Rüyada Usta Görmek

Usta görmek, insanların arasını meşru yöntemlerle bulan kimseye, Ustanın bir şeyi yapması hayra, yıkması şerere; Bir ustayı keser, rende ve başka bir aletle çalışırken görmek fayda ve menfaate, gerçek fail olan Allah Teala’nın yaptırımlarına ve önemli biir hadisenin meydana gelmesine, Usta çalışmıyorsa, bir işe bazı kimseleri teşvik etmeye delalet eder.

Kişi rüyasında kendi alanında usta biriyle karşılaşırsa önemli şeyler öğrenir ve hayatına yön verir.

Rüyada usta görmek, iki sekilde tabir olunur: Fakirlik ve zenginlik. Bazen da her hangi bir musibet karsisinda. sabretmeye ve dayaniklilik göstermege de işarettir. Bir ustayi çalisirken görmek, hayatta yaptigi isten faydalanmaya; bos durdugunu görmek ise, bu tabirin ziddi ile yorumlanır. Rüyada bir ustanin bir evi yiktigini görmek, o evin bulundugu mahalde bir kargasalik çikacagina; bir evi yaptigini, bir duvari ördügünü görmek ise, o yer halkinin bolluk ve mutluluk içinde bulunduklarina delalet eder. Bir marangoz ustasinin bir agaci yontarken görmek, insanlari yola getirmek için çaba gösteren bir din adaminin varligi ile yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ustayi görmek, fakirlik veya zenginlige işarettir.Bazen yolculuk ve geçim hususunda tereddüt etmeye ve baskasinin üzüntüve kederini almakla beraber sabir ve sebat etmeye işarettir. Bazen de helaliharamla kanstiran kimselere işarettir.Bazen (hiç bir is yapmayan) ustayi görmek, faydalanilacak bir seydeinsanlarin bazisini bazisina tesvik eden kimseye işarettir.Ustanin üzerine toz ve topraktan bir şey düserse, o ustanin o isten toz vetoprak miktarinca faydalanmasina işarettir. Eger toz ve topraktan üzerinebir seyler düsmemisse çalismasindan onun fayda görmeyecegine işarettir.Bir kimse rüyada bir ustayi, ev ve duvarlari temelinden söktügünü vebazisini bazisina karistirdiğini görse, o yer halki arasinda irklleceklerl birdurumun vaki olacagina veya onlarin ölecegine işarettir.

Usta

“Rüyada Usta Görmek” için bir yorum

  1. Rüyamda bizim müstakil evimiz satılmış, satmak zorunda kalmışız. Ustalar gelmiş eve tadilat boya yapıyorlar, evin dışını bordo renge boyamışlar. Isı yalıtım da yapmışlar. Ben de kimse görmeden eve giriyorum elim duvara değdi, yumuşaktı. Duvar az zedelendi, düzeltmeye uğraştım iz kaldı. Sonra bir duvarı bilerek mi ya da istemeden mi hatırlayamıyorum oymuşum içini. Usta beni fark etti, “Biz onu hallederiz olsun” dedi. Evden çıktım sonradan. Evimiz elimizden gitti diye çok ağladım, gerçek gibiydi. Sonra salıncakta sallandım, hala ağlıyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir