Rüyada Cenaze Merasimi Görmek

Ayrıca bkz: Cenaze Yıkamak, Cenaze Namazı

Bazı tabirciler, cenaze münafık bir kimsedir ki, onun elinden kötü ve bozuk bir kavim helak olur dediler. 

Cenaze Üzerine Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada bir cenaze üzerine namaz kıldığını görmek gören kimse Allah için bir kavimle kardeşlik eder. 

Kendinizin Cenaze ve Tabut Üzerine Konulduğunu Ancak Hiç Kimsenin Kendisini Yüklenmediğini Görmek

Rüyada bir kimse kendisini cenaze ve tabut üzerine konulduğunu hâlbuki hiç kimsenin kendisini taşımadığını görmek, hapsedilmeye delalet eder.

Tabutu ve Cenazeyi Yüklendiğini Görmek

Rüyada tabutu ve cenazeyi yüklendiklerini görmek rüyayı gören, devlet ve saltanat sahibi bir kimseye tabi ve ondan mala nail olmakla menfaat görür.

Cenazenin Arkasından Gittiğini Görmek

Rüyada cenazenin arkasından gittiğini görmek, gören kişinin dinin bozuk olduğuna delalet eder.

Kendini Naaş ve Tabut Üzerinde Görmek

Rüyada kendisini naaş ve tabut üzerinde görmek, gören kimsenin malının çok olacağına delalet etmektedir.

Kendisinin Kaldırılıp Tabut Üzerine Konulduğunu ve Birtakım Kimselerin Onu Omuzladıklarını Görmek

Rüyada bir kimse kendisinin kaldırılıp tabut üzerine konulduğunu ve birtakım kimselerin onu omuzlarına aldığını görmek, o kimseye yeni bir iş ve hayırlı bir eş delalet eder ve o kimse maddi sıkıntılarından kısa zaman içerisinde kurtulur.

Cenazesini Teşyi Ettiğini Görmek

Rüyada cenazesinin teşyi edildiğini görmek gören kimse yakınlarının saygınlığını kazanır. Üzerine ağlandığını da görürse, onun sonu güzel ve methe layık olur. Ağlayan olmayıp zemmederlerse akıbeti iyi değildir. Eğer üzerine hayırla dua edilirse, akıbeti iyi olur demektir.

Vali, Tüccar, Reis veya Sanatkârın Kendisi Tabut Üzerinde Olduğu Halde, Yerde Gezdiğini Görmesi

Vali, tüccar, reis veya sanatkârın rüyada kendisini tabut üzerinde olduğu halde, yerde gezindiklerini görmesi, gemi yolculuğuna delalet etmektedir.

Bir Cenazenin Havada Gittiğini Görmek

Rüyada bir cenazenin havada gittiğini görmek gören kimse bir reis veya bir âlimin ölmesinden dolayı müşkülata girer. Yahut kıymetli ve meziyet sahibi bir kimse, gurbette veya hane yolunda yahut da harpte vefat eder.

Cenaze Merasimi

“Rüyada Cenaze Merasimi Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda çalıştığım işyerinin önüne cenaze arabası geliyor.5 ya da 6 tane çocuk tabutu var ve içleri doluymuş. Sonra iş arkadaşım, “Annemi gördüm arabanın üstünde, tabutların yanında” diyor. Bakıyorum “Yok, benzettin o değilmiş” diyorum. O arada bir çocuğa araba çarpıyor. Bu arada arkadaşımın annesi şuan umrede.

  2. İyi günler, ben bugün acayip bir rüya gördüm, rüyamda birinin evine oturmaya gittik, sonra yanlış eve gittiğimizi fark edip karşıdaki eve gittik, orda oturduk eşimin köyünden bazı kadınlar gelip oturdular çay içmeye başladılar. Ben kalkıp birine hoş geldin dedim çayını dolduracaktım bırakmadı ben sinirlenip odaya gittim. Bir yandansa geldiğimiz evin kızı ölmüş birde çocuğu var kundakta, tam cenaze merasimi başlatacaklar yaptıkları merasimler hepsi Katolikçeydi,  gavurlardı. Bende kendimce katılıp bizim şekil yapmaya başlamak istedim. Hep arkalarda duruyor olanları anlamaya çalışıyordum. Neden diye hani Müslümandı diye? Ölen kızın çocuğunu getirdiler ben kucağıma aldım çocuk ağlıyordu sonra sustu, o ölünün arkasından kendi sekilerinde mumlar yakıldı etraf dönüldü yemekler verildi namaz kılındı fakat bazı tanıdıklarda vardı, onlarda geldiler ve bizlerde onların en arka taraflarında durup bizim namazımızı kılmaya başladık sıra sıra olduk böyle.Çok acayipti anlamadım bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir