Rüyada Ferahlık Görmek

Bakınız; Sevinç. Rüyada sevinip ferahladığını görmek müjde olarak yorumlanır. Rüyasında bir kıra çıkıp içinin rahatladığını ve ferahladığını duyarak gezindiğini görmek ahiretinin aydınlık olacağına, Cenabı Hakkın (C.C) onu günahlarından arındırdığına delalet eder. Gönlündeki ferahlık biraz sonra hüzne dönüştü ise, ibadetinde noksanlık olduğuna ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir.

Duyduğu ferahlık hayatındaki kötü bir durumun ortadan kalkması, mesela bir hastasının iyileşmesi veya gurbetteki bir yolcusunun geri gelmesi gibi ise, bu sevineceği bir haber alacağına işarettir. Bir kişinin ölüm haberini aldıktan sonra, onun yaşadığını öğrenerek sevinmiş ve gönlünde bir ferahlık duymuş ise, dünyadaki zor işlerinden birisinin düzeleceğine veya bir hastası varsa iyileşeceğine, hükümetle bir işi varsa, halledileceğine delalet eder.

Bazılarına göre: Rüyada ferah ve sevinç iyi değildir. Rüyasında kendisini ferahlı ve sevinçli gören kedere düşer.

îbn-i Sirin'e göre; bir kimse tarafından ferahlandığını gören, o yüzden kederlenir.

Kirmanî'ye göre; hayatta bulunan için ferah ve sevinç rüyası hüzün, ölü için müjde ve hayırdır. Bazı yorumculara göre, rüyada sevinmek Allah (C.C.) Hazretleri tarafından ihsan edilmeye delalet eder.

Caferi Sadik 'a göre; sebep olmadan rüyada sevindiğini ve feraha ulaştığını görmek, rüya sahibinin ecelinin yaklaşmış olduğuna delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada çok mesrur olup, içinin açıldığını gören kimse günahkâr ise tövbe eder, inançsız ise Müslüman olur. Eğer rüyayı gören sıkıntıda ise sıkıntısı gider ve rahatlığa kavuşur. Rüyada ferahlık, bir hapsin kurtulması veya bir hastanın iyileşmesi gibi hayırlı haberden dolayı ise sevinmeyi icap ettiren şeylere ve güzel hallere işaret eder.

Rüyada aslında üzüntü ve keder olan bir haberi kendisine ferahlık ve sevinci icap ettiren bir haber şeklinde söylense, bu, rüya o kimsenin suç, cinayet, din sebebiyle uğramış olduğu kederinin gitmesine ve kazanca erişmesine veya kazancının din, diyet ve borç gibi şeyler uğrunda harcanmasına ve bu gibi şeylere intikal etmesine işaret eder.

Ferahlık kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir