Rüyada Cenaze Yıkamak Görmek

Ayrıca bkz: Cenaze Namazı, Cenaze Görmek, Cenaze Merasimi, Ölü, Ölmüş, Ölüm Görmek ile ilgili Tüm Rüya Tabirleri

Rüyada cenaze yıkamak çoğu zaman aile hayatı ile birlikte yorumlanmaktadır. Ölü veya cenaze işlemleri görmek kişinin aile hayatındaki durumu hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Ayrıca rüya sahibinin geleceğinde aile hayatında alması gerektiği kararları da vurgulamaktadır. Bu nedenle rüyada ölü birini görmek, yeni kararlara delalet eder.

Rüyada cenaze görmek ve bu cenazenin yıkandığını görmek, kişinin aile hayatını gözden geçirmesine ilişkin bir haber niteliğindedir. 

Rüyada cenaze yıkamak ne demek: Aile hayatında sıkıntılı günlerin atlatılmasına delalet etmektedir. Rüyasında cenaze yıkayan kişi, kendi hayatında ve ailesel ilişkilerinde huzura ermiş, gamdan ve kederden kurtulmuş olana kişidir. 

Rüyada cenaze yıkamak ne anlama gelir, ailecek ileride daha mutlu günlerin ve huzurun bulunduğunu simgelemektedir. Ölen kişinin tanıdık olması, hem rüya sahibinin hem de ölen kişi için hayırlı bir rüya olarak karşımıza çıkmaktadır. Ölen kişinin dert içerisinde olduğunu ve yıkandığı zaman bu dertlerden kurtulduğunu gösterir. 

Rüyada cenaze yıkamak soğuk su ile yapılıyor ise, kişinin aile hayatındaki evlilik, karı koca ilişkisinde feraha çıkılacağını göstermektedir. Ancak cenaze sıcak su ile yıkanıyor ise, anne baba ilişkisi, çocuk kardeş ilişkisi gibi insana bir çeşit dert ve keder vermiş kısa süreli bir aile sorunun ortadan kaldırılmasına vesiledir.

Rüyada Cenaze Yıkanan Yeri Görmek 

Rüyada cenaze yıkanan yeri görmek, rüya sahibinin mal varlığında ani bir artış olacağını göstermektedir. Miras yolu ile helal yol ile ya da haram yol ile fark etmeksizin bir şekilde kısa süre içerisinde rüya sahibi aşırı zenginliğe kavuşacaktır.

Rüyada Cenaze Yıkanması Görmek 

Rüyada cenaze yıkanması, hayırlı bir haberdir. Kişinin aile hayatında ters giden durumların kolay bir şekilde çözüme ulaşacağını işaret etmektedir. Kişisinin aile hayatında meydana gelen sıkıntılar, maddi sıkıntı, karı koca ilişkisi, kaynana gelin kavgası, geçimsiz çocuk vb. çözüme odaklı sorunlardır. Bu sorun her ne ise, rüyasında cenaze yıkanması gören rüya sahibi, hayatındaki sıkıntıyı çözecektir. 

Ancak rüyada cenaze yıkanırken, ölen kişinin suretini görmek ve bu kişinin tanıdık olması da rüya sahibi ile bu kişi arasındaki sorunların yakından ilişkili olduğunu göstermektedir. Sorun her ne ise, rüyada cenazenin yıkanması ile birlikte kolay yollu sorun çözümü de olacağına işaret edilmiştir.

Rüyada Cenaze Yıkama Arabası Görmek

Rüyada cenaze yıkama arabası görmek, makam ve mevki ile yorumlanmaktadır. Kişinin bir ev, arsa, konut veya araba alacağına işaret etmektedir. Dünya malı için çalışma ve dünya malı sahibi olmak ile yorumlanmaktadır.

Rüyada Cenaze Yıkamaya Gitmek Görmek

Rüyada cenaze yıkamaya gitmek, kişinin aile hayatında bir problem olacağına ve arabulucu olarak da kendisinden yardım isteyecekleri anlamına gelmektedir. Bu sayede rüyada cenaze yıkamak isteyen bir kişi, aile tartışmalarında arabulucu rolü üstlenecektir. Rüya sahibinin fikrine önem verildiğinin ve aile bireyleri tarafından sözünün dinlendiğinin göstergesidir.

Rüyada Ölü Yıkamak Görmek

Rüyada ölü yıkamak hayırlı ve ahiret hayatı ile de yorumlanmaktadır. Kişinin dünya malını yapması ve ahireti için de hayırlı bir şeyler yaptığının kanıtı bulunmasını göstermektedir. Bir sevap işlemesi, ahiret hayatını imanlı bir şekilde yaşaması, dünya malında ve ahiret hayatında huzura kavuşacağının göstergesidir. 

Bazı rüya tabiri yorumcularına göre, işlediği bir günah tarafından Allah’ın bağışlamasına nail olduğunun da göstergesi olarak yorumlanabilmektedir.

Rüyada Ölmüş Birini Yıkamak Görmek 

Rüyada ölmüş birini yıkamak rüya sahibinin iman konusunda eksik yanlarının bulunduğunu göstermektedir. Bu eksik yanların ahiret inancı ile ve iman ile tazeleneceğine, kendi çabaları sonucunda rüya sahibinin eksik yanlarının kapanacağına işaret etmektedir.

Rüyada ölmüş birini yıkamak ne anlama gelir uzun çalışma ve emek sonucunda kişinin hem dünya hayatını hem de ahiret hayatını kurtarmasına yarayacağını işaret etmektedir. Görüldüğü üzere rüyada ölü yıkamak veya rüyada cenaze yıkamak sanıldığının aksine hayırlı ve olumlu bir rüya olarak rüya tabircileri tarafından ifade edilmektedir.

Cenaze Yıkamak

“Rüyada Cenaze Yıkamak Görmek” üzerine 7 yorum

  1. Bir taraf yeşillik bir taraf deniz, bir topluluk var tabut görüyorum önce, tabutu açıp saçları simsiyah hafif kilolu erkek birini çıkarıp böyle havuz gibi bir yere oturtuyorum. Orada 4 kişi yıkıyorlar sonra sargı bezi gibi bir şeye doluyorlar ve defnederken ellerinde kibrit var mezara doğru atıyorlar. Ben de deniz kenarının oradan geçerken “İstersen sen yap” diye kibriti bana veriyorlar. Ben “Yok” diyorum. Oradan uzaklaşıp bir yakınımın evine gidiyorum. Neyse masada tam yemek yiyoruz sol yanımda yerde o ölü adamın mezarı duruyor o anda uyandım. Neye işaret anlam veremedim, halen kendime gelemiyorum. Lütfen yorumlayın.

    1. Ben de böyle rüya gördüm aynısı ve ben de kendime gelemiyorum. Niye acaba hiçbir yerde bulamıyorum anlamını?

  2. Rüyamda ölmüş olan babamın cenaze namazına katıldım, devamlı ağlıyordum. Cenaze yıkandı geldi. O esnada anneme cenaze masrafları için “Benim param da haram olabilir. Sen emekli maaşından harca” dedim. O esnada bakkala gittim. Bakkalın hemen yanında bir cinayet işlemiş bir arkadaşım. Hiçbir şey yokmuş gibi ordaydım. Cenaze yıkanıp geldikten sonra bir odada “Cenazenin bacağında şeytan kemiği var, bunu kıralım” denildi. Kemiği kırarken uyandım.

  3. Cenaze yıkadığımı görüyorum. Yıkadıktan sonra yatağına yatırıyorum. Bir anlam veremedim. Lütfen yorumlayabilir misiniz?

  4. Ben bu akşam rüyamda tanıdığım bir çocuk 20 yaşlarında onu ölmüş ve yıkarken gördüm. Asıl çıplak değildi, göğsü görünüyordu hoca başında yıkarken. Ne anlama gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir