Rüyada Pasta Görmek

Rüyada pasta görmek; yolculuğa, misafire, zahmet ve zorlukla elde edilen mal ve servete işarettir. Rüyada elinde bulunan pastayı yemediğini görmek, mal ve servete kıyamamaya; pasta yiyemeyen kimse için kek türü yiyecekler üzüntü ve kedere; kek görmek, terk ettiği eski durumuna dönmeye delalet eder.

Rüyada pasta veya kurabiye yemek, herkes için geçici ziyaret ve bir takım eğlenceleri bildirir. Pasta yapılıyor veya pişiriliyor ise, geleceğini kendisinin hazırlamasını ve kurmasını gösterir. Rüyada pasta almak, kendisinin birçok yeni arkadaşı olacağını gösterir.

Rüyada pastayı kesen ve dağıtan kimse, yakın zamanda bir haber alacak demektir. Alacağı haberin kendisini derinden etkileyeceğine; fakat bu haberin herhangi bir ölüm haberi olmayacağına yorumlanır. Rüyada başkasının pasta yediğini görmek, sıkıntılı ve stresli günlerin sona ereceği anlamına gelir. Farklı yorumlarda ise rüya sahibinin edineceği yeni arkadaşlara işaret etmektedir. 

Ayrıca Tatlı ile alakalı rüya tabirlerine de bakınız. 

Rüyada pasta yediğini görmek ne anlama gelir: Sevginizin karşılığını görecek ve sevgilinizle mutlu bir beraberlik yaşayacaksınız. Bu aralar büyük yatırımlar yapmanız, hatta bir ev almanız bile mümkün.

Rüyada pasta yiyen birini görmek: Hayırlı ve iyi bir kısmettir. Kremalı pasta ise iyi sayılmaz.

Rüyada pasta görmek, müjdeli bir haber alacağınıza işarettir. Bir pastanede pasta yediğinizi görmek, yakında bir gençle tanışacağınıza; evli iseniz hayırlı bir haber alacağınıza; bekar iseniz mutlu bir evlilik yapacağınıza delalet eder. Pasta, zorlukla elde edilen mala ve paraya da işarettir. Rüyada pasta yediğini gören, bu şekilde kazandığı parayı yine bu şekilde harcar. Elinde pasta olduğunu fakat yemediğini gören, zahmetle kazandığı malı elinden çıkarmak istemez. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada pasta görmek, yolculuğa işarettir. Pasta yiyemeyen kimseye rüyada pasta gelmesi; üzüntü, keder ve sıkıntıdır.

Rüyada taze ve renkli pasta görmek; sevinç verecek, hayırlı, iyi kısmettir. Pasta yiyen insan bolluğa sevinir.

Ayrıca bkz: Krema 

Rüyada pasta yemek; sizi çekemeyen birinin alay konusu olacağınıza ve aynı zamanda kazandıklarını israf edeceğine işarettir.

Rüyada doğum günü pastası görmek, mumu kendin üflersen sıkıntıların uzaklaşmasına işaret eder. Ayrıca pasta; süpriz, güzel haber olarak yorulur. 

Rüyada düğün pastası görmek, gelmesini çok uzun zamandır beklediğiniz birine aşkınızı ilan edeceğine; elinde pasta olup yememek, kazandıklarını en iyi şekilde değerlendireceğine işarettir.

Pasta

“Rüyada Pasta Görmek” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir