. Hemen uçağın yakınına gidiyoruz. Pilotlar sağ. Sakallı, yapılı olana sarılıp ağlıyorum. Tuttuğumun sağ kolu yok, kolu çıplak.

 39. Rüyamda uçağın düşüp yuvarlanıp tekrar havalandığını gördüm. Ne anlama geliyor, cevap?

 40. Rüyamda ünlü biriyle sohbet ediyordum. 11de uçağım varmış bir bakıyorum, saat 12. uçak kaçmış. Üzülmüyorum, başka uçakta aramıyorum gitmek için.

 41. Hayırlı günler, rüyamda seyahat etmeyi düşünüyorum. Bindiğim uçak okyanusa düşüyor ama okyanus suyu masmavi ve hiç dalga yok. Düşen uçak parçalanmıyor, uçağın burnu suya, kuyruğu havaya doğru. Ben bu olanları uzaktan görüyorum. Yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum. Saygılarımla.

 42. Selam. Rüyamda umreye gitmek için yola çıkıyorum. Tüm hazırlıklar tamam, havaalanındayım. Uçak kalkıyor görüyorum ama yetişemiyorum, güya hostesle konuşuyorum. Bir sonraki uçağa bineceğim.

 43. Rüyamda bir uçakta idim ve yanımda iki tane çocuk vardı. Uçak havalanmıştı ve ben çocukların kemerlerini bağlamaya çalışıyordum. Yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

 44. Rüyada helikopter görmek nedir? İki defadır helikoptere binip uçuyorum ve çok heyecanlanıyorum.

 45. Evime uçaktan ağır silahlarla saldırı oluyor, kurşunlardan kurtuluyorum. Aynı uçak evin çatısına iniş yapıyor, ev halkını çıkarmaya çalışıyorum. O arada donanımlı askerlerin evime girdiğini görüyorum yorumunuz nedir?

 46. Rüyamda galiba polisim uçağa bindim ve uçak deniz üzerinden dik bir şekilde havalandı. Amerika’ya gidecekmişiz, denize baktığımda rengi açık ve çok berrak idi hatta evlerin yansıması denize vuruyordu. Rüyamı yorumlar mısınız? Saygılarımla.

 47. Rüyamda uçakla yolculuk yapacakmışım valiz hazırlıyorum. Güzelce doğranmış kurban eti paketi koyuyorum valize. Uçuş saatinin yaklaştığını düşünüp uçağı kaçıracağım endişesine kapılıyorum. Büyük ağabeyim ve ailemden başka kimseler de var. Kimse endişelenmiyor benden başka. Sonra kumaş bir çantam var ve onun içini boşaltıyorum valize koymadan. Evde değilim açık havada çanta rüzgarda havalanıp uçuyor, yakalayamıyorum. Uçağı kaçıracağım derken saate bakıyorum ve saati yanlış anladığımı ve daha zaman olduğunu fark ediyorum. Ama uçağa yine nefes nefese son anda binebiliyorum. Bindiğim uçak sanki bir ejderhaya dönüşüyor ve evlerin arasından havalanmaya çalışıyor. İki üç defa havalanmaya çalışıyor ama biraz yükseldikten sonra yere iniyor. Ben uçak kalkmadı diye ağabeyimin olduğu yere dönüyorum. Yani gidemiyorum. Çok karışık gibi görünse de açık seçik gördüğüm bir rüya. Nasıl yorumlanır merak ediyorum.

 48. Rüyamda uçak 2 metre aralığında yanıma düştü. Sonra ben yengemlere gittim o da bana uçağı sen düşürdün diye kızdı.

 49. Günaydın, kolay gelsin. Ben rüyamda bir tanıdığımızın Almanya’dan kendi uçağıyla geldiğini ve biz arabayla bir yere giderken uçağın bizim arabamızın üzerinde durduğunu ve içinden tanıdıklarımız bize 2 tane bebek uzattı. Biri kız diğeri erkekti bebekler, sonra biz bebekleri aldık eve geçtik bebekleri uyutuyorduk sonra ben önce erkek bebeği biraz sevdim. Kız bebeği aldım daha sonra kucağıma onu çok sevdim ve bebek bana gülüyordu. Sizce bu rüyanın anlamı nedir?

 50. Ben rüyamda boş bir alana gidiyorum yakınlarımla beraber. Uçak inişi için ayrılmış alana bir beyaz uçak iniyor daha sonra o gidip kırmızı bir uçak iniyor sonra o da gidiyor tabi bu soranda benim kucağımda dayımın kızı var ve ben çok seviniyorum bu uçakları gördüğüme çok mutlu oluyorum. Yorumlarsanız memnun olurum.

 51. Uçağın denizden çıkıp geminin üstünden balık gibi hareketler yaparak tekrar suya girmesi neye delalettir?

 52. Savaş uçakları beni takip ediyor ben içeri giriyorum onlarda benimle içeri giriyor birde kendimi bankada görüyorum 7000 TL bankamatikte para olması lazım ama orada 3.500 TL var gözüküyor limiti düşürmüşler fakat para olduğu halde vermediler şimdiden teşekkürler.

 53. Rüyamda F-16 tarzı bir jete biniyordum. Yardımcı pilotun olduğu kısımda oturuyordum. Arka tarafımda da kardeşim vardı. Annem son dakika binmekten vazgeçti. Pilotu tam hatırlamıyorum ama o da ailemden biriydi galiba. Uçak dik bir şekilde direk havaya kalktı müthiş keyifliydim ama uçağın içinde gözlerimi açmaya çalışsam da gözlerimi bir türlü açamadım. Sonrasında uyandım. Yorumlarsanız sevinirim.

 54. Rüyamda arkadaşlarımla oynuyordum bir taraftan din hocası gri bir tavşanın yanında oynarken birden gri tavşan kızın üzerine atladı ve öteki taraftan başka bir tavşan gelerek onu kurtarmaya çalıştı ama olmadı. Onlara bakarken yukarıda uçak sesi geldi bir baktım motor yanmış düşüyor ama sonra tekrar yükseldi ve bizde bir şey yok diye bağırdı. Gerisini unuttum.

 55. Merhaba. Rüyamda annem babam ve ben Mekke'ye gidiyormuşuz sultan Abidin diye bir kişi de olacakmış uçakta, hava alanına geldiğimizde ortalık karmaşa halinde herkes asansörlere yöneliyordu. Annemi babamı kaybediyoruz sonra elektrik kesintisi oluyor uçağın körüğü sıkışmış içindekileri tamamen elektrik çarpmış annemi körükte buluyorum çok ağlıyorum annem ölecekmiş ama annem aksine mutlu beni kutsal topraklara gömün diyor. Babamı ise göremiyorum ne olduğunu bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler…

 56. Rüyamda uçağa bindim, uçak hızla havalandı sonra havada ters döndü korkmaya başladım. Takla atarken aşağıda o kadar güzel manzara vardı ki korkumu unutturmuştu. O manzara sonra uçaktan indiğimi ve uçağın çok güzel manzaralı denizin ortasında durduğunu gördüm ve uçağa binmek için koşarak uçağa yöneldim ama uçağa binmek için denizin ortasında merdiven vardı. Merdivenleri çıkarken evli olan kızla çocuk merdivenden iniyordu. Gelinlikle sonra bende korkudan aşağı indim tekrar uçağa binemedim çünkü merdiven o kadar dikti ki korktum. Rüyamın anlamını merak ediyorum neye delalet eder? Yorumlarsanız sevinirim teşekkürler. 

 57. Rüyamda ofiste çalışıyordum daha sonra bir uçağa binmişiz uçakta beraber çalıştığım arkadaşım var gece gökyüzündeyiz her tarafta yanıp sönen Yıldız Kümeleri belirdi yıldız Kümeleri çok parlak yanıp sönüyorlar biz uçağın pilot kabinindeyiz pilot aniden manevra yaptı inişe geçti uçağın düşeceğini düşünmeye başladım nasıl hayatta kalırım diye düşündüm aklıma bir şey gelmedi ama hiç korkmadım.

 58. Tarlada bir uçak vardı ve takla atıyordu. Takla atarken tarlaya düştü ve parçalandı biri bana kaç diye bağırdı sanırım annemdi. Bende kaçtım ondan sonra uçak patladı ve alev aldı bende yere düştüm patlama sonucunda bilakis uçtum resmen yere doğru.

 59. Rüyamda bir uçağın uçtuğunu ve içinden bir şey atıyorlar ama bomba değil çünkü patlamadı saygılar

 60. Rüyamda daha önce görülmemiş ihtişamda bir savaş uçağı havada uçuyor bizde bir yerden evden veya balkondan seyrediyoruz uçağın yanında yüzlerce küçük cisimler uçuyor. Uçak kayalık bir yere kadar uçuyor ve burada düşüyor. Yanında uçan cisimler ise geri dönüyor.

 61. Rüyamda uçak hızla eve doğru üstümüze geliyor evin bizim olmadığımız diğer tarafına çarpıyor ve evi delip geçip uçmaya devam ediyor.

 62. Merhaba, Bende rüyamda yeşillik bir tepede kalabalık olarak oturduğumuzu görüyorum. O sırada havada bir uçak uçarken patlamaya başlıyor ama defalarca patlıyor havadayken ve uçağın bir sürü tekeri olmuş oluyor uçağın her yerinden tekerler görünüyor. Tekerler bize doğru düşmeye başlıyor kaçmaya çalışıyorduk. Rüyamı yorumlayabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir