Rüyada Cenaze Merasimi Görmek

Bazı tabirciler, cenaze münafık bir kimsedir ki, onun elinden kötü ve bozuk bir kavim helak olur dediler. 

Cenaze üzerine namaz kıldığını görmek

Bir cenaze üzerine namaz kıldığını gören kimse Allah için bir kavimle kardeşlik eder. 

Kendinizin cenaze ve tabut üzerine konulduğunu hâlbuki hiç kimsenin kendisini yüklenmediğini görmek

Bir kimse kendisini cenaze ve tabut üzerine konulduğunu hâlbuki hiç kimsenin kendisini taşımadığını görmek hapsedilmeye delalet eder.

Tabutu ve cenazeyi yüklendiğinizi görmek

Tabutu ve cenazeyi yüklendiklerini görse, devlet ve saltanat sahibi bir kimseye tabi ve ondan mala nail olmakla menfaat görür.

Cenazenin arkasından gittiğini görmek

Cenazenin arkasından gittiğini görmek, gören kişinin dinin bozuk olduğuna delalet eder.

Kendini naaş ve tabut üzerinde görmek

Kendisini naaş ve tabut üzerinde görmek, gören kimsenin malının çok olacağına delalet etmektedir.

Kendisinin kaldırılıp tabut üzerine konulduğunu ve bir takım kimselerin onu omuzladıklarını görmek

Bir kimse kendisinin kaldırılıp tabut üzerine konulduğunu ve bir takım kimselerin onu omuzlarına aldığını görmesi, o kimseye yücelik ve saltanat delalet eder ve halkı perişan ederek onların başlarına biner.

Cenazesini teşyi ettiğini görmek

Cenazesini teşyi edenlerin miktarınca saltanatında itibarı olur. Üzerine ağlandığını da görse, onun sonu güzel ve methe layık olur. Ağlayan olmayıp zemmederlerse akıbeti iyi değildir.  Eğer üzerine hayırla dua edilirse akıbeti iyi olur demektir.

Vali, tüccar, reis veya sanatkârın rüyada kendisini tabut üzerinde olduğu halde, yer üzerinde gezdiğini görmesi

Vali, tüccar, reis veya sanatkârın rüyada kendisini tabut üzerinde olduğu halde, yer üzerinde gezindiklerini görmesi gemi yolculuğuna delalet etmektedir.

Bir cenazenin havada gittiğini görmek

Bir cenazenin havada gittiğini gören kimse bir reis veya bir âlimin ölmesinden dolayı müşkülata girer. Yahut kıymetli ve meziyet sahibi bir kimse gurbette veya hane yolunda yahut da harpte vefat eder.

Cenaze Merasimi

“Rüyada Cenaze Merasimi Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda çalıştığım işyerinin önüne cenaze arabası geliyor.5 ya da 6 tane çocuk tabutu var ve içleri doluymuş. Sonra iş arkadaşım, “Annemi gördüm arabanın üstünde, tabutların yanında” diyor. Bakıyorum “Yok, benzettin o değilmiş” diyorum. O arada bir çocuğa araba çarpıyor. Bu arada arkadaşımın annesi şuan umrede.

  2. İyi günler, ben bugün acayip bir rüya gördüm, rüyamda birinin evine oturmaya gittik, sonra yanlış eve gittiğimizi fark edip karşıdaki eve gittik, orda oturduk eşimin köyünden bazı kadınlar gelip oturdular çay içmeye başladılar. Ben kalkıp birine hoş geldin dedim çayını dolduracaktım bırakmadı ben sinirlenip odaya gittim. Bir yandansa geldiğimiz evin kızı ölmüş birde çocuğu var kundakta, tam cenaze merasimi başlatacaklar yaptıkları merasimler hepsi Katolikçeydi,  gavurlardı. Bende kendimce katılıp bizim şekil yapmaya başlamak istedim. Hep arkalarda duruyor olanları anlamaya çalışıyordum. Neden diye hani Müslümandı diye? Ölen kızın çocuğunu getirdiler ben kucağıma aldım çocuk ağlıyordu sonra sustu, o ölünün arkasından kendi sekilerinde mumlar yakıldı etraf dönüldü yemekler verildi namaz kılındı fakat bazı tanıdıklarda vardı, onlarda geldiler ve bizlerde onların en arka taraflarında durup bizim namazımızı kılmaya başladık sıra sıra olduk böyle.Çok acayipti anlamadım bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir