Rüyada Oluk Görmek

Rüyada oluk görmek; arada bir iyilik yapan kimseye, ev hizmetlerini gören kimseye, elçi ya da vekile, kendine emanet edilen şeyi hakkıyla koruyan yahut emanetin hakkını veren insana işarettir. Çörtenlerde biriken yağmur sularının oluklardan aktığını ve bu berrak sudan insanların istifade ettiğini görmek, ucuzluk ve bolluğa, hayır ve berekete delalettir.

Ayrıca bkz: Suyolu

Rüyada oluktan su aktığını görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya; oluktan bulanık yahut pis kokulu su aktığını görmek, yara, çıban, kabarcık ve diğer cilt hastalıklarına işarettir. Oluktan kan akması, insanların kanını akıtacak düşmana; yağmursuz bir havada çörtenden yahut bulun suyunu aşağı indiren oluktan su aktığını görmek, fitne ve anarşi sonucu akacak kana; Kabe’nin üzerinde bulunan Altınoluğun altında olduğunu ve üzerine bu oluktan berrak su döküldüğünü görmek, ilahi rahmete ve ümit ettiği şeyin meydana gelmesine delalet eder.

Rüyada oluk görmek ne anlama gelir: Sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacaksınız demektir. Oluktan temiz su akması, işlerinizde başarı ve bol para kazanacaksınız anlamındadır. Oluktan kirli su akması, arkanızdan size komplo kuran insanların bulunduğunu haber verir. Rüyada yağmur oluğu görmek, gelen ve gelecek olan paradır.

Oluk ile ilgili rüyalar iki şekilde tabir olunur: Halk arasında ün yapmış kişilerle arkadaşlık yapmak ve bol geçim. Yağmur yağmadığı halde oluktan su aktığını görmek, arkanızdan birçok dedikoduların yapıldığına; yağmurlu günlerde oluktan su aktığını görmek ise, o yere feyiz ve bereketin geleceğine işarettir. Oluktan su yerine kan aktığını görmek, hayatınızda bazı fırtınalı anlar geçireceğinize ve yakınlarınızdan biri hakkında kötü sözler duyacağınıza delalet eder.

Rüyada oluklardan çamurlu sular aktığını görmek, mutlu bir hayata kavuşacağınıza; çamurlu ve bulanık suların aktığını görmek ise felaketli günler yaşanacağına delildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada oluk görmek, iyilik sahibi bir kimseye işarettir. Bir kimse rüyada birtakım olukların yağmursuz bir havada aktığını görse, fitnelere ve akan olukların sayısınca boyun vurulmaya işarettir. Bazen de oluklar ferahlığa, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir. Çünkü oluklardan suyun akmasıyla birlikte halkın üzüntü ve kederi gider. Bazen oluklar, elçi ve vekile veya kendisine emniyet edilen şeyde hiyanet etmeyerek herkese layıkıyla hakkını veren emin bir kimseye işarettir. Eğer oluklardan kan aksa, o şehir halkının kanlarını akıtacak düşmana işarettir. Eğer oluklardan saf su aksa ve halk da ondan faydalanırsa; ucuzluğa, bolluğa ve emniyete işarettir. Bulanık ve pis kokulu su akması ise hastalıklara ve sıkıntılara işarettir.

Rüyada oluk görmek ne demek; tanınmış, sohbeti dinlenir bir kimse ile arkadaş olacağınıza işarettir. Rüyada yağmur yağmadığı halde oluklardan su aktığını görmek, hakkınızda çok üzüleceğiniz kötü bir söz duyacağınıza; bazı yorumculara göre rüyada oluk görmek, sıkıntı ve üzüntülerden kurtulmaya; oluklardan kan aktığını görmek, oturduğunuz şehirde birinin öldürüleceğine delalettir.

Rüyada oluklardan kötü kokulu bulanık bir suyun aktığını görmek, hastalığa; oluktan su içtiğini görmek, bir yerden elinize mal geçeceğine işarettir.

Oluk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir