Rüyada Sultan Görmek

Rüyada sultan görmek, mülkün gerçek sahibi Allahu Teala’ya işarettir. Sultanı hoşnut ve güleryüzlü görmek, ilahi ceza ile rüya göreni korkutan kimseye yahut Allah’ın rızasına erdiren işleri yapmaya delalettir.

Rüyada sultanı gazaplı görmek, namaz ve diğer emirlerdeki eksikliğe ve masiyet işlemeye; sultan olduğunu görmek, ehli için mülke ve saltanata ermeye, ehli olmayan için onun bulunduğu toplumda, alim ve takva ehlinin dışındakilere zarar verecek olan fitne ve karmaşaya yahut başka bir musibete delalet eder.

Rüyada meliki (hükümdarı, devlet başkanını, sultanı) öldürdüğünü görmek, büyük bir iş talep etmeye ve bunu başarmaya işarettir. Hastanın melik olması, ölmesine; sultanla birlikte olmak, onun iltifat ve ikramı, sohbet ve diğer hallerin tamamı rüyayı gören için her türlü hayır ve iyiliklere delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Devlet Başkanı

Rüyada sultan görmek; önemli kimse, mevki ve para sahibi kişidir. Kişi rüyasında sultan olursa, istediğinden daha fazla yükselecek demektir.

Bir kimse rüyada sultanı sebepsiz olarak dargın görürse, rüyayı görenin namaz ve ibadetinde yaptığı bidata veya gördüğü dargınlık kadar dininin bozukluğuna işarettir. Eğer sultanı güler yüzlü ve sevinçli olarak görürse, ondan emin olduğu miktarda din ve dünyaca erişeceği hayır ve yüksekliğe, ucuzluk ve bolluğa ve halinin düzgün olduğuna işarettir.

Bir kişinin rüyada, normal olarak kendisinin olamayacağı bir mevkide bulunduğunu görmesi, ölümüne işarettir. Rüyada sultan olduğunu gören kimse halkın nazarında büyütülür ve muradına kavuşur. Sultanın kendisiyle konuştuğunu gören kimse, şeref ve yüksekliğe nail olur. Bazen de eğer o kimse layıksa uyanıkken sultanla konuşur ya da o kimse şöhret ve nimete nail olur. Eğer hapis ise, hapislikten kurtulur; fakir ise zenginleşir; tüccar ise kazancı çok olur. Düşmanlık halinde ise bundan kurtulur. Sultanla yemek yediğini gören kimse şereflenir ve yediği yemek miktarınca kurtuluş ve zafere erer.

Rüyada sultanın kendisine dünya eşyalarında bir şey verdiğini görse, o verdiği eşyanın kıymetinde şerefe nail olur. Sultanın hasta olarak görülmesi, dinindeki hastalığına, tebaasına zulmetmesine ve o sene içerisinde vücudunun sıhhatli olmasına işarettir.

Bir kimse rüyada sultan ile kucaklaştığını veya onunla tokalaştığını ve aralarında iyiliğe dair bir söz söylendiğini görürse, o kimsenin sultan veya servet sahibi birisinin yanında halinin iyi olmasına işarettir.

Rüyada sultanla yemek yediğini gören kimseye yemek miktarınca sultan tarafından bir üzüntü ve keder erişir.

Sultan

“Rüyada Sultan Görmek” için bir yorum

  1. Sultanın koruması oldum rüyamda fakat yakın koruma değil, belli bir yerden sonra sultanımızı uzakta görecek şekilde gece gizlenmişim görüşmesini bitirmesini bekliyorum ve sultanımızı kaçırıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir