Rüyada Adam, İnsan Görmek

Allame Meclisî: Rüyada yaşlı adam görmek; işlerinizin açılacağına ve genişliğe çıkacağınıza… Takva sahibi yaşlı bir adam görmek; zenginleşeceğinize… Genç bir adam görmek; bir hile veya baskıya maruz kalacağınıza… Yaşlı bir adamın evinize gelip size selam verdiğini veya karşınızda durup bir şey söylemediğini görmek; Allah'ın inayetiyle zenginleşeceğinize, kariyerinizin yükseleceğine ve sevineceğinize işarettir.

Çağdaş Ulema: Adam/ insan görmek; kendinize gereğinden fazla önem verdiğinize ve bunun kendini beğenmişliğe neden olabileceğine işarettir. Bu yüzden kendinizi toplumla bütünleştirmeli ve yeni dostluklar kazanmalısınız.

Yapınıza uygun bir insan görmek veya onunla diyalog kurmak; iyi bir olayla karşılaşacağınıza… Çirkin bir insan görmek; olmasını hiç istemediğiniz ve sizi sıkıntıya sokacak bir olayla karşılaşacağınıza… Mutlu bir insan görmek; üzüntü ve sıkıntıya… Üzgün bir insan görmek; başkalarının düşüncelerinden etkileneceğinize işarettir.

Adam, İnsan

“Rüyada Adam, İnsan Görmek” için bir yorum

  1. Hayırdır, rüyamda tanımadığım, eli yüzü temiz, asil bir adam beni koruma altına almış. Benden yani “Bu kadını kim üzerse beni üzmüş, kim saygısızlık yaparsa bana yapmış olur” diyor, onun için herkes o kadar iyi davranıyor ki. Etkisinde kaldım. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir