Rüyada Et Görmek

Rüyada pişmiş et görmek yahut onu yemek, kolaylıkla elde edilen hayır ve menfaate işarettir. Eti kızarttığını ya da kebap yaptığını görmek, kendisinin yahut bir yakınının hastalanmasına; kasaptan et aldığı halde onu eve götürmediğini görmek, hastalıktan sonra şifaya delalet eder.

Rüyada kasaptan aldığı eti eve getirip onu afiyetle yemek, güzel nimetlerle rızıklanmaya; etin parçalanarak dağıtıldığını görmek, varlıklı birinin vefatı ile birlikte malının vereseler tarafından taksim edilmesine; pişmemiş et, gıybet ve üzüntüye işarettir.

Rüyada sığır eti görmek, sıhhate ve ucuzluğa; at, arslan ve kaplan eti şeref ve yüceliğe; katır eti, hastalık ve maraza; deve eti, düşman malına; devekuşu eti, kır ve ormanlık yerlerden rızka; kaz ve ördek eti, mal ve nimete; ceylan eti güzel bir kadının malına; kümes hayvanlarının eti, refah ve mala; kuş etleri gaddar kimsenin malına; fil eti, büyük bir kimseden az bir mala işaret eder.

Rüyada et dilimleri görmek, rızka yahut gizlenen şeyin açığa çıkmasına işarettir. Üzerinde et parçalanan kütük, insanları birbirine düşüren kötü niyetli birine; terbiye edilmiş yahut kıyma yapılmış et, bekar için eşe, kadın için erkek çocuğa, diğerleri için kazançlı ve kârlı bir ortaklığa işarettir.

Rüyada et yemeği yapmak, afiyet ve güzel geçime; her çeşit etli yemek fakir için zenginliğe, durumu iyi olanlar için ilme, faydalı rızka ve sevince delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Yağ.

Rüyada et yemek, kötü arkadaşlara işarettir. İnsan eti yemek çok fena bir dedikodu; koyun eti hastalığı veya felaketi; kuş eti yiyenin ise muradının olacağına işarettir.

Rüyada et yemek nedir, iyiye yorulmaz. Özellikle çiğ et, daima kötüye yorumlanır. Bir kasapta asılı duran etler çevreyi de ilgilendiren sorundur. İnsan eti, dedikodu olacağını bildirir. Rüyasında bir kasaptan et alan kimsenin sağlığı bozulacak demektir. Koyun eti, sağlığın bozulacağını ve kötü olayların habercisidir. Kuş eti yemek, isteklerin olacağına işaret eder. Kokmuş et, çok kötü sayılır. Et yemekleri yemek kazancın helal olmadığının işaretidir.

Rüyada çiğ et görmek, iş hayatında birtakım sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Pişirilmiş et, sizin hedeflerinize başkalarının ulaşacağına işarettir. Çiğ et; hastalık, sıkıntı ve üzüntüdür. Et kokmuş ise daha kötü sayılır.

Rüyada görülen et eğer pişmiş ise mala işarettir. Çiğ etin tümü, ağrı, hastalık ve ızdıraplara işarettir. Kasaptan et almak, musibet ve kedere işarettir. Taze et ölüme ve gıybet etmeye de işarettir.

Rüyada bir insanın etini gören kimse, o insanı gıybet eder. Rüyada kendi vücudunun etini yediğini gören kimse, kendi kazancından ve elinin emeğiyle meydana getirdiği şeyden yer. Bir kadın diğer kadının etini yediğini görse, o kadın diğer kadınla sevicilik eder. 

Rüyada kendi etini yediğini gören, zina yapar. Yılan eti düşman tarafından bir maldır. Eğer yılan eti pişman olmayıp çiğse, onu yiyen kimsenin düşmanının gıybetine düşmesine işarettir.

Rüyada yırtıcı hayvanların etini yemek, maldır. Yırtıcı kuşların eti de böyledir. Domuz eti haram maldır. Pastırma görmek, ölüleri gıybet etmeye işarettir. Bir kimsenin rüyada zayıf et yemesi, onun malca noksanlığına işarettir. Bir kimsenin rüyada eliyle dokunmaksızın görmüş olduğu erkek deve eti, baba ve bir düşman tarafından meydana çıkacak mala işarettir. Eğer o ete eliyle dokunursa, o kimseye kaba bir düşman tarafından bir keder isabet eder. 

Rüyada erkek deve etini pişmiş olduğu halde yiyen kimse, bir adamın malını yer ve çokça hasta olur, sonra yine kurtulur. Sığır eti yemek, zahmet, meşakkat ve az iş yapmaya işarettir.

Rüyada kendi evinde yüzülmüş, parçalanmış koç eti gören kimse, tanımadığı bir adamla buluşur ve ziyafet yapmak suretiyle görmediği ve tanımadığı bir kimseyi davet eder veya birtakım dost ve arkadaş kazanıp onlarla meşhur olur. Eğer kendi evinde yüzülmüş, ancak parçalanmamış koç eti görse, o kimsenin aniden göreceği bir bela ve musibete işarettir. Eğer koyun eti yağlı ise, o kimse bir ölünün malına varis olur. 

Bir kimse rüyada çiğ et yediğini görse, bu rüya hayırdır. Eğer çiğ eti görse ve onu yemese bu rüya iyi değildir. Bir kimse rüyada pişmiş eti yediğini görse, o kimsenin malı artar. Eğer pişmiş eti ihtiyar bir adamla beraber yese, o kimsenin ileri gelenler yanında kadri ve şanı yücelir. Kebap edilmiş sığır eti, korkudan emin olmaktır. Eğer bir çocuk bekliyorsa, doğacak çocuk oğlandır. Bazı tabirciler, kebap edilmiş sığır eti, rızka ve ucuzluğa işarettir, dediler.

Rüyada sığır veya öküz eti yediğini gören kimse, hakime götürülür. Tavuk eti kadın tarafından menfaatlenmeye işarettir. Et hastalıktan şifa bulmaya üzüntü, keder ve sıkıntıların gitmesine işarettir. Kuş eti, yolculuk yapmak suretiyle fayda elde etmektir.

Bazen de rüyada kuş eti yemek, cennete ve kişiyi cennete yaklaştıran salih amellere işarettir. Vahşi hayvan eti yemek, helal olan rızıktır. Bazen onda bulunan bir sebepten dolayı meşakkat ve tehlikeye de işarettir. Balık eti, kolay kazanılan ve afiyetli bir rızıktır. Bazen balık eti, deniz tarafından temin edilecek menfaata işarettir. İnsan eti, düşmana galip gelmektir. Tanınmayan et ve kan görmek, galip gelmeye ve fitneye işarettir.

Rüyada kuş etleri görmek ne demek, pişmiş veya kebap yapılmış olduğu halde bir kadın tarafından hile ve zulümle elde edilecek rızık ve maldır. Eğer iyice pişmemişse, rüya sahibinin bir kadını zalim olduğundan gıybet etmesine işarettir. Rüyada yenmesi helal olmayan kuş etini yediğini gören kimse, hilekar ve zalim bir kavmin malını yer. 

Rüyada ördek eti yemek, erkeklerden mütedeyyin ve salih kimseler tarafından meydana gelecek menfaata işarettir. Kebap edilmiş veya kızartılmış kuş yavruları, zahmet ve meşakkat içinde kazanılacak bir maldır.

Bir kimse rüyada kendi etini fazla görürse, o kimsenin geçimi yoluna girer. Eğer o kimse hasta ise kurtulur. Bir kimse kendi etinin noksan olduğunu görse, o kimsenin işlerinin durgunluğuna veya hastalığına yahut kendi durumunun ya da ticaretinin noksanlığına işarettir.

Abid ve zahit bir kimse rüyada kendi etinin fazla olduğunu görse, ibadet yapmaktan usanır, dünya ve zevkleriyle meşgul olur. Abid ve zahid bir kimsenin kendi etini eksik görmesi, yukarıda geçen tabirin aksinedir. Meçhul et helak olmuş kimselerin geriye bıraktıkları mallarına işarettir.

Rüyada insan eti yediğini gören kimse, geçerli olmayan bir mal satın alır. Bir kimse rüyada kendi etinin siyah ve gök renkte yahut parça parça kesilip yere düştüğünü görse, o kimseye ariz olacak şiddetli bir azaba veya tutulacağı bir hastalığa işarettir.

Bir kimse rüyada kendisinde gördüğü fazla eti yerse, o kimse malının kazancını yer. Sermayesini bırakır. Rüyada kendisinin fazla olmayan etini yediğini gören kimse, sermayesini zayi eder veya bir iş yaptığından dolayı pişman olur. Sanılanın aksine et rüyaları hiçte iyi sayılmaz. Özellikle çiğ et daima kötüye yorumlanır. Hastalık, dert, sıkıntı ve üzüntü olarak alınır. 

Rüyasında bir kasaptan et alan kimse hastalanır. Et kokmuşsa durum daha da kötü sayılır. Et yemekleri daima haram karışmış kısmet olarak bilinir. Bir kasapta asılı duran etler, çevreyi de ilgilendiren sorundur.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Kurban Kesmek

Et

“Rüyada Et Görmek” üzerine 35 yorum

 1. Rüyamda boğazımdan hastaydım ve büyük bir parça çiğ et istifra ettim, kalın biftek gibi bir parça bunun anlamı nedir?

  1. Ben de buna benzer rüya gördüm. Dilim ile boğazım arasında küçük et parçaları istifra ediyordum. Burnumun ön kısmı dökülüyordu. Bunları yorumlarsanız sevinirim.

 2. Annemin evinde ekmek dolabında sade yağsız et vardı. Bir koyun kesilmiş, biz gelip yiyelim diye.

 3. Rüyamda odamda poşette ceset, mutfağımda tavuk eti, eşim bunları çöpe atacaktı diye gördüm.

 4. Rüyamda yakın bir bayan akrabamla dağın eteklerinden et çıkarıyoruz, çiğ ve temiz et seviniyoruz. Yemiyoruz, evimize götürelim istiyoruz. Başkaları da et buluyor ama topraklı ve çamur. Bizimki postun içinde temiz et parçaları, bu nedir?

 5. Rüyamda yakın bir arkadaşımın annesinin mezarının bulunduğu yere önce çikolata daha sonra da A4 kağıttan daha büyük parçalar halinde çiğ kırmızı et döşedik. Kalan çiğ etler daha sonra başka bir yere taşırken kırmızı et yere koyduğumuz zaman hamur halini aldı. Yorum yazarsanız sevinirim.

 6. Rüyamda büyük bir dananın derisini yüzüyordum. Sırt derisini kaldırmıştım, deri ince bir tabakaydı. Açtığımda etlerini görüyordum, dokunuyordum. Bütün bunları dersteyken yapıyordum. Sınıf arkadaşlarım da orada bulunuyordu. Acaba hayra mı yormalıyım, anlamı nedir?

 7. Et fabrikası gördüm. Etler parçalanıyordu daha sonra bu etler uçan balonlara yüklenip, gönderiliyor. Yerine yine uçan balonlarla yüzülmüş etler geliyordu. Etler sığır etiydi. Hava geceydi. Uçan balonlar buluta benzetilmişti. Bir düğün töreninde otururken biri gelip, karnımın üzerine oturdu.

 8. Rüyamda kızartılmış kalın bir biftek eti vardı. Ben onu yemeye yönelmiştim. Yalnız sadece şöyle bir kokladım ve yemeden rüyamı noktaladım. Cevaplayabilirseniz memnun olurum.

 9. Rüyamda pirzola etinin bir kısmını, bir erkek bölerek bana veriyor. Sonra da onu sigara gibi içmem için bana veriyor. Arabanın arka koltuğunda ise büyük poşetin içinde çiğ etler varmış?

 10. Rüyamda et yediğimi ne eti olduğunu sorunca, insan eti denildiğini duyunca öğürdüğümü “Açlıktan ölsem de asla yemeyeceğimi” söyledim. Bunun anlamı nedir acaba? Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

  1. Merhabalar Hatice Hanım, ben anneannemin bize anlattığı kadarıyla rüyanızı şöyle yorabilirim; öncelikle affınıza sığınarak tabi rüyanızda insan eti yediğinizi görmüşsünüz bu normal hayatta bir başkası veya başkaları hakkında konuştuğunuz ve gıybet ettiğiniz anlamını taşır. Alimler gıybeti çiğ insan eti yemek olarak nitelendirir. Sizin rüyanız kendinize biraz çeki düzen vermeniz maksatlı bir rüya çünkü yedikten sonra eti açlıktan ölsem yine yemem diyorsunuz, bu da yaptığınız gıybetin veya her neyse günahının farkında olmadığına işarettir. Saygılar.

 11. Merhaba, gördüğüm rüyayı yorumlayabilirseniz memnun olurum. Sevgiler. Vefat eden eşim ile birlikte gelen misafirlerimize yemek yaptığımızı gördüm. Eşim vefat etmemiş, misafirlerimiz gelmiş, eşim de onlara ikram etmek üzere kırmızı et almış. Ancak kırmızı etler 50 cm uzunluğunda 10 cm genişliğinde kocaman kocaman 5 parça. Onları fırında pişirip yemek yapacağız.

 12. Rüyamda sevgilimle mutfağa girdik, orda büyük kazanlar var. Kız arkadaşımı yaşlı, beyaz giyimli kadın götürüp parçalıyor. Bana “Oğlum sakın korkma, onun bedeni çok günaha karışmış arınacak” deyip kazanlara parça parça koyuyor. Bana da gidip bakmamı, günahlardan arınmış mı söylüyor. Kazanda kafasının derileri, gözü haşlanmış halde görünce midem bulanıp uyandım.

 13. Rüyamda insanların eti bir kasapta ve paket yapılmış dağıtılıyor ben de korkuyorum… Bunun anlamı nedir?

  1. Merhaba, rüyamda eski evimizdeyiz rahmetli babam da var, elinde kesinmiş temizlenmiş bir kuzu eti var. Annem diyor ki “Kızım, kuzunun içindeki kanı babana getir.” Elimde bardağı tutuyorum, babam da kuzunun içindeki kanı bardağı döküyor sonra babam “Gel” diyor. Odaya gidiyoruz Annem, babam ve kız kardeşim sofradalar çiğ beyin, ciğer birde yanlış hatırlamıyorsam balık yumurtası iştahla yiyorlar. Şaşırarak “Siz, çiğ et mi yiyorsunuz?” dedim. Kız kardeşim “Evet, çok güzel gel sende otur ye.” Dedi. Tiksinerek “Hayır, ben yemem” dedim. Başlarında dikeliyorum. Allah rızası için yorumlar mısınız? Şimdiden teşekkürler.

 14. Rüyamda kasaptan et alıyorum sonra gözüm kemikli et, kaburga etine ilişiyor. Kaburgaları da kasaptan istiyorum. “Bunları da köpeklere vereceğim” diyorum. Bunun anlamını öğrenebilir miyim?

 15. Ben bir rüya gördüm anlam veremiyorum. Çok kısa süre önce çok sevdiğim dayı vefat eti. Rüyamda ondan bir parça eti aldılar ağzıma koydular. Ben de hemen tükürttüm ama ağzımda etin tadı kaldı. Eğer bir yorumu varsa bunu bana açıklayabilir misiniz? Saygılarla ilham.

 16. Rüyamda et dilimleri hazırlıyordum. Onları baharatla terbiye ettim sabah ızgara yapabilmek için ve kızıma dolaptan kırmızı yağ biberi getirmesini söylüyorum… Lütfen yorumlar mısınız? Şimdiden teşekkür ederim…

 17. Rüyamda, boynumla sırtım arasında bir yumruk büyüklüğünde biftek şeklinde et parçası vardı, Koparıp attım. Daha sonra onu alıp yakmak için sobaya attım. (Anlamını açıklarsanız sevinirim.)

 18. Rüyamda annem ben oluyoruz, bize bir kurban getiriliyor parçalanmış, bir kısmını küçük parçalara ayırıyoruz ama ben ellemiyorum “Erkek kurban” diyor annem. Sarısın bir genç, bu kurban benim liseden arkadaşım oluyor, derisini görüyorum kuyruk sokumunda sarı sarı kılları oluyor. Daha sonra merak ediyorum ve kim bu diye yanda duran kafasına bakıyorum liseden arkadaşım ve ürperiyorum etleri daha sıcak babam da oluyor bir anda babama diyorum ben korkarım o kemikleri atın ve uyanıyorum. :(((

 19. Rüyamda birisi bana iyileşmem için et yemem gerektiğini söylüyordu ama et falan görmedim. Neye yorumlamalıyım?

 20. Rüyamda vefat etmiş olan abimi gördüm lakin çiğ et yiyordu müdahale etmek isterken uyandım.

 21. Rüyamda çok iyi pişmiş kaburgalarından ayrılan koyun eti yedim. İş yerimizde çalışan bir amcanın kestiği kurbanmış.

 22. Rüyamda bir kasaptan et istiyorum. Koyunun arka but kısmını bana hazırlıyor ama kasap benim için hazırladığı eti alıp dışarı çıkıyor. Ben o anda ete verecek param olmadığını fark edip eti almadan kasaptan ayrılıyorum. Lütfen yorum yapar mısınız?

 23. Rüyamda pişmiş domuz başı yiyordum sonra ağzını açıyorum tüm gücümle dilini koparmaya çalışırken domuz olduğunu fark ediyorum ve bırakıyorum. Bunu kusmam gerekir domuz etidir haramdır diye düşünürken uyanıyorum. Yorumu nedir?

 24. Rüyamda kocaman et biri tarafından bize getirilmiş ve 3kez gelmişler et böyle büyük ki tek başıma kaldıramıyorum sonra 3uncu ette gelince diyorum ki balkondan aşağı sarkıtayım da kokmasın diye uğraşıyorum hayırdır inşallah

 25. Rüyada büyük dana kesildi ve dört parçaya bölündü ve bölünen parçaları amcam ile arabamın bacağına yüklemeye başladık o esnada pantalonumun pacasını kanla kirlettim.

 26. Rüyamda bahçedeydim bir tane nur yüzlü adamın yanına oturdum, adam tekti. Sana dua edeyim mi dedi. Bende secde ederek bana değil kıbleye dedim adam gülümsedi ve dua etmeye başladı. Ben çok şey istedim o da dua etti.

 27. Merhaba ben 1 ay önce bir rüya gördüm. Bir uçak var yanımda 5 ya da 6 kişi var. Biri yüksek mevkide bana uçağı gömün diyor. Ben diğer arkadaşların başında bekliyorum onlar uçağı gömdü. Gittik 1ay kadar sonra tekrar rüya gördüm. Gidip uçağı aynı yerden çıkardık ben yine başlarında bekliyordum ama uçak özel bir ya pimdi herhalde bana komut veren kişi kimse bilmesin gizli dedi. Anlamı ne acaba?

 28. Kasapta çalışıyorum. Ben rüyamda soğuk havaya giriyorum, sığır eti arka but çeviriyorum. Et öyle kötü olmuş ki yani ustam görse kızar. Yanımda biri kişi var onu çıkartamıyorum, yani tanımıyorum. Bana sus diyor ondan sonra uyanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir