Rüyada Arife Gününde İbadet Ettiğini Görmek

Ayrıca bkz: Peygamberler, Oruç ve İftar

Rüyada arife gününde ibadet ettiğini görmek, hayırlara yorulan bir rüyadır. Rüya sahibi bir çocuk sahibi olmak istiyorsa erkek bebeklerinin olacağına delalet eder. Çıkılacak olan bir yolculuğa, dua eden bir kişiye, kötülüklerden arınarak tövbe etmeye, hayata ve kişinin kendisine karşı kazanacağı zafere ve başarıya işarettir.

Aynı zamanda rüyayı gören kişinin sıkıntılarından kurtularak mutlu olacağına, hanede veya yakın çevrede birbiriyle konuşmayan kişiler varsa barışacağına, hayırlı işlere el atılacağına, rüya sahibinin maddi gelir getirecek bir işte yer alacağına alamet eder.

Rüyada Arife Gününde Oruç Tuttuğunu Görmek

Rüyada arife gününde oruç tuttuğunu görmek, kişinin bol kazançlı bir döneme gireceğinin hem de maneviyatının yüksek olacağı bir zaman içinde olacağının habercisidir. Rüya sahibinin emek ettiği başarıya sonunda sabrederek ulaşacağının göstergesidir. Hayatındaki belirsizliklerin yok olacağına, kişinin karar almakta zorlandığı konularda sonunda bir karara varacağına ve bu kararlardan sonra olumlu sonuçlar geleceğinin habercisidir. 

Rüyada Arife Gününde Namaz Kıldığını Görmek

İnançlı insanlara yorumlanırken aynı zamanda inanmayan kişilerin inanması gerektiğini simgeleyen bir rüyadır. Rüyada arife gününde namaz kıldığını görmek, rüyayı gören kişinin hanesinde huzur, mutluluk, neşe olacaktır. Bir nevi kurtuluş olarak görülen bu rüya, kişinin manevi değerlere olan inancının artacağını da simgeler.

Rüya sahibi hasta ise veya hanesinde hasta biri varsa iyileşeceğine, maddi anlamda yetersiz ise iş bulup gelir elde edeceğine, sıkıntılardan kurtulacağına alamet eder. Rüya sahibinin bekâr olması durumunda karşısına hayırlı bir eş adayı çıkacağına da yorumlanır. Rüya sahibi mutsuz bir şekilde gece uykusuna yattıysa, sabaha mutlu uyanacağına, sıkıntılarına çözüm bulacağına, yalnızlığının son bulup, etrafında yakın hissettiren kişiler bulacağına tabir edilir. 

Rüyada Arife Gününde İftar Yaptığını Görmek

Rüyada arife gününde iftar yaptığını görmek, rüya sahibinin bir hayır yapacağına, bu hayır sayesinde çevresinden güzel dualar alacağına ve hayatını düzene sokacağına yorumlanır. Rüyayı gören kişiyi iyi bir gelecek beklediğine, ruhsal anlamda iyi olacağı bir hayatı olacağına, çevresindeki insanların birlik ve beraberlik içinde olduğuna işaret eder. 

Rüyada Arife Gününde Sahura Kalktığını ve Yemek Yediğini Görmek

Rüyada arife gününde sahura kalktığını ve yemek yediğini görmek, olumlu bir rüyadır. Kişinin kendi arzu ve isteklerini kontrol edeceğine, kötü düşüncelerden arınacağına, yalan ve yanlış konuşmalardan hem kendini uzak tutacağına hem de duymayacağına delalet eder.

Kişinin helal yollarla para kazanacağına, kazancının artacağına, hanede bereketin artacağına işaret eder. Kişinin doğru yoldan sapmadığı sürece evinin bereketinin hep iyi olacağına, maddi anlamda iyi yerlere geleceğine, huzurlu ve mutluluk dolu günlere tabir edilir.

Rüyada arife gününde sahura kalkmak ve yemek yemek, kişinin kazandığı gelirin bir kısmıyla etrafında birilerine yardım edeceğine, rızkını bölüşeceğine, yardımsever biri olduğuna alamet eder. Aynı zamanda kişinin hakkını savunan, hak yemeyen kişiliği sayesinde hayatında hep ileri doğru adım atacağına, gerilemeyeceğine, yanlışlardan uzak durarak, doğru bir hayat sürdüreceğine işaret eder. Rüya sahibinin kısa zaman içinde güçleneceği ve mevki sahibi olacağı da yapılan yorumlar arasındadır. 

Rüyada Arife Günü Alışveriş Yaptığını Görmek

Rüyada arife günü alışveriş yaptığını görmek, rüya sahibinin hiç istemediği şeyler yapıp sonra da bu durumdan pişman olacağına ve kendini affettirmek için çaba göstereceğine yorumlanır.

Aynı zamanda başka bir yorumcuya göre rüyada arife günü alışveriş yapmak, kişinin iş hayatının yolunda gideceğine, geçim derdinin olmayacağına, hanesinde ve etrafında sevgi, saygının hiç eksik olmayacağına, gelir seviyesinin yükseleceğine, hayatındaki engellerin birer birer aşılacağına delalet eder.

 Arife

“Rüyada Arife Gününde İbadet Ettiğini Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Arife günüde millet dua ederken ben iş yapıyordum. Bunu görünce utanıp ben de dua etmeye başladım. Ne anlama geliyor?

  2. Rüyada kurban bayramı arifesinde bir akşam saatiydi ve kıyafet bakıyordum sonra evime geldim. Eşimle hiç konusuz şekilde dargındık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir