Rüyada Bakmak Görmek

Ayrıca bkz: Sağa Sola Bakmak, Balkondan Bakmak, Bebek Bakmak

Rüyada bir şeye ilgi duyarak bakmak, o şeyi elde etmeye; Sağına, soluna bakmak arkadaşına düşkün olmaya, aile fertlerine ihtimam göstermeye işarettir.

Rüyada namaz içindeyken sağa sola yahut bakılması, mekruh olan alana bakmak ahiret nimetlerini küçümsemeye ve dünyaya meyletmeye delalettir. 

Rüyada bir şeyle ilgilenmeksizin sadece bakmak, insanı uyaran ve ibret veren şeyleri görmezlikten gelmeye işaret eder. Tenkit edilen durumu düzeltmek için bir gayret sarf etmekten kaçınarak, sadece seyirci kalmaya ve etliye sütlüye karışmamaya delalet eder.

Bakmak

“Rüyada Bakmak Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Ya ben rüyamda tam olarak sevdiğim çocuğa bakıyordum ve sitenize bakmak diye yazdım. En üstte yazan yorum beni çok mutlu etti. Bu yüzden size çok teşekkür ederim. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  2. Rüyada birinin bana kötü gözle baktığını ve çok rahatsız olduğumu gördüm. Ne anlama geldiğini anlamak istiyorum.

  3. Rüyamda gece gökyüzüne bakıyorum. Yanımda da eniştem var ve gökyüzünde birbirine yakın birçok yıldız var. Yıldızların arasında bir bayrak görüyorum. Şaşırmış bir halde enişteme göstermeye çalışıyorum bayrağı. Tam o sırada “Oradan bomba atılıyor” diyorum. Bomba olduğunu düşündüğüm şey benim sırtıma doğru gelirken bunların ince ve uzun plastik olduğunu görüyorum ve önünde bulunduğum binanın arkasına doğru koşmaya başlıyorum. Biraz garip bir rüya ama yorumlayabilirseniz sevinirim çok merak ettim. :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir