Rüyada Basamak Görmek

Ayrıca bkz: Merdiven, Asansör, İnmek Görmek

Bir kimsenin rüyada basamaktan çıktığını veya indiğini görmesi, eğer iş sahibi ise, iş hayatında çeşitli engellerle karşılaşmaya işarettir.

Rüyada basamakta oturduğunu görmek, kısa bir müddet için şansın döndüğüne delalet eder. Basamaktan çıkmak, yakın bir gelecekte hayatın düzene girmesine; basamakta oturmak ise şansın bir süre daha kapalı kalmasına işaret eder.

Rüyasında basamak çıkan kimse başarı elde eder. Basamakta durduğunu ve başkalarının daha aşağıda kaldığını gören kişi, toplumda iyi bir yere sahip olur. Basamak indiğini gören kişi ise fırsat kaçırarak, güç duruma düşebilir. Basamaktan düşen kişi ise işini veya gelirini kaybeder.

Rüyada basamaktan çıkmak veya inmek, iş ve aile hayatınızda çeşitli engellerle karşılacağınıza, fakat bunları çok kısa zamanda atlatacağınıza işarettir. Basamakta oturduğunuzu görmek, kısa bir zaman için talihinizin ve şansınızın döndüğüne delalet eder.

Rüyada merdiven basamaklarını görmek, yücelmenin sebeplerine, dünya ve ahirete yönelmenin vesilelerine işaret eder. Bazen de merdiven basamakları, yolcunun duraklarına veya zaman zaman konaklayacağı yerlere işaret eder.

Rüyada merdiven basamaklarından indiğini gören kişinin dertli ve hastalıklı bir hanımı varsa onun ölmesiyle ondan ayrılır. Eğer kişinin indiği yer cami, sulak, yeşillik ve güzel kokulu bir yer ise, o kimse Müslümanlığa sarılıp tövbe ve istiğfar ederek bulunduğu halden döner.

Rüyada görülen merdivenin ayakları taştan olursa, kalp katılığı ile beraber yüksekliktir. Ağaçtan olursa, nifak ve gösteriş ile beraber yüksekliktir. Altından olursa, rüya sahibi devlet servete ve bolluğa nail olur. Basamak gümüşten olursa, kişi her basamağın adedince şerefe nail olur. Bakırdan veya tunçtan olursa dünya malına nail olur.

Basamak

“Rüyada Basamak Görmek” için bir yorum

  1. Apartmandayım, bir de bakıyorum ki apartmanın tüm beton merdivenleri çöküyor, orada kalıyorum. Ne anlama gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir