Rüyada Yabancı İhtiyar Adam Görmek

Rüyada görülen ve tanınmayan yaşlı adam, eğer kuvvetli olursa, rüya sahibinin kuvvetine işarettir. Tanımadığı yaşlı bir adamın yukarıdan aşağıya doğru kendisine baktığını görürse, rüya sahibinin hayırlı bir iş yapmaya kadir olduğuna işarettir.

Rüyada tanımadığı yaşlı bir adama uyup arkasından gittiğini gören kimse, hayra uyar ve bolluğa erişir. Rüyada gördüğü ihtiyar köylü olursa, o ihtiyar o kimsenin çok samimi bir dostudur. 

Bir kimse rüyada tanımadığı ihtiyar bir adamı görse ve gördüğünde de o ihtiyarı sevmese ve ondan hoşlanmasa, o kimsenin kendisine öğüt ve nasihat eden bir dostu zuhur eder. Eğer ihtiyarı gördüğünde ondan hoşlansa ve onu sevse, o kimsenin dostu ona öğüt verir, o da öğüdünü kabul eder, din ve dünyaca dostuna muvafakat eder.

Bir kadının rüyada tanımadığı yaşlı bir adam görmesi, o kadının dünyalığına işarettir. Genç bir kimse rüyada ihtiyar bir adama dönüştüğünü görse, o genç ilim ve edep öğrenir. Bir kimse tanımadığı yaşlı bir adama arkadaş olsa veya o yaşlı adama bir şeyler söylese yahut ona emretse izzet, şöhret ve yükselmeye işarettir, Yaşlı bir kimse kendisinin genç olduğunu görse, onun kuvvetine ve rızkının genişlemesine işarettir.

Yaşlı bir adamın rüyada annesinin kendisini doğurduğunu görmesi, ölümüne işarettir. İhtiyar bir adam kendisinin çocuk olduğunu görse, yapacağı bir işte cahillik eder.

Rüyada yaşlı ve salih bir kimseyi görmek; izzet, şeref rızık, bereket ve uzun ömür demektir. Çok ihtiyar bir adam görmek ise, üzüntü ve kederdir. Bazen de ihtiyar görmek; acizlik, korkaklık, tembellik, zayıflık ve usanca işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Yabancı Kimse,  İhtiyar Kadın

Yabancı İhtiyar Adam

“Rüyada Yabancı İhtiyar Adam Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Yaşlı adam bana musallat oluyordu. Ondan kurtulmak için ona sopa hediye ediyordum ama aslında ilk sopayı alma sebebim adamı dövmekti. Aradım ama bulamadım. Anlamını bulan varsa Allah rızası için yazın.

  2. Rüyamda bir kütüphane vardı bilmediklerimizi oradan öğreniyormuşuz. Ben de girdim oraya bir adam vardı yaşlı zenci ama bembeyaz upuzun sakalları vardı. Bana bilmediğin bir şeyi sor dedi. Galiba dinen bir şeydi. Ben de cehalet ne demek dedim. O da nasıl bilmezsin diye bağırıp bir şeyler anlattı. Sonra aygır ülke ne demektir? Dedi bana. Ben de, bilmiyorum dedim. Sonra bunu da nasıl bilemezsin diye bağırıp ayağa kalktı. Ayağa kalktığında anladım ki adam 2-3 metre boyunda ve cılızdı biraz. Tam yukarıdan bana bakarken vuracaktı uyandım. Uyandığımda birkaç dakika hareket edemeden öylece kaldım. Lütfen yorumlayın. Bir ay önce gördüm ama hâlâ etkisindeyim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir