Rüyada Pencere Görmek

Rüyada pencere görmek; hastanın iyileşmesine, bekarın evlenmesine, üzüntü ve kederi olanın bunlardan kurtulmasına işarettir. Pencere görmek; istek ve arzunun gerçekleşmesine, mülke ve şerefe nail olmaya delalettir.

Ayrıca bakınız: Panjur, Cam Görmek, Çerçeve

Rüyada pencereye uzaktan bakmak görmek; düşmana galip gelmeye, işlerini sevinç içinde yürütmeye, kazanç, kâr ve servete, akranına üstün gelmeye delalet eder. Pencere bazen kendisine bakılan adama ve bazen de pencere yapmak, ev yapmaya delalet eder.

Rüyada pencere gören kişi, sıkıntılı ve tasalı ise bu sıkıntılarından kurtulacağına; eğer hasta ise iyileşeceğine; bekarsa evleneceğine işarettir.

Rüyada pencere görmek tabiri, üzüntülerden ve dertlerini kısa süre de atlatacağına ve yoluna bakacağına işaret eder.

Rüyada pencereden bakmak, ferahlık olarak yorumlanır. Pencereden içeriye ışık giriyorsa, kişinin hiçbir derdi kalmaz.

Rüyada pencere görmek ne demek, birçok şekilde tabir olunur. Pencereye dayanmış olduğunu görmek, keder ve sıkıntılardan kurtulmaktır.

Rüyada pencereyi açtığını görmek, kederden kurtulmaya işarettir. Pencereyi kapamak, bu rüyanın aksiyle tabir olunur. Pencereyi yerinden sökmek ve kırmak, haysiyetine noksanlık vermektir.

Rüyada pencereden girmek, büyüklük ve rütbe elde etmek için yolsuz işler yapmak; pencereden çıktığını görmek, kendi kusuru ile halk gözünde itibarinin küçülmesidir. Oda pencerelerinin üzerinde fazla ışık almak için ve sua olarak yaptırılan yuvarlak küçük pencereleri görmek; eş, hizmetçi ve genellikle kadın olarak yorumlanır. Başını bu pencereden çıkarmak, emanet sahibi olmayan bir kadına mal vermektir.

Rüyada küçük pencereden indiğini görmek, karısını boşamaktır. Birinin küçük pencereden yanma girdiğini görmek, bir erkeğin karısı ile gizli bir ilişkide bulunmasına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen pencere, cephesi dışarı olan bir evde otursa, ev sahibine isabet edecek mülke ve nail olacağı izzet ve arzuya kavuşmaya işarettir. Eğer bu rüyayı gören üzüntülü ve kederli ise, ondan kurtulur. Hastaysa şifa bulur. Rüyayı gören bekarsa, ister erkek ister kadın olsun evlenir.

Rüyada penceresi olmayan bir evde pencere görmek, sultan için saltanata ve tüccar için ticaret yapmaya işarettir. Rüyada pencere görmek, kendisine bakılan bir adama işarettir. Düşmanı bulunan bir kimse, rüyada pencereye uzaktan baksa düşmanına galip gelir. Ümit ettiği şeye kavuşur. Sevinç içerisinde işleri yürür.

Tüccar olan bir kimse rüyada pencere görürse; kazanç, kâr ve servete kavuşur. Her ne olursa olsun, akranlarına üstün gelir. Rüyada pencere yapmak, tabirce ev yapmak gibidir.

Rüyada pencere görmek, kötülüğe ve şiddete; pencereden atlamak, mahkeme ile bir işi olacağına; camlı pencere görmek, çapkınlığa işarettir.

Rüyada pencere arkasından etrafı seyretmek, bugünlerde pek şansının olmadığına ve işlerinin yolunda gitmeyeceğine; pencereyi kapatmak, sıkıntıya; pencereyi kırmak, yaptığınız işler sonunda zarar göreceğinize delalet eder.

Rüyada kendini pencereye bağlı görmek, çok kötüdür.gGören kişinin aklını kaybedeceğine işarettir.

Pencere

“Rüyada Pencere Görmek” üzerine 8 yorum

  1. Rüyamda evimin penceresi geniş sonuna kadar açık, dışarı bakıyorum. Gündüz ve yanımda tanımadığım yakışıklı bir erkek var. Ne anlama geliyor?

  2. Evin tüm kapı ve pencereleri açıktı, sonuna kadar ve karanlıktı. Rüzgar o kadar esiyordu ki, sanki tüm bedenime giriyordu. Ve ben en dışta kalan kapıdan başlayarak, kapatmaya çalışıyordum. Lütfen bir cevap verir misiniz?

  3. Rüyamda birkaç yılanı pencerenin arasına sıkıştırdım. Yılanlardan korktuğum için öldürmek istiyordum. Sürekli pencereyi hızlı bir şekilde açıyor ve kapıyordum. Yılanların etkisiz bir hale geldiğinde uyandım.

  4. Rüyamda komşumun kayınpederi bana bağırarak “Gelinime (yetere) söyle, pencereyi açsın” dedi ve uyandım. Nedir?

  5. Rüyamda dışarda fırtına var ve akrabalarımla evde oturuyoruz. Fırtınadan dolayı pencerenin arasından kum giriyor evin içerisine. Ne demek acaba?

  6. Ben bir odaya giriyorum yatak var, yatak pencerenin önünde başucunun üstünde lamba var, lambanın dışının rengi yeşil ben odaya girince lamba birden bana dönüyor ve yanıyor. Çok gece değil dışarıdan da eve ışık giriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir