Rüyada Asansör Görmek

Ayrıca bkz: İnmek, Apartman

Rüyada asansörle bir yere çıktığını görmek, iş sahasında yükselmeye ve bütün engelleri aşmaya delalet eder. Rüyada asansörlü bir evde oturmadığı halde kendini asansörlü bir evde görmek, geniş rızka, ilim sahibi bir kimsenin varlığına işarettir. 

Rüyasında birinin kendini yukarılara taşıyacak bir asansörün kapısını açtığını gören kişi, çok yakın birinden maddi destek görür ve rahata erer.

Rüyasında asansörü beklediğini gören kişi, eğitim ve bilimin olanaklarından faydalanıp, maddi ve manevi açıdan zirveye çıkar. Tabi ki bu bir süreçte sabırla beklemek gerekir. Rüyada birlikte asansörde olduğunuz bir kişinin indiğini görmek, size maddi yükü olan bir kimseden kurtulmaya işarettir.

Rüyada sizin asansörden inmeyi planlamadığınız bir katta indiğini görmek ise başarısızlığın ve şanssızlığın işaretidir.

Asansör büyük, ferah, aynalı ise, kişi kısa sürecek bir heyecana kapılacak demektir. Görülen asansör dar ve loş ise kişi telaşlanıp, kuruntuya düşebilir. Asansör kalabalıksa, sıkıntılı bir durumdur.

Rüyada asansörle düştüğünüzü görmek kendi çalıştığınız firmanın batmasından ya da bir başka yere satılmasından dolayı içinde bulunduğunuz durumdan zarar göreceksiniz demektir. Aynı şekilde rüyada asansörde sevdiğiniz birinin ya da bir arkadaşınızı düştüğünü ya da bir kaza geçirdiğini görmeniz ,aynı durumun o kişinin başına geleceğinin işaretidir.

Rüyada asansörde kalmak başarıyla yükseldiğiniz için dış etkenler yüzünden bir sekteye uğrayacağına, bu durumda hızlı yükselişinizde bir süre bir durgunluk olacağına işaret eder. 

Asansör

“Rüyada Asansör Görmek” üzerine 7 yorum

  1. Çok sık büyük asansörlere binip 4 rakamına basıyorum. Bahçesi büyük ve bakımlı bir site binası, asansörüymüş ve burada oturuyormuşum. Teşekkürler.

    1. ben ruyamda bir asansöre biniyordum ve en son kata basiyordum ve kapi acildiginda cok farkli bir dunyada kendimi buluyordum.bulutlarin ustunde sari sari daglarin zirvesini goruyordum ve tuhaf sesler geliyordu o daglardan.ayrica bir moderin bir oyuncakciya yillardir goremedigim oglumla beraber gidiyorduk.ogluma oyuncak alacaktim ama hepside daha hic gormedigim moderin oyuncaklardi.sonra tekrar o asonsere bindim ve zemin kata bastim inmek için ve kendi dunyama geri geldim.o ruyamda iki uc sefer hep o asansore biniyordum.ben bu rüyayı kac kez çeşitli rüya tabirlerine baktim ama bir türlü tam anlamiyla yorum bulamadim.bana bu ruyanin anlamini soylerseniz beni mutlu edersiniz.

  2. Asansörle en üst kata çıktım, kapı açıldı tam inecektim asansör düştü. Ben boşlukta tutundum, kapıya tırmandım tam çıkacaktım kapı demir parmaklarla kaplandı. Çıkmaya çalışırken uyandım.

  3. Rüyamda asansöre bindim bir gençte binecekti dedi ki; “Asansör lağımlı, sular falan vardı.” Binmedi. Benim işim acildi diye bindim. Yanımda bir bayan da vardı “Bak o da bindi” dedim. Sonra asansör hareket etti. Ben ayrı, o bayan ayrıldık ve benim asansör sıkıştı, benim canım çok acıdı. O acıyla uyandım. Asansörün tavanını itiyorum ama olmuyor. Kurtardılar, kendimi sedyede gördüm. Bu ne demek rüyada?

  4. Asansöre hızla yetişiyorum içinde tanıdığım arkadaş var, asansör aynasının yarısının olmadığını fark ediyorum. 4 kat indikten sonra asansör 0 da durmuyor, bahçeye çıkıyor, yeni yapılmış asfalt yoldan arkadaşımla asansörde gidiyoruz. Epey iki üç durak kadar yepyeni yolda etrafı seyrediyoruz. İlk nerde duracak diye güya kullanan biri var, soruyoruz.

  5. Asansöre bindiğim anda zemin kata basıyorum ama inmeye başladığı sırada asansörün ışığı sönüyor sonra indiğim yazılı katlara bakıyorum çizik çizik. İndikçe iniyorum ama kaça indiğimi bilmiyorum. Sonra arkamdaki aynaya bakamıyorum. Başlıyorum Nas veya İhlas ikisinden birisini okuyorum defalarca okuduktan sonra karıştırdığımı ve asansörün içinden bir kalın sesli kadın sanırım sesi bana bağırıp çağırıyor “Sureyi doğru oku” diye. Sonra bir kere daha okurken o da benle okuyor, yine karıştıracak olurken bağırıyor. Tabi ben orada kaskatı ne arkaya, ne başka yere dönebiliyorum öylece boynum eğik bir şekilde olduğum yerde okuyorum. Şimdi bu rüya ne demek istiyor bana? Lütfen söyleyin. 🙁

  6. Bindiğim asansör çok ufak olduğunu görüyorum 2 kişi zor sigarken 4 kişi bildiğimizi sonrasında o diğer iki kişi asansör çalışırken dışarda kaldığını asansörün durduğunu ve içinde nefes alamadığımız gördüm daha sonrasında ise asansör başka bir kata çıktığında çok geniş bir zeminde duyduğumu ancak 2 asansör kapısı olduğunu gördüm ancak benim olduğum zemin yamuldu ve panik korkuyla bağırıyorum burası yamuk diye asansör tekrar hareket ettiğinde olduğum zemin çöktü ve kendimi son anca kenarlarda kalmış zemine attım ancak asansörün içi karanlık toprak ve çok derindi bağırmak ya da bir yerlere vurmak işe yaramıyordu uzun bir süre kaldıktan sonra kapı açıldı çıktığım yer çok ferah aydınlık bir yerdi iş yeri gibiydi herkes bana tuhaf bakıyordu ve uzun yıllar boyunca orda kalmış gibi her şey çok değişmişti.

     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir