Rüyada Aydınlık Görmek

Rüyada aydınlık görmek; ilim, irfan ve hikmet dolu günlerin varlığına delalet eder. Bu tarz bir rüya, kişinin yapmak istediği bir işi başaracağına delalettir.

Rüyada aydınlık görmek ne anlama gelir, kişinin dini yönünü geliştireceğine delildir.

Rüyada karanlıktan aydınlığa çıktığını görmek tasalardan, kederlerden kurtulmaya; çakmak ateşini çaktığını görmek, korkulardan emin olup, onların üzerine gidileceğine delalet eder.

Rüyada güneşin doğduğunu görmek, hayır ve menfaate işarettir.

Rüyada haddinden fazla göz kamaştıracak kadar aydınlık görmek o yılın bolluk ve bereket içinde geçeceğine işaret eder.

Rüyada aydınlık görmenin dört tabiri vardır:

  1. Hidayet
  2. Bilim ve eğitim
  3. Doğru yola yöneliş
  4. Doğru inanç

Aynı zamanda rüyanızda aydınlık görmeniz; işinizin iyi ve bol gelirli olacağına, nimet ve mal elde edeceğinize, ferahlığa çıkacağınıza, kariyerinizin yükseleceğine ve söz sahibi biri olacağınıza işarettir.

Rüyada mum, kandil, meşale, lamba gibi aydınlatma araçları görmek; hayatınızdaki kötü illetlerden kurtulacağınıza ve işlerinizin düzene gireceğine işarettir.

Rüyanızda bu aydınlatma araçlarından herhangi birinin elinizde söndüğünü görmek; ömrünüzün kısalacağına ve bu yüzden tövbe etmeniz gerektiğine işarettir.

Rüyanızda birinin size herhangi bir aydınlatma aracı verdiğini görmek; dünya ve ahirette aziz olacak bir oğlunuzun dünyaya geleceğine ve yolunda gitmeyen işlerinizin tekrar açılacağına işarettir.

Rüyanızda aydınlığın sizi kuşattığını veya bir başkasının sizi aydınlattığını görmek; bir şahsiyetten dini ve ilmi konularda bilgi alacağınıza işarettir.

Aydınlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir