Rüyada Pastırma Görmek

Rüyada pastırma görmek; namaz ve zekatı vakti geçince eda etmeye, bir şeyi bulunması gereken yerin uzağına koymaya yahut işlemleri geciktirmeye yahut yolculuğa delalet eder.

Rüyada pastırma, sucuk ve salam gibi şeyleri satın almak veya satmak, kısmet ve nimete işarettir. Bunlar para ve iş konusunda iyi haberler müjdeler. Fakat rüyada bunları yemek, hiçte iyi bir şekilde yorumlanmaz. İşlerde güçlük çekmeye ve ertelemeye işarettir.

Rüyada pastırma, sucuk ve salam gibi şeyleri yemek, hayırlı bir rüya değildir. İşlerde zorluğa ve bu nedenle işlerin ertelenmesine yorumlanır. Fakat rüyada bu şeyleri satın almak veya satmak, kısmet ve nimete yorumlanır. 

Rüyada pastırma yediğini görmek: Aileden gelecek pek de hayırlı olmayan paradır. Kişinin hak yiyerek servet yapacağına işarettir.

Rüyada bir pastırmacıdan pastırma satın aldığını görmek, yakında bir yolculuğa çıkacağına; uzak bir akrabadan beklenmedik bir mirasa konacağına ve zekat ve hac farzlarını bir an önce yerine getirmek için bir uyarı olduğuna delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada pastırma görmek; yolculuğa, işlerini geciktirmeye ve bir şeyi mahallinin dışına koymaya veya namaz ve zekatı vaktinin dışında eda etmeye işarettir.

Rüyada pastırma yediğini görmek; para biriktirip bunu yararlı bir işte kullanacağına; birisine pastırma vermek, birisine para vermeye işarettir.

Ayrıca bkz: Et Yemek

Rüyada birisinden pastırma almak, pastırma veren kişiden para alınacağına; dükkanda kendini pastırma satarken görmek, sahip olduğu mallardan oldukça büyük bir kısmını sadaka olarak dağıtacağına işarettir.

Pastırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir