Rüyada Nur Görmek

Rüyada nur görmek karanlıktan aydınlığa çıkmaya; kafir için imana; günahkar için hidayete ermeye işaret eder.

Rüyada nur görmek ne demek isyan ve tuğyandan sonra tövbe etmeye; körlükten sonra basirete; salih amele, hayırlı evlada; Kur’an’a ve alime delalet eder.

Rüyada nurdan elbise giymek faydalı ilime delalettir. Rüyada bedeninin herhangi bir yerinden nur çıktığını görmek, ilim ve irfanı ile halka faydalı olacak bir erkek çocuğa işarettir.

Aydınlık bir ortamdan zulmete çıkmak; zenginlikten sonra yoksulluğa, itibar görmeden sonra horlanmaya, hidayetten sonra sapıklığa ya da kör olmaya delalet eder.

Rüyada nur görmek ne anlama gelir, aydınlık ve doğru yola işarettir. Kafir bir kimse karanlıktan aydınlığa çıkarsa, İslamla Allah’a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa; fakirlikten zenginliğe, delaletten sonra doğru yola, isyandan sonra tövbeye işarettir.

Rüyada nur, aydınlık ve doğru yol demektir. Kafir bir kimse bu rüyayı görürse İslam’a Allah’a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, yoksulluktan zenginliğe işaret eder. İsyandan sonra tövbeye yorumlanır.

Rüyada nur görmek tabiri büyük bir iç huzuru, bolluk, zenginlik, mevkii, ün ve mutluluk olarak yorumlanır.

(Ayrıca bkz: Rüyada Nur Aydınlık Görmek)

Nur

“Rüyada Nur Görmek” için bir yorum

  1. Ben yorum eklemeyeceğim doğrudan sorum olacak sizlere… Rüyamda gördüğüm önemli noktaları tek tek baktım ve bir sonuca ulaşamadım. Siz yorumlar mısınız, lütfen? Kâbe’deyim, ibadetimi gerçekleştiriyorum. Kâbe’yi tavaf ederken birden 3 tane aslan yavrusu beliriyor, önümde. Çok seviniyorum ama insanlar bu aslan yavrularını taşlamaya başlıyor. “Durun! Yapmayın. Allah'ın evinde cana kıymayın” diye yalvarıyorum ve aslan yavrularını kucaklayıp üstlerine doğru eğiliyorum ki taşlardan korunsunlar. İnsanlar devam ediyor, taşlamaya. Aslanlarla birlikte beni de taşlıyorlar. Acısını çok net hissediyorum, taşların. Yavrulardan birinin ciddi yaralandığını fark ediyorum ama kan görmüyorum, ne yavrularda ne de kendimde. Birden gökten bir ışık iniyor ve aslanlarla birlikte benim etrafımı sarıyor. Artık insanların attığı taşlar bize ulaşamıyor. Ardından gök gürlemesi gibi bir ses duyuyorum “Benim evimde cana kıyanlar, canlarınıza kıyılacak” diyor. Bu ses… Ve aslan yavrularını öldürmek için taş atan insanlar, tek tek yere yığılıyorlar, ölüyorlar. Uyandığımda ağlıyordum ve çok üzgündüm, hem ölen insanlar için hem de aslan yavruları için… 10 gün oldu, bu rüyayı göreli. Nedir yorumu? Yardım edin, lütfen! Teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir